Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam meg a szüleimne...

Hogyan mondjam meg a szüleimnek, hogy NEM vagyok depressziós? Már pszihológushoz is kell járnom, pedig semmi bajom.

Figyelt kérdés

Nincs semmi bajom, régebben tényleg volt valami, ami miatt kicsit roszabb volt a hangulatom, de akkor olyan voltam mindha 2 énem lett volna.. Egy amikor a barátaimmal voltam, akkor vidám voltam, semmi bajom nem volt, hülyültem stb (akkor ők ezt észre sem vették rajtam) meg volt a második amikor itthon voltam, amikor szüleim itthon voltak akkor semmi nem volt de ha elmentek akkor sokszor sírtam volt hogy a falhoz dobáltam dolgokat és hát nem túl szép dolgok jártak a fejemben, de ennek már rég vége, csak közben a szüleimtől eltávolodtam egy kicsit, és ők ezt érzékelik, de nem is az hogy eltávolodtam, csak felnőttem.. Nem vagyok már az a kislány aki odabújik anyucihoz, vagy ilyesmi, egyszerüen csak beszélek velük, de elmondok nekik szinte mindent.. Arról is tudnak, hogy pl van egy fiú akivel ismerkedek, de még alig ismerem, pedig ilyet annyira nem szoktak elmondani a szülőknek, csak ha már komolyabb.. Ráadásul ez két irányú dolog.. Ők szinte semmit nem beszélnek meg velem ami engem nagyon zavar.. De ebbe most nem megyek bele..

Pszihologushoz nyár eleje óta járok, nyáron még úgy gondoltam, hogy jó, legyen, van időm, de most suli miatt szinte örülök, hogy van egy nagyon kicsi szabadidőm, és akkor is oda járok.. Nagyon unom! Egyrészt semmi értelme, másrészt 1 óra 7.ezer forint és hát nem is úgy állunk, hogy ezt csak igy kiadjuk.. Hiába mondom hogy nem vagyok depressziós, ők azzal jönnek, hogy ez az egyik tünete, hogy tagadom.. -.-" meg a pszihológus is megmondta.. Ő nem ajálja, hogy abba hagyjam, de hát ez neki nem kis pénz..

Mit tegyek, hogy leszáljanak rólam? Emiatt leszek öngyilkos...:'D (jó nem komolyan, de kábé élni nem hagynak..)

Na meg a másik.. Mindenféle szabályokat találtak ki.. Roszabb mint wgy katonatábor, vagy mi.. :S pedig nem 4 éves vagyok.. Ha tehetem minél elöbb elköltözök mert ezt tényleg nem lehet kibírni..



2012. szept. 9. 23:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Akkor hiszik el hogy nem vagy depressziós, ha amikor távol vannak, akkor se "sokszor sírtam volt hogy a falhoz dobáltam dolgokat és hát nem túl szép dolgok jártak a fejemben"-viselkedést folytatod ! Honnan tudták hogy ilyen vagy ha nem voltak otthon ?? Szomszéd mondta el ?

Amúgy nem kellene már ilyen tájban aludnod, ha iskolás vagy ?

2012. szept. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem legyél velük teljesen őszinte, mondd meg nekik, hogy arra van szükséged, hogy ők őszinték legyenek hozzád, és a nemtörődömségük miatti lelkifurdalást ne pénzköltésbe fojtsák.

De amúgy menj el iskolapszichológushoz és szerezz egy igazolást arról, hogy meggyógyultál.

2012. szept. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Nincsenek közvetlen szomszédok, csak kicsit távolabb lakik egy néni, de messzebb, és ki sem teszi töbnyire a lábat.. Ezt nem tudhatták meg..

De amúgy lassan kéne.. :)

2012. szept. 10. 00:20
 4/22 A kérdező kommentje:

Hiába.. Azt mondják, hogy ez az ő problémájuk, az ő dolguk nem rám tartozik..

De épp ez az, hogy túl sokat törődnek velem mert én az "egyazempicilányuk" vagyok.. -.-" ezt így kimondták.. Nincs iskolapszihológusunk..

2012. szept. 10. 00:27
 5/22 anonim ***** válasza:
akkor családsegítő pszichológusa vagy a körzeti pszichológus.
2012. szept. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Elvileg ahoz járok..
2012. szept. 10. 06:05
 7/22 anonim ***** válasza:
40%

Neked valóban nem pszichológusnál volna a helyed, mert az kevés. Sokkal komolyabb gondjiad vannak annál, hogy egy pszichológus tudna neked érdemeben segíteni. Pszichiáter (a korod miatt ifjúsági) kellene, amíg nem késő.


(Mellesleg a szüleidnek is, de az más tészta.)

2012. szept. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
A legjobb ebben az egészben, ha a pszichológust nem úgy kezeled, mint valami szükséges rossz, hanem mint valakit, aki meghallgat, akinek bármit elmondhatsz, nem adja tovább, stb. Kicsit olyan, mint a barátnőd, kicsit meg több... és persze kicsit kevesebb... Tök jókat lehet velük beszélgetni. látszólag nem vagy olyan, aki ne szeretne beszélgetni valakivel, aki megérti.
2012. szept. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

7 rongyért már beszélgethet is normálisan mint akit érdekli is hogy mi van vele!


Akihez én jártam, annak nem fizettünk, no hát nem is mondott semmi értelmeset! Azt mondogatta folyton: tanulj meg tanulj és tanulj! Ennyi volt a nagy megoldása, s én tényleg depressziós voltam! Én csak a gyógyszer miatt mentem hozzá másért nem volt érdemes! Egyszer fél órát ültem azért, hogy adjon igazolást nekem és azt mondja oké most már nem kell jönni többször, de közben meghallgattam ahogy telefonál valamilyen ismerősével, hogy kismacskájuk született meg a férje dolgozik e meg ilyenek... :)

2012. szept. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
53%

Semmi bajod nincs, felesleges pszichológushoz vagy pszichiáterhez járnod. Nem vagy és nem is voltál depressziós, csak érzelmileg fejlődtél. Ez természetes.


A szüleidnek vanank godjai, de rajtuk semmi nem segít (primitívek).

2012. szept. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!