Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az Arany embert olvastátok?

Az Arany embert olvastátok?

Figyelt kérdés

Segítsetek légyszi!

Ezekre kéne választ adni:

-Mi a regény?

-Melyek a regény legfontosabb helyszínei? Mely szereplők és események kapcsolhatók a mű egyes helyszíneihez?

-Mennyi időt ölel fel a regényben elbeszélt események időtartama?

-Milyen titkai vannak Tímár Mihálynak? Milyen ellentmondó érzésekkel viaskodik a regény folyamán?

-Milyen kivételes képességei vannak Tímárnak? Mért mondhatjuk azt hogy Tímár sorsa hasonlít a boldogtalan Midasz király szerencséjéhez? (görög mitológia: Midasz alakja)

-Jellemezd Brazovits család tagjait. Mi az alapvető különbség köztük és a Senki szigetének lakói között?

-Kik a regény démoni,gonosz figurái? Mire törekszenek? Mi lesz a sorsuk?

Előre is köszi és kíméljetek a trágár, hülye dumától!!



2012. szept. 21. 11:31
1 2
 1/12 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Faceebook nemzedék!


[link]


[link]

2012. szept. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ajajj, nem a legkönnyebb regény! Én olvastam és sok helyen tetszett és kalandos volt, de nekem túlságosan vontatott, főleg amikor Jókai olyan baromira lényegtelen dolgokra tér ki és ír körül. Nem szeretem az olyan regényeket, amin oldalakon keresztül azt kell olvasnom, hogy pl. egy ajtó kilincs mennyire szép amikor megtörik rajta a fény. Ez a romatikus regények nagy hibája amúgy általában, amitől én speciel falra mászom és dühösen teszem vel a kérdést;
2012. szept. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szóval dühöseb teszem fel a kérdést, HOGY EZ MOST, HOGY JÖN IDE?


(Boccs csak véletlenül küldtem el az előző hozzászólásom, mikor még írtam volna).

Remélem nem gond, hogy nem válaszoltam, csak gondoltam megosztom a tapasztalatom. :)

2012. szept. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Csak egy kérdés: Miért nem olvastad el?

És igen, nyugodtan visszakérdezhetsz, én elolvastam a kötelezőket annak idején. Nálunk szerencsére nem az volt a menő, aki nem olvasott el soha semmit, hanem az, aki rendszeresen készült. Neked sem ártana, nem lenne tőle semmi bajod, ha elolvasnád mondjuk internetezés helyett.

2012. szept. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt fejeztem be a könyvet. nekem nem volt kötelező, magamtól olvastam ki. Tetszett.

Most akkor válaszoljak a házi feladatodra?

Hiszen ha olvastad a könyvet akkor minden kérdésedre rögtön tudod a választ. Én csak úgy kapásból vágtam rá a válaszokat.

Olvasd el, és tudni fogod.

2012. szept. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Gyanítom, egyest kaptál. :)
2012. szept. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem olvastam, annak ellenére, hogy imádok olvasni és szeretem az irodalmat is. Viszont annyit legalább megtettem, hogy nem mástól vártam válaszokat, hanem magamtól utánanéztem.
2012. szept. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mire nekünk Az aranyember kötelező volt, legalább 25 regényen voltam túl, bármelyikről szívesen írtam volna, de ez nekem egész egyszerűen kínszenvedés volt. Hármasával lapozva nagy nehezen végigolvastam, de ilyen részleteket képtelen lennék felidézni (akkor se tudtam volna). Na mondjuk nálunk azt mondani erre, hogy nem tetszett, halálos bűn volt, mivel még az iskolánkat is Jókairól nevezték el.
2012. szept. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én elolvastam, meg hát eleve kötelező volt. Nekem nagyon tetszett, régies szöveg ide vagy oda. Elég olvasmányos. A filmes adaptáció már kevésbé jött be.
2012. szept. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

érettségin 2 évvel ezelőtt az aranyembert húztam.és nem olvastam el...XD

végül 3asra feleltem belőle most itt állok munka nélkül..:S

2012. okt. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!