Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, nem akarok...

Mit csináljak, nem akarok drogos, cigis lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


15 éves vagyok, nem akarok rászokni a cigire meg a drogra, mert sok pénzbe kerül és én nekem nincs pénzem szegény vagyok. Csak ott van a kísértés, az iskolában a cigányok kérdezték kérek-e drogot mondtam kösz nem, nincs pénzem, ők meg azt mondták kifizetik nekem ,de én elutasítottam. Nálunk az osztályunk több mint a fele főleg a lányok cigiznek.

Nem akarok rászokni ,de mindennap látom, hogy cigiznek és milyen jó nekik. Nem mondom ,hogy én is jó , erkölcsös lennék sokat rúgok be , minden második hétvégente szeretem az alkoholt , e le tudok róla mondani, van egy barátnőm vele is lefeküdtem már sokat ez 2 éves kapcsolaton nagyon rendes és szép lány. Csak azért írom ,mert nem akarok további erkölcstelen dolgokat csinálni a cigizésre és a drogozásra gondoltam. Én kapós vagyok az ilyen rossz dolgokra. Hogy bírjam ki ,hogy ne szokjak rá az ilyenekre? Most 9-kes vagyok. Vallástalan nemzettelen gyerek vagyok. Liberálisan gondolkodok.


15F


2012. okt. 1. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Liberálisan gondolkodsz lol, tényleg egyedülálló a gondolkodásmódod.

Ha nem akarsz rászokni, nem fogsz annyitól, hogy kipróbálod.

Nem kell rendszert csinálni belőle, ennyi.

2012. okt. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne próbáld ki. Max a cigit. A dorog tönkre fog tenni, bárki bármit hazudik neked.

Ha depressziós vagy, jobb nem lesz. Agyon prögetni és mérgezni magad meg roahdt értelmes dolog...

Akkor már alkohol inkább.

2012. okt. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

És legyen személyiséged, ne csicskulj be másoknak.

Nem akarod, nem akarod. Ennyi.

Legalább nem lesz sem sárga a fogod, sem lyukas, a tüdőd sem megy tönkre. Inkább a lánnyal legyél el.

2012. okt. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Srapnel ***** válasza:
100%
Van egy egyszerű megoldás: nem kell csinálni azt, amit nem akarsz. Gondolom nem kényszerítenek arra, hogy cigizz, vagy drogozz.
2012. okt. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát ne legyél az. Ennyi. Nekik lehet jó a cigi, de egy kész vagyon, ha rászoksz, főleg a drog. Nem kell kipróbálni, meg rászokni és nem leszel olyan. Lehetsz akár mennyire liberális, én cigókkal nem üzletelnék a helyedben, mert lehet, hogy most kifizetik neked, aztán legközelebb már a telódba vagy más értéktárgyadba fog kerülni. Az ilyen társaságot inkább kerüld el messzire.
2012. okt. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A megoldás egyszerű. Ne tedd.

Ne azért, mert sokba kerül. Azért ne, mert a drog rendkívül káros, függővé tesz, elveszted a realitásérzékedet, de fogalmad sem lesz, ez mikor következik be. Ezért nevezik alattomos szernek.

A cigi szintén függővé tesz, és sok probléma forrása. De tévedsz, ha azt gondolod, hogy ezek milyen jók nekik. Minden tizenéves minden korban (régen is) kizárólag azért kezdte, mert felnőttebbnek akart látszani, és eleinte különösen, nagyon is rossz volt neki. Csak inkább hányt, de akkor is azt mondta, jó. Később már nem hányt, mert kezdett függővé válni.

Azt mondanám, hosszú távon ugyanez a helyzet az alkohollal. És az se olcsó, ha pedig olcsó moslékot iszol, az semmivel se jobb, mint a drog, vagy cigi.Csak a hatás nem azonnal, hanem évek múlva jelentkezik.

Szerintem 15 éves korban nem életszükséglet a pia, és nem leszel nagyobb, felnőttebb, ha berúgsz. Csak később impotensebb.


Mit tegyél, kerüld az említett társaságokat, és igyekezz nem ilyen dolgokkal foglakozókba bekerülni. Az ember sokszor gyenge, a rossz társaság ezt fokozza, a jó valamennyire megvéd a rossz következményektől. A fegyelmezettségen és belátáson kívül nincs más módszer. A jó barátok ebben segíthetnek.

2012. okt. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ó anyám, egyre hülyébbek ezek a mai tinik...
2012. okt. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne próbáld ki, egészen kicsit sem. Hidd el a felnőtteknek, akik életkoruknál és élettapasztalatuknál fogva jobban tudják, hogy NEM JÓ. A dohányzásban, drogozásban semmi, de az égvilágon semmi jó nincs, viszont drága, visszataszító, káros, stb... de tényleg.

Minden akaraterő kérdése. Ha nem akarsz rászokni, nem szoksz rá. Kínálnak, nem kell elfogadni. Kész.

2012. okt. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kerüld el őket messziről. Nem tudom, inkább facebookozz, mert az is jobb a drognál, ciginél, piánál. Oké, a bor fincsi, én is szeretem, 14 éves lány vagyok, de sosem rúgtam még, és nem is tervezem. Heti 1 kortyot szoktam kérni apuéktól, de ha nem lenne, ugyanúgy élnék, mint eddig... Viszont valószínű, ha kipróbálod a cigit, drogot, függő leszel. Sok a baj velük, rengeteg pénzbe kerül, írtad, hogy nem vagy valami gazdag, szóval én már csak ezért sem próbálnám ki. Sok hajléktalan jut egy kis pénzhez, koldulásból, és azt a kicsit ezekre költik, ahelyett, hogy ennének valamit. Így fognak meghalni... De ez csak egy példa volt. Rámegy az egészséged, meg a gatyád is (vagy inkább a szüleidé?). Én elkerülném a helyedben őket, és keresnék rendes haverokat.
2012. okt. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Barbara43 válasza:
Gondolj arra hogy 15 évesen minek? Mindenki csak menőzik azzal hogy "OMG Én rászoktam nagyon menő lettem" Te ne legyél mindenki:)
2017. febr. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!