Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tudtok jó párterapeutát, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudtok jó párterapeutát, vagy pszichológust, esetleg keresztény felfogással? Megírjátok a tapsztalatotokat is róla, meg az egész terápiáról?

Figyelt kérdés

Férjemmel 9 éve vegyunk együtt, 2 éve házasok, van egy 8 hós babánk. Főleg a baba születése óta éleződtek ki az ellentétek közöttünk (félreértés ne essék imádjuk a lányunk, és örülünk neki), megváltozott az egész életünk, nem rólunk szól csakis, kevesebb a szabadság- főleg nekem, nem tudunk eljárni, stb, stb,. nem erre fogom, csak ezzel valahogy jobban kijöttek azok a dolgok amik valószínűleg a mélyen voltak. Szeretjük egymást, és szeretnénk jó család lenni, a gyerekeinknek biztos háttérként szerető szülők maradni. a helyzet nem olyan vészes, el lehet így éldegélni, de szerintem időben jó lépni, mielőtt már nehéz kimozdulni a helyzetből...


Példák: a férjem egyetlen perc alatt képes felhúzni magát rajtam, és ez rettenetesen zavarja őt is, ezért szeretne szakemberhez fordulni.

Mindeketten rettentően erős akaratú egyéniségek vagyunk, ezért nehezen engedünk az igazunkból, magunkból. Illetve én egy görcsös, másoknak megfelelni akaró, érzékeny személyiség vagyok, és nem bánnám ha tudnék ebből oldani, és a kettőnk viszonyán is segítene, rossz ezzel együtt élni. (hozzátenném, szerintem közrejátszhat ebben az is hogyén egy véletlen baba vagyok, nem akartak a szüleim--- habár később nagyon jó szülők lettek, 3 másik testvéremmel együtt, és sokat köszönhetek nekik, de talán ez okozza azt hogy mindig úgy érzem, engem nem fogad el senki...)

tovább nem tudom folytatni a kisregényt :)


keresztények vagyunk, és nagyon örülnénk egy hasonló világkéű, jó kisugárzású terapeutának. (aki lehetőleg nem akaszt le marha sok pénzt rólunk)

Tudtok ilyet?

Illetve sok tapasztalatot várnék, hogy hogy kell elképzelni az ilyet, és hogy vakiknek segített-e.



2012. szept. 3. 09:30
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Amit még kifelejtettem: férjem olyan családi mintát látott, hogy apukája folyton elnyomta, leszólta szolgalelkű, türelmes anyukáját, ez a mai napig tart... korábban álmomban nem gondoltam volna, hogy hasonló jelenetek köztünk is játszódnak majd, de sajna a látott minta él... ráadásul nehéz az embert a saját apukájával szídni, mert ő szereti, elfogadja, példakép ebben nőtt fel, ezért nem is tudok mit mondani....
2012. szept. 3. 09:34
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

melyik város?


én hozzá fordulnék legszívesebben:

[link]


itt pedig Mihalec Gábor lenne az egyik, de biztos van ott több szimpatikus is, aki közel is van

[link]


kezdetnek:

[link]

2012. szept. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Ha győriek vagytok, akkor tudok ajánlani valakit.
2012. szept. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Én nem is párterápiát javaslok, hanem külön-külön pszichodráma csoportot. Amiket pedzegetsz, tipikus pszichodráma-témák. A Magyar Pszichodráma Egyesület honlapján megtalálod az induló csoportokat, az önismeretit nézd (nem a terápiásat és nem a kiképzőt). Elég erős ott a keresztény vonal. Olyannyira, hogy bibliodráma is van. Annak is sok önismereti hozadéka van, de az indirektebb. Lehet azzal kezdeni (könnyebb), bár ahogy írsz, már benne vagy a témáidban, tudsz reflektálni rendesen... :)


Tényleg melegen ajánlom, nekem nagyon sokat ad...


Ja, és házaspár, pár, rokonok, barátok stb. nem mehetnek egy csoportba, mert gátolnák egymást.

2012. szept. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Utolsó

Írta a kérdező, hogy lehetőleg ne legyen drága.

A pszichodráma fejenként és alkalmanként 10 ezer forint körül van...legalább öt alkalommal számolva az már 100 ezer lenne.


Ráadásul elég kevés rá az esély hogy egy időben összejön két csoportra való hasonló élethelyzetben lévő jelentkező.

2012. szept. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszaitokat! Bp. vonzáskörzetében élünk.


Pál Feri atyáról sok jót hallottam, de ő foglalkozik személyesen is az emberekkel, nem csak előadásokat tart?


Kedves utolsó, utánanézek ennek is, keveset hallottam még róla, de tetszik, sé nagyon köszönöm a válaszod! Ezek szerint a kettőnk viszonyán szerinted a leírtak alapján nem is kell változtatni, először magunkon kellene? jól vettem ki?

2012. szept. 3. 10:44
 7/24 A kérdező kommentje:

Illetve közben íródott már egy válasz, tehát a kérdés, a 10:36-oshoz szólt...


kedves utolsó, hát ez valóban nem olcsó....

2012. szept. 3. 10:47
 8/24 anonim ***** válasza:

Nem olcsó a pszichodráma, tudom, de gondoltam, inkább leírom, minthogy elhallgassam előled.... :D Amúgy havonta egy alkalom van. Ha havonta tudtok rá szánni a büdzséből (de furi így leírva) 20-25 ezret ketten, mehet.


Tudom, keresztény körökben szeretjük az ingyen-szolgáltatásokat, de ezt a szemléletet lassan el kell engednünk.

Egyébként Pál Feri is tart pszicho-és bibliodrámákat!

(Ja, biblio-ból azt javaslom, amit a pszichodrámások tartanak, mert van egy másik irányzat is).

Pál Feri úgy tudom, egyéni beszélgetések szempontjából abszolút telítve van. Az előadásain is alig lehet leülni :)

2012. szept. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt görgesd végig, ezek a most ősszel induló csoportok, a bibliodrámák is közte vannak.

Rengeteg van.

Olyanba ne menj, amit két asszisztens vezet szupervízióval. A rutinosokhoz érdemes menni.

2012. szept. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ui: igen, szerintem mindenki magán dolgozzom (családi minták, nem akart gyerek stb, ezek nem a párkapcsolat problémái, igaz? De ha azok lennének, akkor is van helye a pszichodrámán).
2012. szept. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!