Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Középiskola utolsó évében...

Középiskola utolsó évében ezek az érzések mennyire vannak "rendben"?

Figyelt kérdés

Nyelvi középiskolába járok és ez az utolsó (az 5.) évem. Az utóbbi időben elkezdtem mozdulni a céljaim felé, sokat olvastam stb. Olyan érzések törtek elő belőlem, mint utoljára 9.-es koromban, az, hogy egyszerűen unom az iskolát, mehetnékem van, vegetálásnak érzem a folyosón álldogálásokat és tenni szeretnék végre valamit. Egyik barátommal folyamatosan azon rágódunk, hogy nem igaz már, hogy hogy lehet ennyi időt elpazarolni olyan órákra, mint rajz, tesi vagy a szakmai tárgyak (amik 1 kalap sz@rt sem érnek, semmi újat nem tanulunk rajtuk és a tanárok is csak elvannak, mint a befőtt). Ez a 4 (nemsokára 5) év viszonylag eseménytelenül telt el, megismertem néhány embert sulin kívül, mindig volt 1 lány akiért odavoltam, de semmi olyasmi nem történt ami annyira befolyásolta volna az életem alakulását.. és ez az utolsó 1 év is egy örökkévalóságnak tűnik. Akármi fog történni ez után, egy valóságos megváltásnak érzem a "szabadulás" közeledtét.


Azért raktam idézőjelbe a "rendben"-t, mert mindenkinél más és más a helyzet, de inkább csak arra lennék kíváncsi, hogy ezek vajon építő vagy romboló jellegű érzések? Vagy semleges..



2012. okt. 4. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem agyilag/gondolkodásilag fejlettebb, érettebb vagy a korodnál és nagy benned a tettrekészség, akarás, szomjazol arra, hogy végre cselekedj. Ez rendben van, na aggódj.

Hasznos tagja leszel a társadalomnak amint végzel a sulival! ;-)

2012. okt. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez itt a vég... itt az idő, hogy pszichopatává válj... csak ügyesen! Sőt, nemsokára kinő az agyarad, és csápjaid is lesznek, vörösen izzó szemekkel. Nincs visszaút.


Amúgy meg tök rendben vagy (ettől függetlenül :P). Az idő lassú haladása ellen azonban nem tudsz mit tenni, hacsak nem tényleg zombivá változol, olyanná, aki tud utazni az időben. ;-)

2012. okt. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 agi91babe ***** válasza:

Ez alapvetően tök jó dolog, én is pont ezt éreztem anno! Szerencsés vagy. Csak arra vigyázz, hogy én amikor "kiszabadultam", hirtelen sok mindenbe fogtam bele,és hajlamos vagyok azóta is túl sok mindenre elaprózni az energiáimat, nem pedig 1-2 dologra rendesen odafigyelni.Te is hajlamosnak tűnsz ilyesmire a leírásod alapján.

Egyébként élvezd ki, hogy még nincs annyi súly a válladon, később 50-60 éved lesz tevékenynek lenni. :))

2012. okt. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!