Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Létezik még olyan párositás...

Létezik még olyan párositás egy nőnél, hogy szép és emellett okos, intelligens?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdem,mert sokakban él az a sztereotipia,hogy egy nő vagy szép vagy okos..!A kettő együtt nem létezik vagy nagyon ritka!Ti hogy látjátok,valóban igy van?
2010. szept. 2. 19:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ritka,legalább is az én környezetemben elég sok van.
2010. szept. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Melóhelyen?
2010. szept. 2. 19:17
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a szépség relatív, ahogy az is hogy ki számít okosnak intelligensnek. Szerintem a nők többsége átlagosan helyes, és meg van a magához való esze. Tehát valószínű valakinek elég okos, és elég szép.:)

A csinibabák között is vannak értelmes lányok, csak éppen szeretnek öltözködni, sminkelni, és ezt néha túlzásba viszik.

2010. szept. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor még van remény,hogy nem haltak ki teljessen,ez jó!!=) Lehet rossz körökben forgok,de én ritkán találkozom ilyen nőkkel!Aki szép az el van szállva magától és teszi az okost,miközben olyan sötét hogy a negró világit a szájában!:D
2010. szept. 2. 19:24
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen. Ismerek párat.
2010. szept. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

:D A vicces az, hogy a környezetemben lévő férfiak többsége is így gondolja, és ezt lelkesen hangoztatják.

Személy szerint nem gondolom magam sem csúnyának, sem butának. Az élet minden területén jól elboldogulok, általában minden témához érdemben hozzá tudok szólni, ami felmerül egy társalgás során (nyilván, az atomfizika nem annyira köt le, de ha ez lenne a szakterületem, minden bizonnyal magabiztos lennék ebben is). Sokat olvasok (napilapokat, szépirodalmat és a bestseller kategóriába tartozó műveket is). Így tájékozottnak, műveltnek tartom magam.

Szépségkirálynőnek pedig nem valószínű, hogy megválasztanának (egyébként sincsenek ilyen ambícióim), de igényes vagyok, és úgy összességében elégedett vagyok a külső megjelenésemmel is (és szerencsére nem csak én).

Tehát ennek a sztereotípiának van alapja, de nem gondolom, hogy ez a sablon mindenkire ráhúzható.

2010. szept. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
19.27 vagyok. Így visszaolvasva lehet, hogy öndicsőítésnek hangzik, amit írtam. Alapvetően tisztában vagyok a saját pozitív és negatív tulajdonságaimmal, és azzal is, hogy vannak nálam szebbek, és okosabbak is (mielőtt valaki beszólna emiatt).
2010. szept. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A válasz írója 89%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:27


Köszi a kimeritő,korrekt választ!:)

2010. szept. 2. 19:34
 9/13 A kérdező kommentje:
Sztem nem látszik önfényezésnek ,csak tisztában vagy az értékeiddel ,legyen az külső vagy belső tulajdonság,és magabiztosnak tünsz,legalábis nekem ez jött le!
2010. szept. 2. 19:35
 10/13 anonim ***** válasza:

Egy kicsit kiegésziteném a kérdést.


Van olyan lány aki szép, okos, és nem r*banc?

2010. szept. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!