Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Párterápia segít egy meghalt...

Párterápia segít egy meghalt kapcsolaton?

Figyelt kérdés
Közel 5 éve vagyunk együtt a párommal. Ami negatív esemény ért a kapcsolatban nem tudom elfogadni. Mikor megkérdezem, hogy miért tette számomra elfogadhatatlan válaszokat ad. Nem tudom feldolgozni az eseményeket és elfelejteni sem. Ha kérdezek a régi dolgokról válasza: "Már megbeszéltük". De én így nem tudom lezárni magamba. Néha úgy érzem kezdek bedilizni. Gondoltam rá, hogy pszichológushoz vagy párterápiára kéne járnunk. Szerintetek?

2012. okt. 1. 22:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Valahogy rá kellene vezetni a párodat, hogy beszéljétek ki a gondokat. Szerintem neked csak egy kis megerősitésre lenne szükséged tőle és ezt egy beszélgetés során megadhatná. Jó dolog a párterápia, ha nincsenek nagyon elfajulva a dolgok, szerintem segit.
2012. okt. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék rossz választ adni. De gondolod, hogy ennyiből lehet jót?

Nincs egyoldalú kapcsolat, a jó is, rossz is mindig két félen múlik. Azt kellene kideríteni, mikortól és mitől kezdett a párod változni. Konkrét esetekből.

Elvileg lehet, hogy menet közben fokozatosan jött rá, hogy nem a te mentalitásod a kedvence. Lehet, hogy ő olyan típus, hogy a "fellángolásait" állandóan táplálni kellene. Lehet, hogy apróságokat értettetek félre kezdetben, amelyek egyre sokasodtak, mára feldolgozhatatlanokká váltak. Lehet, hogy rá se tudod beszélni párterápiára.


Először mindenképpen fordulj egyedül szakemberhez, és vele a problémákat részletesen megbeszélve tudja majd eldönteni, mi lehet a következő lépés. Esetleg a párterápia.

2012. okt. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Z74 válasza:
Véleményem szerint mindenki csak magán tud változtatni. Egyébként teljesen jól is fogalmazol, hogy igazából a saját érzéseiddel van problémád és nem tudod feldolgozni, tehát a probléma benned van. Szerintem is jót tesz a dolgok kibeszélése, viszont úgy gondolom, hogy a társadat, ha nem akar kár elrángatni bárhová, mert csak rontasz a helyzeten. Többeknek vannak hasonló gondjai, mint ahogy nekem is. Én járok külön csoportba, és végre eljutottunk odáig, hogy együtt megyünk terápiára is.
2013. márc. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!