Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért pattint le az emberek...

Miért pattint le az emberek nagy része? Gáz vagyok? Lúzer? Őrült? Mi lehet a baj? (többi lent)

Figyelt kérdés

Igaz, hogy anyagi problémáim voltak sokáig, ezért az öltözködésem lehangolóan szakadt, de szerintem ez még nem ok arra, hogy valakit lerázzanak az emberek. Az is tény, hogy néha nagyon furán viselkedek... de nem hiszem, hogy őrült lennék.


Minden 10. ember kb letilt a facebookon, ebből jó ha 3-ról tudom, hogy mi a baja. Ha megismerek új embereket, általában másnap már nem hogy nem kíváncsiak rám, de kifejezetten elkezdenek kerülni. Mintha leprás lennék. De tényleg, és az emberek 90%-a ezt csinálja.


Lehet, hogy enyhén autista vagyok vagy fogyatékos csak nem tudok róla?


Mi lehet a baj? Már tényleg nincs ötletem.

egyetemi közösségről van szó most pl.


2012. szept. 24. 01:29
 1/9 A kérdező kommentje:
Már az öngyilkosságon gondolkozom. Annyi színes világba láttam már bele, és egyikbe sem fogadtak be, max pár órára, vagy egy fél napra.
2012. szept. 24. 01:35
 2/9 A kérdező kommentje:

Néhány ilyen világba szerelmes is lettem. Valamiért mégis kevés vagyok hozzájuk úgy néz ki...


Olyan mintha... naponta meghalna valaki, akit megismertél. vagy nem is tudom. mintha megőrülne és elfelejtene minden közös élményt, és soha többet nem szólna ugyanúgy hozzád, ahogy aznap.

2012. szept. 24. 01:37
 3/9 A kérdező kommentje:
úgy érzem magam mint egy százszor elhajított kő. Mintha az emberek betegesen keresnék a jó kapcsolatokat és valamiért mindig alul maradnék. mert talán nem vagyok elég jóképű, nincs elég pénzem, nem öltözködöm érdekesen, vagy bármi más... így viszont kizárnak olyan világokból is amiknek remekül fel tudnám venni a ritmusát és tetszene....
2012. szept. 24. 01:38
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem akarom teleoffolni a saját kérdésemet, csak érdekel, hogy csak én érzem-e ezt így, és hogy mit tegyek?
2012. szept. 24. 01:38
 5/9 anonim ***** válasza:
Kicsit bővebben? Hogy viselkedsz? Én úgy vettem észre, vannak ugyan olyan emberek akik egy bizonyos társaság szemében cikik, de úgy általában a normális emberek azért nem szokták kerülni a "ciki" embereket se.
2012. szept. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, sokszor keménynek mutatom magam... de belül irtó gyenge vagyok és támogatásra szorulok..


Amúgy mindenkivel kedves vagyok és érdeklődő. lehet, hogy "kettesben" vagy zártabb körökben is ugyanazt a keménységet kéne mutatnom, amit messziről sugárzok? vagy mi?

2012. szept. 24. 01:41
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de most hogy belegondolok, engem sem nagyon keresnek az emberek, csak ez nekem kevésbé tűnik fel mert én sem kedvelek meg annyira senkit, hogy akarjak vele máskor is találkozni / beszélni. Van egy régi barátnőm akivel jól megvoltunk, róla tudom, hogy hiányzok neki, de vele már nincs közös témám egyáltalán, csak úgy látszik ezt ő nem érti. (Még általánosban lettünk barátok, aztán gimnáziumban is azok voltunk egy darabig, dehát az ember változik ennyi idő alatt.) Egy másik barátnőmmel pedig megszakítottam a kapcsolatot minden szó nélkül, pedig őt tényleg bírtam azelőtt, most meg kb. több mint egy év után nem tudom hogy álljak oda elé. "Bocsi, tavaly úgy döntöttem, nincs szükségem barátokra, de gondoltam neked erről nem szólok, majd rájössz magadtól."

Azóta találkoztam néhány emberrel, de se én, se ők nem erőltették meg magukat hogy jobban megismerjük egymást...


Azt nem tudom milyennek kellene mutatnod magad (bár gondolom olyannak, amilyen igaziból vagy?), de azért gondolj bele, valaki azt hiszi hogy te kemény vagy és ezért esetleg megkedvel, aztán kiderül hogy tök másmilyen vagy, akkor ne csodálkozz, hogy utána már nem érdekled. Amúgy én jobban szeretem a kedves embereket és szerintem a legtöbben így vannak ezzel.

2012. szept. 24. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha ennyiből kéne megítélni, amit eddig mondtál magadról, azt kb. így foglalnám össze: sokat tud beszélni semmiről. És kissé siránkozós, de nem azt mutatja, amit mond. Feltehetően erősen túlkompenzált, magas kisebbrendűségi érzés.


Miért is?


Sokszor elmondtad, téged mennyire nem szeretnek. Pedig te mennyire szeretnéd. Sokszor elmondtad, mennyire kerülnek. De ezen túl semmit nem tudunk rólad. Mik az okok? Hogyan viselkedsz? Mit mondasz (érdemben? Érdekel-e mások véleménye? Nem tudjuk, ezért kérdésedre sem tudunk válaszolni. Ha én is hasonló alkat lennék, azt mondanám, frusztrál, hogy ennyire várod a választ, de ennyire nem teszed lehetővé. De inkább azt mondom, az emberek a nyitott, érdeklődő embereket szeretik. Mindenkinek ezer baja van, mindenki azt szeretné, ha meghallgatnák, mindenki mástól várja a segítséget. Pedig csak saját magunkra számíthatunk, és azokra, akikkel előbb megkedveltettük magunkat. Önzetlen segítséggel, őszinteséggel, kedvességgel, pár érdeklődő szóval, és főleg odafigyeléssel.

Feltehetően sem lúzer, sem őrült, sem autista nem vagy. Feltehetően nem tanítottak meg a környezet megismerésére, kezelésére. Egyetemi közösségek jellemzője ma az individualizmus. Évfolyamok alig ismerik egymást, kisebb közösségek nem nagyon vannak, még kollégiumokban sem. Ilyen lett az oktatási rendszer. És ma olyan világ van, hogy mindenért keményen meg kell dolgozni, a barátságért különösen.

2012. szept. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha szemtől-szembe is így és hirtelen kitárulkozol, akkor lehet, hogy lököttnek tartanak valamelyest, idegenkedést vált ki a túl korai és indokolatlan bizalmasságod. Figyeld az embereket, kíváncsiak-e arra, amiről beszélsz, vagy csak udvariasságból hallgatnak meg. Nekem is van olyan ismerősöm, aki szinte kényszeres mesélgető, megsérteni nem akarom, mert amúgy rendes, ezért inkább kerülöm.
2012. szept. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!