Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan kéne viszonyulnom a...

Hogyan kéne viszonyulnom a nagyapámhoz ezek után? Jogos hogy már nem is tekintem őt nagyapámnak?

Figyelt kérdés

Én most egy 18 éves fiú vagyok. Nem láttam a nagyapámat már kb 8 éve. Elvált a nagymamámtól, mert megcsalta, azóta is azzal a kurv@val, és egy szót se szólt. Zsuzsi azóta nem szólt a nagyfaterhoz és nem is látta. Nemrég férjhez ment, meg is hívta, de csak úgy hogy ő jön egyedül. NEM MENT EL!


Sári az gyakran jár hozzá, jóba vannak, nem tudom miért. Ő most fog szülni, és már tervezik a keresztelőt, amire sztem meghívják "nagyfatert" is. Bőven lesz ott feszkó az biztos. Amúgy Sári megmutatta neki a ballagásos képeimet, onnan tudja, hogy még élek, mondja is hogy helyes gyerek meg rég látott, de ennyi!


A szüleim amúgy nem szólnak bele, hogy hogy viszonyuljak hozzá. Egyszer Apa felhívta őt valamiért, ő meg annyit se kérdezett, hogy megvannak e még az unokák. Az őcsém aki 3 évvel fiatalabb tőlem szerintem még nem is látta. Szüleim azt mondják hogy ők levegőnek fogják nézni a keresztelőn. És szerintem én is.


Egyébként azt tanácsolta apámnak akkor mikor elváltak, hogy miután megszületik a gyerek, haggyon ott minket...


Most nagyapa az ilyen? Lassan 10 éve nem latta az unokáját.


Köszi hogy elolvastad.



2012. szept. 28. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ugye tudod hogy mi se Zsuzsit se Sárit nem ismerjük?
2012. szept. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valahogy nem tudom követni a fonalat.
2012. szept. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Zsuzsi meg Sári (nem az igazi nevük) normálisak. Legalább is Zsuzsi biztosan.
2012. szept. 28. 20:03
 4/9 A kérdező kommentje:
mit nem értezz? nem ment el a lánya esküvőjére, 8 éve nem látta az unokáit, az egyiket pedig egyáltalán nem, le se sz@rja őket.
2012. szept. 28. 20:05
 5/9 anonim ***** válasza:

Tehát Zsuzsi és Sári fedőnevű alanyok a nagyapád lányai? Én azt nem értem, hogy te miért nem érted, hogy aki elolvassa a szövegedet az ezt nem tudja leszűrni:D

Amúgy nagyapának nagyapa. Engem az apám le sem szart bő 20 évig, attól még biológiailag az apám. Ha valóban nem érdekled őt, akkor ne viszonyulj hozzá sehogy. Ne foglalkozz a létezésével. A válásukat illetően nem fogok ítélkezni mivel nem ismerem sem a nagyapád, sem a nagyanyád. Ennyi.

2012. szept. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, ők a lányai. Az apám pedig a fia. Igazából a válás az engem nem érint annyira, tehát attól még ugyanúgy szerettem. Igazából ezek a dolgok távolítottak el tőle. A harapás, az esküvő, a leseszarás. Az érdekelne, hogy ha esetleg pl. a keresztelőn odajönne hozzám hogy gyere el néha vagy valami, akkor mi legyen. Mert én tuti hogy nem fogok hozzá odamenni.
2012. szept. 28. 20:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Ahogy érzed, végül is meg is bocsájthatsz neki. Vagy mondhatod, hogy ne haragudjon, de te nem szeretnéd tartani vele a kapcsolatot az elmúlt 8 év fényében. Te tudod milyen ember ő, bár lehet, hogy te sem igazán, mert alig ismered, javarészt csak mások beszámolóira hagyatkozhatsz. Én megengedtem az apámnak, hogy keressen amikor akar, csak ne próbálja az elmúlt 20 évet másra kenni. Természetesen nem várhat tőlem semmit, de ha bűnbocsánatot szeretne, hát rajta, vezekeljen. Rajtam nem múlik. Én így gondolkodom, de könnyen lehet hogy te másképp:) A lényeg, hogy legyél udvarias:)
2012. szept. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Természetesen én se fogom elküldeni a francba de biztosan nem leszünk puszipajtások. Igazából sok értelme nwm volt a kérdésnek de el kellett mondanom valakinek.
2012. szept. 28. 21:57
 9/9 anonim ***** válasza:

Jó,hogy kiírtad magadból a benned lévő feszültséget,de...


A nagyapád "bűne",az ő problémája s nem a tiéd!


A te problémád,hogy te hogyan viszonyulsz a gondjai közt vergődő gyökereidhez.


Majd amikor meghalnak,meghalnak a gondjaikkal s te azzal élsz,amit TE mulasztottál el. Amíg élnek,van lehetőséged rendezni a te viszonyulásodat hozzájuk,de az ő bűneik terhe NEM a te terhed! Nem dolgod és tiszted büntetni őket bűneik miatt. Az az Isten tiszte,dolga!

2023. jún. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!