Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Költözés probléma, nem igazán...

Költözés probléma, nem igazán tudok így élni.!?

Figyelt kérdés

Családi házban nőttem fel, a nagy térhez szoktam ami a szobámat illeti, vagy a konyhát, fürdőszobát. Imádtam.

Most viszont úgy alakult az életem hogy a páromhoz költözök.

Ő egy olyan lakásban lakik amiben a szoba sem túl nagy, de a konyha iciripiciri, ketten már sokan vagyunk benne, a fürdőről nem is beszélve, szó szerint egy lépésnyi hely nincs benne.

Viszont ő nem akar máshova költözni, mivel ez egy pénzügyi szempontból nagyon-nagyon előnyös albérlet, lényeg a lényeg, itt kb. fele annyiból kijövünk, mint bárhol máshol.

De én meg nem tudom mi legyen velem, mert akármennyi időt töltöttem is ott, bár imádtam vele lenni, a lakás miatt mindig megkönnyebbülés is volt hazajönni egy kicsit.

Volt vki hasonló helyzetben? Ilyenkor mi a jó megoldás?


2012. szept. 18. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem meg fogod szokni.Ha szereted a párodat,vele mindenhol jó,nem? én bármit megadnék,hogy valaki szeressen...egyszer majd úgy is elköltöztök.Egyébként megértelek,nálunk pont fordítva volt.Én laktam pici lakásban,bár igazából nem a méretével volt bajom,hanem a hangulatával meg az otthoni légkörrel...nagyon szeettem az exemnél lenni,aki családi házban élt.
2012. szept. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%
ha tényleg nem érzed jól magad, akkor költözz vissza. ha szeret a barátod, akkor megérti.
2012. szept. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ha belegondolsz,hogy az az albérlet már a közös kis otthonotok lesz(mégha albérlet is),akkor sem lesz jobbérzésed?Hisz már nem csak mint barátnő járnál át a lakásra,hanem te is ott élnél. Gondolj bele, hogy a szüleid,vagy ismerőseid milyen körülmények között kezdték meg az együttélést,nekik sem voltak jobb körülményeik szerintem :-) Aztán később úgyis lesz jobb és jobb!Tanulópénz!

Anyagilag megoszlanak a költségek,még talán félretenni is tudnátok s a 1éven belül akár mehettek jobb,szebb helyre is!


Az én párom lakása is állatira nyomasztó volt,nem gondoltam volna, hogy tudnék ott élni vele.Aztán kibírtam,kicsit alakítottunk a lakáson együtt.Volt sok kiakadás,de nem maga a lakás zavart, hanem voltak nézeteltéréseink az élet más területein:-)

2012. szept. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Albérletről beszélünk, ráadásul még csak most bútoroztatok össze. Ez csak egy átmeneti állapot. Ha együtt maradtok, egészen biztosan nem ott alapítotok majd családot, abban a lakásban. Így viszont szerintem nem kellene olyan ijesztőnek lennie számodra.
2012. szept. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Megszokod hidd el.

Én és párom is családi házban nőttünk fel,ahol még a fürdő is 3x4 méteres...

Ehhez képest most 35m2-en élünk,konyha gyakorltilag csak egy folyosóra rakott konyhabútor beépitett főző és mosogatrésszel,a fürdőben ha mosok fürdeni nem lehet.Nem beszélve a szomszédoktól időnként átszökő bogarakról amiktől nem lehet szabadulni.

DE végre együtt élünk,majd lesz nagyobb szebb jobb is,most ez van,olcsó,kész.

2012. szept. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha más nem, akkor próbáljátok kicsit otthonosabbá tenni számodra is azt a lakást, a saját bútoraiddal, cuccaiddal. A jövőt tekintve a legjobb egy ilyen kis lakás, mert így többet félre tudtok tenni a későbbi életetekre.
2012. szept. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nézd, ha tényleg annyira olcsó, akkor bírd ki, és amit spóroltok, abból hamarosan nagyobba költözhettek. Én is családi házban nőttem fel, 85 nm, és most egy 35 nm-es lakásban vagyunk ketten, bár nekünk ez is elég. De megszokod, hidd el :)
2012. szept. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, és hogy lelket öntöttetek belém:))
2012. szept. 19. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!