Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 21. századi költők, esetleg...

21. századi költők, esetleg írókról valaki valamit?

Figyelt kérdés

Igazság szerint prezentációt kell készítenem emelt magyarra. Nem sok kortárs költőt ismerek. Főként a magyart részesíteném előnyben. Kerestem sokat de nem is tudom miről lenne érdemes írnom pontosan. Szóval a kérésem az lenne hogy ha valaki felsorolna nekem egy két ismert kortárs költőt és írót akiknek hasznos lenne utána járnom azt megköszönném. De az is sokat segítene ha a 21. századi költészetről valami jellemzést kapnék.



Köszönöm.



2012. szept. 26. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy 21.századi? Vagy inkább kortársra gondoltál? Mert ugye van, aki a múlt században is élt már és alkotott, de mind a mai napig is aktív az írói pályája, vagy a kétezres években hunyt el.

Azt sem ártana tudni, hogy milyen műfajra, témára gondoltál.

Ezen a linken igen hosszú listát találsz, és ha már kiválasztottál egy szerzőt, utána rákereshetsz róla és a műveiről szóló tanulmányoknak

[link]

2012. szept. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Siklósi András - Őt semmiképp se hagyd ki, mert szerintem a legjobb kortárs magyar költő:

[link]

2012. szept. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kányádi Sándor, Karafiáth Orsolya, Varró Dániel. írd be őket gugliba.
2012. szept. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csoóri Sándor, Juhász Ferenc, Kányádi Sándor, Tandori Dezső - a négy "élő klasszikus".
2012. okt. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha elmész a könyvtárba, és megnézed a folyóiratokat: Alföld, Hitel, Holmi, Kortárs, Tiszatáj stb.
2012. okt. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!