Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy író csak az anyanyelvén...

Egy író csak az anyanyelvén lehet sikeres?

Figyelt kérdés
2012. okt. 7. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem. Nézd csak meg a hazai eladásokat. A java külföldi termék.
2012. okt. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem így értettem.

Hanem pl. egy magyar író magától nem tudna olyan kifejező lenni egy idegennyelven (pl. németül, angolul)?

2012. okt. 7. 13:00
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van rá példa, de egy se jut eszembe...

viszont az anyanyelvét ismeri legjobban az ebmer, azt tudja legjobban csűrni-csavarni...

2012. okt. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
NEzd meg a konyveket, amik forditasok alapjan kerult a magyar boltokba pl., ugyanez lenne forditott helyzetben, szerintem a forditon a hangsuly ilyen esetben.
2012. okt. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül.Paulo Coelho nem csak az anyanyelvén lett sikeres,hanem annyi nyelven,ahány nyelven kiadták a könyveit világszerte.
2012. okt. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Miénk a nyelv és száll amerre útra lel"


"Nincs szebb hazád beszédénél, mely megvigasztal és felemel"


"Láthatatlanról lepel le nem száll, de amint a Nap felragyog, hang susog"


"Eme sorok születésüktől fogva éltetnek"


(Anonymus) Luser

2012. okt. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Úgy érted, hogy ha egy magyar író eleve angolul írná meg a könyvét, és nem magyarról fordítanák angolra?

Meg nálad mit jelent az, hogy sikeres?

Szeretek olvasni, de sajnos nem vagyok otthon az irodalomtörténetben - nem járok utána az íróknak, vagy csak nagyon ritkán, de szerintem biztos vannak szép számmal olyan emigráns írók (nem feltétlenül magyarokra gondolok), akik később második hazájuk anyanyelvén írtak és úgy értek el sikereket.

2012. okt. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, így értettem a kérdést.
2012. okt. 7. 13:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Vagy még azon sem.
2012. okt. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Oscar Wilde élete utolsó éveiben megfogatta, hogy kizárólag franciául ír, és többet nem vet papírra angol szót. Ott is élt. Micahel Ende német gyermekkönyv író (A végtelen történet, Momo) is Olaszországba költözött, nem tudom, azon a nyelven is alkotott-e. Nagyon-nagyon jó nyelvtudás kell hozzá, és szerintem keveseknek sikerülhet.
2012. okt. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!