Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van értelme megpályáznom...

Van értelme megpályáznom ateistaként egy állást, ha kikötik, hogy előnyt jelent a jelentkezésnél, a vallásos életvitel?

Figyelt kérdés
2012. szept. 20. 14:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha kikötik persze, a vallásos életvitelt meg nem hinném max akkor ha valami templom,vallásos iskola stb.
2012. szept. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha csak annyi, hogy előnyt jelent, az valószínűleg nem jelent semmit.(bár az ilyen előnyt jelent dumák nekem inkább a törvény megkerülésének tűnnek, hogy ne tűnjenek kirekesztőnek)
2012. szept. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Természetesen van,amennyiben tiszte életet élsz!


Sok ateista él vallásos életvitelhez közelebbi tiszta életet,mint néhány,önmagát vallásosnak gondoló ember!

2012. szept. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Engem érdekel ez az állás, nemcsak azért, mert munkanélküli vagyok, hanem mert úgy gondolom, jól is érezném magam egy ilyen környezetben, még akkor is, ha nincs kifejezett hitem egyik vallásban sem. De érdekelnek a vallások, és szeretem megismerni őket.

2012. szept. 20. 14:21
 5/13 A kérdező kommentje:
Egy vallásos intézményről lenne szó egyébként, igen. :)
2012. szept. 20. 14:22
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha csak előnyt jelent, akkor érdemes.

De ha feltétel, akkor úgyis lecsekkolnak. Kérnek ajánlást a paptól, hogy milyen gyakran jársz templomba, misére, stb.

2012. szept. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mármint neked kéne bevinni az igazolást, amit a pap ír rólad.
2012. szept. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Csak előnyként írják.
2012. szept. 20. 14:25
 9/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, mik a szakmai követlemények. Ha úgymond könnyebben teljesíthetők, akkor én nem fáradnék vele.


Ha a jelentkezők száma valószínűleg alacsony, akkor érdemes megpróbálni.


Ha sok a pályázó, élből kiszórják azokat, akik a feltételnek (előnynek?) nem felelnek meg.


Remélem, sikerül neked! :)

2012. szept. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 hollófernyiges ***** válasza:
Ez nem számít diszkriminációnak? Fordítva, gondolom elég nagy felhördülés lenne, ha egy álláshirdetésnél kiírnák, hogy vallásosok kíméljenek.
2012. szept. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!