Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek okos, intellige...

Hogyan lehetek okos, intelligens, művelt, tályékozott?

Figyelt kérdés
Szeretném fejleszteni magam ,szivesen tanulok.Elsősorban önnmagamnak szeretnék megfelelni,de a társadalomnak is! Sajnos az édesanyám korán meghalt,és ugy érzem hiányosságaim vannak ebből kifolyólag.Szeretnék egy 46év körüli intelligens nőt,aki segít nekem olyan aki anyai jótanácsokkal látna el..akinek ez nem teher lenne.
2012. okt. 2. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Szerintem olvass könyveket!

Olyakat, amik pozitív felfogásról szólnak, szóval nem regények, vagy egyebek. Ami pszichológia.

Például Csernus Imre, Paulo Coelho, Popper Péter, kikapcsolódásnak pedig Sütő András :)


Úgyis mindjárt itt vannak egy ünnepek, lepd meg magad 1-2 könyvvel!

2012. okt. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Hasznos volt,elfogom olvasni:-)Várok még több tippet!
2012. okt. 2. 23:50
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Regényeket is olvashatsz egész nyugodtan, de bármit olvasol, figyelj oda. Fejlesztheti a helyesírásodat is. A tájékozott pontos j-vel írandó. Nem kioktatni akarlak, de ha már művelődni akarsz, gondoltam remek alkalom, hogy szóljak:) Milyen szintű műveltségre akarsz szert tenni? Én a helyedben olvasnék filozófiai témájú műveket, azok gondolkodtatnak. Akár fejben vitába is szállhatsz a könyv szerzőivel, saját kialakult véleményed lehet az élet nagy dolgairól, de persze az sem baj ha egyet értesz másokéval:) Hány éves vagy? Ha túl fiatal, akkor ne fáraszd magad sok ilyennel, csak szép lassan. Illemszabályok, etikett, ezekbe is belemerülhetsz ha van kedved. Közben ne felejts el azokkal a dolgokkal is foglalkozni, amik igazán érdekelnek. Nem lehetsz minden területen egyforma kiemelkedően tájékozott. Sok sikert:)
2012. okt. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kizárólag tanulással. Annak viszont sok fajtája van. Kézenfekvő az olvasás. A versek elgondolkoztathatnak, vagy érzelmet kelthetnek. A szépirodalom fejleszti a stílust, ha figyelmesen olvasod, a helyesírást. Ismeretterjesztő művek egy-egy területbe engednek mélyebb bepillantást.

Figyelemmel is lehet tanulni. A környezetre, más emberek viselkedésére. Közben elgondolkodni, miért pont úgy történik, ahogy (a 3-5 évesek remek kérdése, általa a leghatékonyabb tanulási sebesség).

Rengeteg szakkör, foglakozás van művelődési központokban. Lehet oda is járni, körülnézni.

Vannak célzott tanfolyamok a szintek széles skálájával. Itt már egy területen komolyabb tudásra is szert eleht tenni.

Mindig lehet reguláris iskolába is járni magasabb képzettség elérése érdekében.

Segítőket, tanácsadókat e helyeken mindenütt találhatsz a könyvtártól az iskoláig.


A legfontosabb az akarat, elhatározás. Aztán a sokféleség, hogy ne legyen megunható. De nem árt elgondolkodni, mit is szeretnék igazán? Mindez valódi teremtő munka nélkül viszont nem sokat ér. A munkáért pedig a fizetség elsősorban a munka megbecsülését fejezi ki. Persze a megélhetés se kutya.

2012. okt. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, olvass. Kezdd az olvasást színvonalas szórakoztató irodalommal, ez könnyebben emészthető, és megjön tőle a kedved a "nehezebb" olvasmányokhoz. Kezdd Rejtő Jenővel - ő könnyű és nagyon szórakoztató!

Fokozatosan olvass egyre komolyabbakat. Lehet pl. ez a sorrend:

1. Rejtő Jenő

2. Jules Verne

3. Moldova György szatírái

4. Moldova György szociográfiái

5. Bohumil Hrabal: Sörgyári capriccio, Szigorúan ellenőrzött vonatok

5. József Attila (kell olvasni verseket is)

6. Voltaire: Candide

7. Bulgakov: A Mester és Margarita

8. Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés

9. Szolzsenyicin: Iván Gyenyiszevics egy napja

10. Friedrich Engels: A munkásosztály helyzete Angliában (hogy olvass egy kis szociológiát is, amely a politológia alapja)

11. Hegel (ő tényleg nehéz olvasmány)


Az olvasás során fejlődni fog a helyesírásod, és bővül a szókincsed is.

2012. okt. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A harmadikat annyiban vétóznám meg egy picit, hogy szerintem ne filozófiai művekkel kezdd, és ne is azokkal, amiket az első írt. Kezdetnek ezek túl nehezek, csak kedvedet szegnék. Azért is írtam az előző válaszomban könnyebben emészthető, olvasmányosabb könyveket, mert a fokozatosság fontos. Filozófiát, politológiát majd később. Ilyesmit is illik olvasni, de ne ezekkel kezdd, kezdetnek ezek nagy falatok volnának.
2012. okt. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Én meg pont ezért kérdeztem, hogy milyen szinten akar művelődni, meg hány éves:)
2012. okt. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a segítőkészséget,kedvességet!Novemberben leszek 21éves,kezdő szinten szeretnék művelődni,addig amig úgy nem érzem,hogy elég:-)Nagyon hálás vagyok a kommentelőknek!Köszönöm!
2012. okt. 4. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!