Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyire irányít az anyósotok?...

Mennyire irányít az anyósotok? Engem a tökéletes, elképzelt menyévé akar faragni.

Figyelt kérdés

Néhány percre lakik csak tőlünk, a párom mindennap átugrik hozzá, én is pár naponta látom. Tulajdonképpen szimpatikus és szeretem is, viszont ezzel a terelgetéssel kezd megőrjíteni.

Egyrészt használati utasítást kaptam a fiához, mit hogyan, mikor szeret. Ezzel mondjuk könnyített, de az, hogy megmondja, hogy a kisfiának mit kellene főzni, hogyan kellene takarítani, beosztani a napunkat, hova kellene menni, mit kellene venni, milyen ruhát kellene hordanom, már nem az ő dolga. Plusz szerinte a férfi az úr a háznál, ő a férjével így is teszi, lesi minden mozdulatát, de én valahogy nem érzem azt, hogy nekem kellene kiszolgálnom. Nem akarok munka után még egy műszakot lehúzni, a férfi igenis segítsen, minimum maga után pakoljon el. A baj, hogy mostanában a párom is egyre inkább így gondolja, de talán még "nevelhető" arra, hogy pl. ne az asztalnál várja, hogy a teríték, kaja, szalvéta, pohár elérepüljön - csak az anyja nem mondjon mást neki. Az egy dolog, hogy 20 évig kb. még a ruháját is kikészítette reggel, de én nem fogom.

A párkapcsolati terapeuta része sem érdekel, egyrészt nem kötjük az orrára a problémáinkat, ő viszont "kitalálja" és kiselőadást tart arról, mitől lesz jó a kapcsolatunk. Egyrészt ezt a tanácsot ossza a fiának, ő az, aki eddig velük lakott és sosem élt még együtt egy lánnyal sem. Én egyrészt kollégista is voltam, másrészt az exemmel együtt éltem (csak ő nem tudja), így nem vagyok olyan hülye párkapcsolati téren, mint gondolja.



2012. szept. 7. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Volt már egy pár anyósom eddig, de egyik sem próbált beleszólni az életünkbe, úgy tűnik szerencsés vagyok.
2012. szept. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Az én második anyósom szerencsére abszolút nem szól bele a dolgainkba. Eleinte próbált azért, de elég intelligens ahhoz, hogy belátta, ez nem vezet jóra. Jó is a kapcsolatunk, hetente 1x megyünk hozzá az unokával. Sajnos anyósod tipikus "régi háziasszony" és úgy gondolja, manapság is ilyen még a világ. Pedig nem az. Sajnos van, aki nem halad a korral, nem annyira intelligens, hogy felfogja, nem biztos, hogy a másik pont úgy akar mindent csinálni, ahogy annak idején ő csinálta, nem csak az a jó, amit ő mond. Úgy tűnik ilyen a te anyósod is.
2012. szept. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Ne hagyd magad.

De ne hagyd a párodat se!

Mondd meg, ha befolyásolja a mama, ki lesz tiltva. Ne szóljon már bele a ti életetekbe.


Kérdésedre válaszolva engem semennyire nem terelget, szerencsére. Csinált olyat, hogy hívta a fiát, ebédeljen náluk, mert "a feleséged is dolgozik, nem ér rá főzni".

Na, a lökött első nap elment, evett, hazajött, és elmesélte, ő az enyémből nem kér, mert jóllakott anyucinál.

Azt válaszoltam, csomagolhat, költözzön vissza hozzá.

Mellékesen rám egyik se gondolt, nekem anyós nem küldött ebédet... (pedig szerinte nem főztem, hát haljak éhen)

Elszégyellte magát a párom, belátta, hogy a mami megvezette, és nem volt több probléma.

