Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet azt elérni, hogy...

Hogyan lehet azt elérni, hogy teljes mértékben közömbös legyek a többi ember véleménye iránt?

Figyelt kérdés

Hogyan tudnám azt elérni, hogy abszolúte SEHOGY se foglalkoztasson a másik, vagy többi ember véleménye se az utcán se máshol?

Hogyan lehet ezt elsajátítani?


Hogyan lehet a többi embert egyszerűen levegőnek nézni?



Az mind1, miért szeretném ezt a tulajdonságot "kifejleszteni", de nagyon érdekelne :D


Mert sajnos jelenleg érdekel a többi ember véleménye, de hogyan tudnám magamat ilyenné tenni?


Mi ennek a menete?

Szerintetek?



Mert az "egyszerűen ne vegyél róluk tudomást" nem jön be merrt akarva akaratlanul tudomást veszek, és foglalkoztat, hogy az embereknek mi a véleménye rólam.:(



Hogyan tudnék ilyen lenni mint amit leírtam?


2012. okt. 4. 13:51
1 2
 1/14 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


A véleményed saját magadról a te dolgod!A véleményed másokról,megint csak a te dolgod!Mások véleménye rólad az ő dolguk!


Csak azt kell figyelni,hogy hol az eredője a véleménynek!

2012. okt. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Ez a szociális fóbia tünete, amin pszichológus tud segíteni.
2012. okt. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Akkor lehetsz teljesen közömbös a többiek véleménye iránt, ha a többiekkel szemben is teljesen közömbössé válsz. Azaz ha teljesen elszigetelődsz a társadalomtól, nem adsz nekik semmit és nem is kapsz már semmit a többi embertől, nem is vársz tőlük már semmit. Ami nagyjából egyenértékű azzal, ha az élettől és saját magadtól sem vársz már semmit. Esetleg a buddhista filozófia követése (ha lelkileg képes vagy rá, ami a kérdésedből ítélve szinte kizárt) segíthet neked ezen az úton haladni.
2012. okt. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 agi91babe ***** válasza:
83%
Ezt velem is megoszthatná valaki...ez egy alapvetően természetes érzés, amit a társadalomhoz idomulás, a közösségből való kitaszítottság félelme táplál.Ez még nem hiszem hogy szociális fóbia ezen a szinten.Ha ideges vagy emberek között és szorongsz, az már igen.És sajnos ebben mi Magyarok élen is járunk.A kéretlen véleményezésben és ítélkezésben, így nem is teljesen alaptalan a fokozott szorongásod ez ügyben...valójában viszont vedd be a le$rom tabit, mert a Te életeden úgysem változtat, hogy éppen mit gondolnak Rólad.
2012. okt. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én azért tippeltem szociális fóbiára, mert nagyon kényszeresnek tűnik a vágy a többi ember levegőnek nézésére. Akkor van ilyen, ha a többi ember félelmet okoz.

A másik jel ez volt: " többi ember véleménye se az utcán"

A szociális fóbiások kényszerképzete az, hogy mindenki őket nézi az utcán, hogy gúnyolják, kinevetik, azt nézik hogy milyen fura, stb.

2012. okt. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 agi91babe ***** válasza:
Igen, ez igaz. Én is kíváncsi lennék, hogy a kérdezőnél ez honnan jött...
2012. okt. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

A kérdező szerintem szociopata szeretne lenni.

[link]

Ez egy betegség. Normális embernek érzései vannak, amit mindenki másképpen él meg. A kérdező szerintem nem a környezetének szeretne megfelelni. Erre egy mód, ha pont lesz@rod, hogy a többi ember mit gondol Rólad:)

2012. okt. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
érd el h ne tegyen boldoga ha valaki megdicsér és ha immunis vagy a dicséretre a szidásra is az leszel :D de ez nagyon nehez:D
2012. okt. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%-ig sosem fogod tudni elérni,hogy ne foglalkoztasson mások véleménye,mert társas lény vagy.De azért ennyire szorongani sem kéne,menj el szakemberhez.
2012. okt. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Dia90' válasza:

Leírom, hogy nálam ez hogy működik, hátha neked is segíthet: átgondolom, hogy az illetőt, aki az adott véleményt mondta, szeretem, vagy kedvelem-e? Adott esetben tisztelem-e? Adok-e a véleményére? Ha mindezekre a válasz "nem", akkor nem érdekel, mit gondol. :) Ugyanúgy neked is lehet egy személlyel kapcsolatban pl. az első benyomásod negatív, mint neki. Pletykákkal kapcsolatban pedig azt gondolom, hogy aki igazán ismer, vagyis a családom, barátaim, ők úgy is tudják, hogy milyen vagyok, tudhatják, hogy mit miért teszek...hogy mások mit hisznek, nem érdekel. Aki az idióta pletykákat elhiszi, az maga se különb annál, mint aki kitalálta. (Demotiválón láttam, és sztem nagyon is igaz.)

Ez csak személyes vélemény, nem tudom, ki ért vele egyet, ki nem, de nekem segített ez a fajta felfogás.

2012. okt. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!