Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ciki, ha protekció által...

Ciki, ha protekció által kaptam állást?

Figyelt kérdés

3 gyermekes nő vagyok, 4 hónapja keresek állást. Természetesen nem kapkodnak utánam, hiszen nincs túl sok munkatapasztalatom. Az egyik ismerősöm segítségével ma lett állásom (irodai munka szuper fizetés).

Nagyon boldog vagyok, de most rám tört a bűntudat. Több százan jelentkeztek erre a munkára, nekik is ugyanúgy szükségük lett volna az ezzel járó fizetésre.


2012. szept. 18. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondolj, vajon abból a többszáz emberből hányan engednék át neked azt az állást hasonló helyzetben. Valószínűleg a négy hónapban te is elestél emiatt lehetőségektől, most neked állt a szerencse. Szerintem nem csináltál semmi rosszat.
2012. szept. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Gondolj a 3 gyerekre.

Értük bármit,nem?

2012. szept. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is 1,5 év után protekcióval lett állásom, úgy tudom nem is hirdették meg csak házon belül elintézték, ismerős ott dolgozott ő ajánlott be. Igaz sima irodai, nem a végzettségemnek megfelelő és minimálbéres, sokan kérdezik is, mit csinálok én ott diplomával - de ez jutott, jobb, mint a semmi.

Engem is - itt a fórumon - lehurrogtak, hogy "ellopom" mások elől a munkát. Na de miért lenne ez lopás? Főleg, hogy én ezt el is tudom végezni, nem úgy voltam, hogy a leghülyébb kiscsajt veszik fel a sokdiplomás jelentkezők közül, mert ő a "valaki".

Láttam ilyet is, több állásinterjún voltam ahová a kötelező körök miatt behívtak, de mint kiderült, előre megvolt ki lesz felvéve, aki el se jött a felvételi tesztekre, talán az utolsóra.

Az egyik legrosszabb amikor már a célegyenesben az utolsó 3 közé behívtak, mindhármunknak volt protekciója, végül azt vették fel, akit maga a polgármester ajánlott be, hiába ő teljesített a legrosszabbul. Ilyen esetben ciki lehet, bár nem tudni ő mióta keresett már állást, mennyire volt rá szüksége...

Az a ciki amikor a már vezető beosztású, sokat kereső megpályáz házon belül egy másik állást, természetesen az övé lesz, majd továbbra is alig csinál valamit, de a dupla fizetést felveszi.

2012. szept. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

nem ciki, az emberek többsége így jut be

ha valahol nincs imerősöd, de jelentkezel, biztos, hogy egy csókos/rokon/barátnő fogja előled elhappolni az állást

ahány helyről elutasítottak, ott ugyanúgy bekerült valaki, mint te most

ne legyen furdalásod

2012. szept. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Dehogy ciki!Gratulálok :)
2012. szept. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne hangoztasd.


Az a baj, hogy már sajnos így esélyesebb munkát kapni, mint úgy, hogy megpályázza az ember.

2012. szept. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem ciki.Szinte csak így lehet munkához jutni.Akinek sikerül ismerős nélkül beimádkoznia magát valahová ebben a mai világban,az egy ultra mega giga szuper zseni ellenállhatatlan kisugárzással.
2012. szept. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!