2012. szept. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Az elején az enyém is meg akarta mondani, hogy mit csináljak majd ha ez meg az lesz, én rámondtam, hogy majd ha helyzet van akkor megoldom. ha nem úgy csináltam, akkor kezdte volna a szent szöveget de párom szerencsére van annyira intelligens, hogy felismerte, hogy ezt neki kell lerendeznie...azóta nincs gond.
2012. szept. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

A problémádra nem igazán tudok megoldást viszont, ha számít legalább annyit mondhatok, hogy veled értek egyet. Régen még oké volt, hogy a nő kiszolgálja a kenyérkeresőt, de mióta már a nők is dolgoznak ezt el kéne felejteni ..

Szerintem is az lenne a normális, ha kivenné a részét pl. ha ő szabadnapos és te dolgozol akkor neki kéne terített asztallal várnia téged...

2012. szept. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt lehet ilyen vagy olyan emberré faragni, aki akarja, vagy hagyja magát.


Ha bajod van az anyóssal, vedd fel a kesztyűt ellene. Ezt úgy érdemes tenni, hogy a férjeddel megbeszéled a problémákat, és ő támogat. Ha az anyja szoknyáján ragadt, és ellened fordul, akkor eleve vesztes a meccs.


Ilyenkor szurkolhatsz azért, hogy hamar dobja fel a talpát vagy elválhatsz és kereshetsz egy másik, egy jobb pasit, akinek nyílván jobb fej az anyja is.

2012. szept. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Synesztro ***** válasza:
100%
Ugyanígy jártam, és rá is ment a házasságom!:( 24/F Elvettem a nejem, és ugyanabba az utcába kb.200m rel arrébb költöztünk az anyósoméktól. A poklokat jártam meg, első 7en szombat reggel a 7köznapi nehéz fizikai 12h k után gondoltam kicsit tovább lustálkodom, reggel 9kor jött egy sms az apósomtól:"kezd el csinálni a ház körüli munkákat, különben átmegyek!" És gondoltam magamban mit csinál?Keresztbe hugyozza magát? Mert ha itt akar pattogni megvágom mint a lovat. Legnagyobb meglepetésemre a párom 100%osan mellettük állt velem szemben. Anyósom rendszeresen jött át, mikor költöztünk lényegében ő akarta berendezni a lakást, mikor elkezdtem kifesteni a lakást (Festő vagyok) átjött, és ő akarta megmondani hogy milyen színűek legyenek a falak, és kisebb patália volt belőle, mikor elzavartam haza. Párom kulcsot adott a házhoz nekik, és ők elkezdtek a személyes holmijaink között turkálni, ott telt be a pohár, mikor az anyósom a saját házunkban pofán vágott, miután közölte velem, hogy én leamortizálom a lányát, mivel átnézte a szemetest, és meglátta hogy mennyi óvszert használtunk el. Kikeltem magamból, nah ott még a párom is kiállt mellettem, egy7 ig nem jöttek át, egyik nap arra értünk haza, hogy betörtek a lakásba, és szinte kirámolták.Rendőrt hívtunk, feljelentettük őket, mire odaért volna az ügy, addigra a lányuk visszavonta a feljelentést, így nem lett belőle semmi.:S elé raktam az ügyvéddel készített válási papírokat és közöltem az anyjáék vagy én. Azt mondta hogy átnézi, és fogad ügyvédet. Elváltunk.:S ennyit a kálvária részéről, a kérdéshez válaszolva, ultimátum, és költözés.Azonnal, ahogy csak lehetőség van rá, vagy nagyon keményen kiállni magadért, akkor is ha veszekedés lesz belőle, vagy bármennyire is fáj, befejezni az egészet, mert anyuka kedvence nem fog változni!:(
2012. szept. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyumat eléggé akarta irányítani a mama, de szerencsére nem ment neki. És most azt hiszi, hogy engem úgy fog irányítani, ahogy akar. A legnevetségesebb az egészben az, hogy még a saját lányát sem tudta megnevelni.

