Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A tanulást, a sportot vagy a...

A tanulást, a sportot vagy a barátomat hanyagoljam el?

Figyelt kérdés

Idén 2 tárgyból is előrehozott érettségit teszek, szóval sokat kell tanulnom. Na meg minden tárgyból vizsgázunk félévkor és évvégén (2 jegy szóbeli + 2 jegy írásbeli). Tanulnom muszáj.

Sportolnom is muszáj a vérnyomásom és az egészségem miatt, bár csak heti 3x1 órám van rűá.

A listában pedig az utolsó a barátom. Nagyon szeretem, de csak heti 1 napot tudok vele tölteni, ami eszméletlenül kevés. Sehogy nem tudok többet megoldani...


Ezen veszekszünk már legalább 1 hete, hogy ilyen keveset vagyunk együtt... Szerintetek mit tegyek? Mind3 fontos számomra, és nem tudom, mit hanyagoljak el és kiért.. +3óra tanulással kiválthatnám a vasárnapi tanulást szinte, így aznap is együtt lehetnék vele, de akkor meg magas lesz a vérnyomásom és hízni fogok..


2012. szept. 21. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Konkrét betegséged van?

Milyen sport? Vele nem lehet csinálni? Az plusz 3 órát jelentene.

2012. szept. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A tanulást nem ajánlott,mivel idővel visszanyalna a fagyi.

Sport tekintetében pedig érdemes lenne feltenni azon kérdést,vagy-e elég jó ahhoz,hogy vidd is valamire általa.

Lehet,hogy most nagyon szereted a barátodat,de ez meg sok esélyes játék.

2012. szept. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sportoljatok együtt
2012. szept. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A sportolás az konditerem. Csak most mozgásnak béna hívni, konditermezés meg hosszú szó..

Ő utál mozogni, ezért nem jön velem.

Ha nem mozgok, akkor emelkedik a vérnyomásom 160-ra, így meg csak 110. Sajnos pszichés alapú, régen kövér voltam, és most tartanom kell magam ehhez a heti 3x1 órához.


Próbáltuk a tanulást együtt, de rájöttem, hogy csak egyedül tudok gyorsan tanulni. Szóval ez is felejtős..

2012. szept. 21. 17:25
 5/11 anonim ***** válasza:
És mér csak Te áldozz fel valamit? Igenis elmehetne veled mozogni, vagy max beszélgethettek, Te pedig közben mozogsz
2012. szept. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

De akkor neki is kéne bérlet, ami nem olcsó.. 20 alkalmas bérlet 12.000 ft.

Meg igazából nem is tudok úgy rendesen sportolni, hogy közben beszélgetek. Nem is tudnék, nem kardió edzést végzek.

2012. szept. 21. 17:38
 7/11 A kérdező kommentje:

Igazából neki szinte semmi dolga, előbb végez, mint én, alig kell tanulnia, délután alszik.

1 nap van, amikor annyival előbb végez, hogy ki tud jönni elém, olyankor hazakísér, de ennyi, mert dolgom van :(

Többi napon meg folyton rohangálok.. Rohanok a buszhoz, rohanok haza, mindig rohanok, hogy legyen időm mindenre...

2012. szept. 21. 17:39
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát nem irigyellek. Én barátnőm tavaly volt ilyen amikor érettségizett ő is nagyon sokat tanult plusz mellette ő járt sportolni nem konditerembe rendes sportkörbe szertornázott heti 2-3 órája volt ami ugye 1 alkalom 1,5-2 óra versenyek előtt akár 3 órát is ott volt plusz járt külön matekórákra is hogy jobban menjen neki. A barátod megértőbb is lehetne ebben az időszakban. Én ugye akkor már végeztem nekem tanfolyam volt felnőttképzésre jártam így nekem rengeteg időm volt. De én tiszteletben tartottam amikor ő tanult meg dolga volt, nem is zavartam őt néha meglátogattam őt amikor edzése volt. Mi is akkor csak hétvégente találkoztunk főleg péntek délután amikor épp nem kellett gyakorlatra mennem meg szombaton szinte egész nap együtt voltunk, amikor pénteken taliztunk akkor nálunk aludt és szombat este ment csak haza, amikor csak szombaton tudtunk találkozni akkor reggeltől estig együtt voltunk néha vasárnap reggelig. Ő mindig is vasárnap tanult mert akkor jobban fogott már az agya ha kipihente az elmúlt 5 napot. Most sajnos én nem dönthetek helyetted hogy neked mi a jó mert a sport kell főleg ha problémád van és csak így tudod megoldani, a tanulás a legfontosabb persze ha nem akarsz a rendes érettséginél azon izgulni hogy még ezt a két tárgyat letudd amit előre hozottan csinálsz meg. Mi sem találkoztunk heti 1 alkalomnál többet és kibírtuk egymás nélkül. És persze nem egy helyen laktunk 30 km-re laktunk egymástól. Amióta felvették a fősulira mert sikerült a felvételije és mivel az tőlünk közelebb van neki meg nem akar koleszos sem lenni így most itt lakik nálunk. Tehát mi így ezzel bepótoljuk a lemaradásunkat :) Szóval érdemes lenne ha e szerint járnátok el mert hosszú távon visszajöhet az elhalasztott dolog.
2012. szept. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A tanulást hanyagold. Hülyén még simán lehetsz boldog, de egészség nélkül és magányosan nem.
2012. szept. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem is kell közben beszélgetni, legalábbis nekem már az is jó, ha együtt vagyok azzal, akit szeretek. Filmnézés közben sem beszélgetünk a párommal, mégis jól érezzük magunkat. A sport is ilyen. Mondjuk mivel drága a bérlet, ez így más, de alaphelyzetben nem lenne probléma.
2012. szept. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!