Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a sikeres emberek titka?

Mi a sikeres emberek titka?

Figyelt kérdés
akár párkapcsolatban, hogy az illető megtalálja a hozzá illő embert, munkában, hogy azt csinálja amit szeret, mi lehet a siker titka? szerencse, sok küzdelem, vagy minden egyszerre? jöhetnek tapasztalatok is.
2012. máj. 13. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:
38%
A hit!
2012. máj. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hinni, az első válaszoló mond valamit. Annyi nem elég, tenni is kell érte.. Szerintem a sikeres/boldog ember titka az hogy amit a kérdező is felsorolt egyszerre legyen jelen. Mert ha valakinek nincs normális párkapcsolata az rányomja a bélyegét mindenre, a munkához való hozzáálláshoz stb. A pénz nem boldogít de a munka sem.. Mert ne mondja nekem senki hogy valaki vígan kell hajnalban és hót fáradtan esik be az ágyba, este és ennek örül.. Szerintem a boldogság hullámokból áll össze, vannak a mélypontok és csúcspontok. Volt hogy dolgoztam építkezésen diákként nyáron, 40 fokos meleg betonfurikolás stb.. Élveztem? NEM :D De mikor kész volt és ott voltunk ilyen átadó ünnepségen.. (nem kell nagy dologra gondolni) De mégis jó érzéssel öntött el hogy az én kezem munkája is benne van.. Engem pl: maga az alkotás hozza a sikerélményt, hogy Igen ezt és ezt én csináltam... Ha pedig szeretsz alkotni, mindég azt csinálod ugyanis érdekel. Ha már mindég azt csinálod akkor hatalmas tapasztalatra teszel szert. Ha pedig nagy a tudásod akkor területed élén jársz. Ha ott jársz akkor van rád igény.

Ha van igény rád akkor pedig pénzt keresel vele. Igaz ez mindenkire, ács/kőműves/fodrász/gépészmérnök sőt akármilyen más.. Szerintem sok ember nem ismeri magát, így nem is tud semmiben sem érvényesülni. Vagy ha valami tetszik nekik, és egy buktatót talál az elején akkor rögtön elrettennek tőle... Pedig az eleje a legnehezebb..

2012. máj. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A siker " titka " komplex és vitatott.


Alapvetően már abból kiindulva, hogy a siker mindenki számára mást jelent, ezért a sikerhez vezető kulcsot sem lehet egyöntetűen megformázni. A siker fogalma más jelentéssel bír egy családanyának, egy parancsnoknak, egy orvosnak vagy egy politikusnak, ezért nyilvánvalóan a sikerhez vezető út is különböző mindegyikőjük számára.


10 jelentős összetevő a sikkerrel kapcsolatosan:


1. A hozzáállás és az egyéni gondolkodás- Legyél pozitív, de maradj realista. A sikerre összpontosíts, ne a kudarcra. Kerüld a negatív környezetet.

A hozzáállás a legfontosabb. Tartsd észben, hogy " Ha úgy gondolod, hogy képes vagy rá akkor igazad van. Ha viszont úgy gondolod, hogy nem vagy képes rá, akkoris igazad van. "


2. Határozd meg konkrétan és részletesen a céljaidat.


3. Tedd meg a szükséges lépéseket a kitűzött célok eléréséhez ( a tervezés semmi munka nélkül )


4. Folyamatosan tanulj új dolgokat, mert mindig van hova fejlődni.


5. Legyél kitartó és soha ne csüggedj el, mert " A siker soha nem örök, a kudarc soha nem végzetes ". Ha elesel, kelj fel- az élet olyan, mint a kerékpár, és aki nem hajlandó elesni az nem is fog megtanulni kerékpározni.


6. Tanulj a hibáidból, figyelj a részletekre és vizsgáld meg a saját életed, mert ídőnként ez is szükséges ahoz, hogy a megfelelő irányba menjél.


7. Oszd be megfelelően az ídőd és ne hagyd, hogy mások eltérítsenek vagy megakadályozzanak a teendőidben.


8. Ne félj a változástól, sem az újításoktól. Nincs fejlődés változás nélkül.


9. Tanulj meg eredményesen kommunikálni és viselkedni az emberekkel.


10. Legyél őszinte és kötelességtudó ( ez lényegtelennek tűnhet, ámde hosszútávon ez az egyik legjelentősebb tényező )

2012. máj. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!