Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen ajándékokat vigyek...

Milyen ajándékokat vigyek Németországba cserediákként?

Figyelt kérdés

sziasztok:) Életemben először megyek cserediákként, 2× már fogadtam is. Németországba megyek tavasszal egy hétre. Mivel az utat is fizetni kell( nem olyan világi sok) + még ugye zsebpénzt is szeretnék vinni, nem akarom 10 ezreseket költeni az ajándékra. Szerintetek ezek eddig jók?

2 üveg házi lekvár, egy nagyobb marcipán rúd, (elvileg busszal megyünk és ha engedik egy üveg vörös bor, v. tokaji aszú), valami magyaros mintázatú tárgy, majd benézek hogy vmi magyaros-mintás porcelán, tároló dobozka. Gondolom lány fogad(velem egykorú lesz), neki viszek pár csajos dolgot, körömlakk, karkötő, meg vmi magyaros dolog, ha testvérei vannak nekik is.. vmi egyéb ajándék ötlet még?:) Köszi

+ nemtom hogy hogy köszönjek..elég lesz a kéz fogás, vagy puszi-puszi? mert az én cserediákommal csak kézfogás volt, és a nővéremmel is kezet fogott, viszont anyukámnak puszival is köszönt.. nemtom hogy hogy illene! :(

köszi:))

16L


2012. okt. 1. 21:47
 1/4 A kérdező kommentje:
mármint spanyol lány jött hozzánk meg régebben egy bolgár, és ez a németes dolog is angol nyelven fog folyni
2012. okt. 1. 21:49
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen tokaji aszú,matyóhímzéses dolog hozzá,esetleg gulyáskrém paprika krém,mák?:D ezek ott nincsenek(:
2012. okt. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én az idén voltam Németországban cserediákprogram keretében. Szintén egy 16 éves lánynál voltam elszállásolva. Én egy székelymintás ládikót vittem neki és a tesójának, valamint vettünk még egy népi motívumos terítőt és egy szintén népies üveget, amelybe egy kis házi pálinkát tettünk. Örültek neki, és szinte mindenki ilyen jellegű ajándékkal kedveskedett, szóval szerintem ezekkel nem foghatsz mellé. :)

A köszönésről meg annyit, hogy a németek is nagyon különböznek, voltak akik öleléssel és puszival fogadták a hozzájuk érkezőket, voltak akik kicsit ridegebben viselkedtek. Majd kialakul az, meglátod. :)

2012. okt. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi:)) majd szétnézek, nem akarok nagyon drágán venni.. vásárcsarnokban van sok jó dolog de nagyon drágán:S
2012. okt. 2. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!