Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám miatt el fogom veszíte...

Anyukám miatt el fogom veszíteni a barátomat, hogy akadályozzam ezt meg?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, még tanulok, egyetemre járok. Van egy barátom, aki anyukámnak nagyon nem tetszik. Ő azt hiszi még a középkorban vagyunk, kinézett nekem egy srácot, és minden áron rám akarja tukmálni. A barátommal nincs semmi gond, nagyon rendes srác, jó tanuló, vannak céljai, tényleg minden rendben vele. Anyukámnak inkább külsőre nem tetszik. Eddig tiltott tőle, de rájött, hogy nem ér célt vele. Aztán jött a fenyegetőzés, hogy lejárat mindenki előtt a családban, ha nem szakítom meg vele a kapcsolatot. Ez sem ért célt. Ma pedig már pénzt is ajánlott, ha kirúgom. Nem tudom mi jöhet még, de anyukám nem olyan, mint aki könnyen feladja. A barátom tud mindenről, eddig tűrte, de szegény már attól tart, hogy anyukám ráküld valakit, és már találkozni se mer... Nagyon szeretem, szerelmes vagyok belé, nem akarom elveszíteni. Mit csináljak anyukámmal? Eddig semmi nem használt, akárhogy érveltem, veszekedtem, bármit csináltam, kitart a kiszemelt fiú mellett... (Egyébként anyukám elég lökött minden tekintetben.)
2012. aug. 8. 18:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Én egy ilyen anyával biztosan megszakítanám a kapcsolatot, amíg észhez nem tér.
2012. aug. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%

Húú..ezt tényleg nagyon erősnek hangzik.

Csak nem menne el odáig, hogy ráküldjön valakit a fiúra. Azért fel is jelentheti! Azért az már bűncselekménynek számít.


Másrészt mi a jó a másik fiúban? Csak annyi az előnye, hogy helyesebb? Próbálj meg leülni vele megbeszélni, akár a fiú anyukájával is beszélhetnétek. Talán az édesanyák megbeszélhetnék a dolgot. Talán azért feladja, ha látja milyen kitartó vagy.

2012. aug. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Davina ***** válasza:
100%
Nem tudsz elköltözni? Vagy apukád ilyenkor nem segít?
2012. aug. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Semmi gond.

Beszélj a barátoddal és eszeljetek ki dolgokat, kössétek le anyád figyelmét vmivel, akkor majd nem lesz IDEJE vele foglalkozni. Ne feledd, mindenki azzal foglalkozik inkább, arra szakít is, amire tud, amire ideje is van. Anyádnak ezek szerint túl sok a szabadideje.

Ha meg kombinál anyád, tegyél neki keresztbe, ezt vérmesen komolyan mondom.


A barátod meg ne féljen, (talizni se) más is volt már ilyen szituban, éppen ezért mondom, anyádat állítsátok le, szükség esetén kérj segítséget akár a diszkrétebb baráti körötöktől!


˙

Na de ez a "kiszemelt srác" tud-e anyád szándékáról? Vagy ő milyen? Mit tudsz róla?

2012. aug. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A kiszemelt srác hogy viszonyul mindehhez? Nem lehetne őt bevonni valahogyan, hogy segítsen rajtatok?
2012. aug. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem tud róla. És nem szeretném bevonni. Apukámra pedig ilyen tekintetben nem igazán számíthatok.
2012. aug. 8. 19:47
 7/12 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem vicceld meg. Tök komolyan mond azt, hogy terhes vagy a pasidtól. Aztán ha kitombolta magát pár nap múlva megmondod, hogy csak vicc volt és most már akadjon le a hülyeségével.

Komolyra fordítva a szót. Vedd figyelembe, hogy anyád valszeg tapasztaltabb nálad és lát valamit ebben a fiúban ami miatt félt tőle. Az anyáknak elég sokszor jók a megérzéseik. Na gondolom most a sok tizen-huszon évesek majd lepontoznak :)

2012. aug. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Márpedig addig, amíg anyád reménye él, hogy megvalósul a terve, addig ezt fenn fogja tartani, és ha valóban olyan vad, mint amilyennek te leírod, akkor ha a srácot nem avatod be, ill. nem szívatod be de kegyetlenül anyádat, addig SOSEM LESZ NYUGTOD TŐLE!


Ellenben ha a sráccal sikerülne leromboltatnod anyád nimbuszát, mert mjuk a srác közli, hogy felejtős a dolog, annál nagyobb csalódás nem fogja érni anyádat, és vagy keres másik baromságot (ami ellen te -- ha már látod, mit akar (MAGÁNAK) kialakítani, -- időben tudsz is tenni), vagy felhagy ezzel az egésszel.


De tényleg, szívasd be de naggyon dúrván, és szívasd egészen addig, amíg ki nem száll az életedből, vagy pedig költözz el tőle! Tudom, könnyű mondani, de lehet, hogy a kapcsolatotok a barátoddal éppen egy ilyen lökésre vár! :O

2012. aug. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Járj koliba,hétvégente meg a barátodhoz.Ha lesz munkád meg neki is akkor vegyetek egy házat.Anyádat meg köpd le
2012. aug. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Ma pedig már pénzt is ajánlott, ha kirúgom." - "Mit csináljak anyukámmal?"

Kérdező, szerintem semmit, röhögd ki, és csináljátok a párotokkal, ami jól esik nektek. És soha ne féljetek, soha semmiben ne engedjetek neki, látszólag se, mert attól csak nyeregben érezné magát. Anno huszonéve nekem esküvő-terrort adott elő az anyám, aztán volt ideje kicsit gondolkodni 2 hétig a pszichiátriai zárt osztályon, ahova végülis önmagát juttatta, én csak annyit tettem az ügy érdekében, hogy mindig kiröhögtem, és soha semmiben nem engedtem ennek a konkrét dolognak a kapcsán... ő meg bekattant a saját hülyeségébe, majd a szakmai segítség segített rajta.

Szóval érvelni meg veszekedni tök felesleges, azt úgyse fogja.

(48/F)

2012. aug. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!