Szerintem ne hagyd, hogy ez az egész eldurvuljon.

2012. szept. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sziiaa.:) Anyu barátjának az anyósa is egy szörnyeteg!!! mi mellettük lakunk és minden nap átjön kiváncsiskodni..annyira idegesítő:// Egyébként az anyósok általában ilyenek...szeretnek beleszólni a gyerekei életébe még, ha az a gyerek már felnőtt ember én azt mondom, hogy nyugodtan mondd meg az anyósodnak, hogy mi az ami zavar téged :) puszi kitartás!! 16/L
2012. szept. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyós csak akart irányítani, de elnézte a házszámot.

Türelmesen 2 évig hallgattam a sületlenségeit, hogy ő újra megtanult főzni az anyósától amikor férjhez ment, mert bumfodi após hazajött és megkérdezte: 'ez meg mi?' Majd az anekdoták szerint ő mindent megtanult anyukától, hogy megfeleljen a férjének. Szerintem ez egy nagy maszlag, amit próbált beadni, hogy érezzem az értékrendet a családban. Hát nálunk meg az az értékrend, hogy miután 10 évig egyedül neveltem a gyerekemet, és megszokott ételeket ettünk, amit nyilván a saját családomtól tanultam, nem fogom félredobni, és újszerűen -véleményem szerint rosszul- kezdek majd el ételeket főzni, a saját gyerekemnek. Mindezt azért, hogy a kisfia édesanya főztjét egye. Ezzel én úgy vagyok, hogy egyen olyat ott, vagy főzzön nyugodtan ilyet nekünk, egyszer-egyszer kibírjuk. Dehát ez utóbbi szóba sem jött, mivel párom egyáltalán nem tud főzni, és ahogy már említettem bunkfordi apóstól ezt sikerült eltanulni, hogy kifogásoljon viszont igen. Ebből adódóan eljutottunk odáig, hogy bár 10 kilót hízott mellettem, mert ennek ellenére mindent megevett és abbahagyta, hogy "anyuka így csinálja, meg úgy". Mégis anyós tovább lovagolt a témán, látva, hogy a főztje nélkül is megvagyunk, és most ott tartunk, hogy a m. helyére onnan visz ételt. Hát nekem ez elég megalázó. Sok más anyós sugallta dololggal együtt. Én azt mondom, hogy aki teheti távolabbi lakhelyet válasszon anyóséktól, mert tapasztalatom szerint mindenbe csak belekontárkodni tud, és azt hiszi mindenhez k. sok köze van. Ha a fia még anyás is, vagyis egy alamuszi balfék, az a kínszenvedéseket még megsokszorozza, mert mindig a szent anyjának lesz igaza - ahogy ez nálunk is megy- akármilyen baromságot is talál ki. Pl. kitalálta, hogy annakidején amikor Balatonnál nyaraltak a nagyszülők másnak levonatoztak a SZOT üdülőbe és meglátogatták őket, és ez így ment mindig. Ahova elmentek nyaralni, mentek a nagyszülők is, úgy hogy aznap visszajöttek. Ez is egy kitalált baromság lehet, mert spec egy nyaralós fényképen sincsenek rajta. És nem is tudtam mit akar ezzel mondani, amíg el nem mentünk nyaralni...Gyakorlatilag minden nyaralásunkból egy napot tönkretesznek. Mert aznap nem tudunk csinálni semmit, mert ők az üdülőben ülnek eszik isszák amink van, majd elmennek. Értelme semmi hogy odajön, mert akkor is elkezdi mondani, hogy mi hogy volt 100 éve. Hát mitmondjak pont nem ez érdekel amikor kifizettem egy rakás pénzt egy hétre. És a saját élményimet, emlékeimet megyek oda megélni.

Szóval anyóssal minnél messzebb annál jobb.

Ha nincs autója az meg egy főnyeremény. Az enyémnek sajnos van....

2012. okt. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!