Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 12-19 évesek, nálatok milyen...

12-19 évesek, nálatok milyen az osztályközösség?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert mindenhol azt hallani, minden filmben azt látni, hogy a tinédzserek nagyon klikkesednek, külső alapján ítélnek, csúfolják a másikat, kiközösítik a strébereket, és a ribancok meg az alfahímek a nagymenők.

De nálunk egyáltalán nem így van. Nincs olyan nagy klikkesedés, persze megvannak a baráti körök, de azért mindenki tud emberi módon beszélgetni mindenkivel. Vannak népszerűbb és kevésbé népszerű emberek, de ezt inkább a viselkedés határozza meg nálunk, nem a kinézet. Egyáltalán nem az számít menőnek, akin fél kiló smink van, vagy mindenét kirakja. Igazából nincsenek is az osztályban ilyen nagy páwák vagy cicafiúk. És természetes, hogy a fekete ruhás gót meg a rózsaszín pólós srác jóban vannak. Aki jól tanul, azt inkább tisztelik, soha senki nem stréberezik. Kifejezetten nem divat a csajaiddal/pasijaiddal vagy a múlt esti szexélményeddel hencegni.

Szóval vannak súrlódások, de soha nincs olyan nagy ellenségeskedés, vagy klikkesedés mint a filmekben.

Nálatok ez hogy van? Vannak klikkek, "menők" és "lúzerek"? És mitől kerül valaki ezekbe a kategóriákba? Divat a ribancos/alfahímes viselkedés? Szoktak lenni nagy sértegetések? Stréber a jó tanuló?

Kort és nemet légyszi írjatok.

16l



2012. okt. 8. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egyéntől is függ, hogy szocializálódni akar-e vagy sem. Ha nem akar akkor egyszerűen kizárja magát a körből és keres magának egy olyan helyet ahol jobban kibontakozhat, de ez még nem jelenti azt, hogy nem tud kommunikálni másokkal.


Vannak akik igényelik azt, hogy odamenjenek hozzájuk és beszéljenek velük, mert ők nem mernek, akarnak lépni.


Gimiben az osztályomban mindenki gazdag volt, beképzelt és sznob. Gúnyoltak, hogy nem a legtutibb telót húzom ki a zsebemből. Mostanra mégis én lettem a legsikeresebb


24/F

2012. okt. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Az én osztályomban az osztályközösség egy kalap sz*rt sem ér. 17-18 éves emberek létére hihetetlenül éretlenek, úgy kell elképzelni, hogy tényleg semmit nem lehet velük normálisan megbeszélni. Lehet, hogy azért érzem így, mert velem már történtek olyan dolgok, amik miatt rá kellett jönnöm, hogy az élet nem habos torta, hamar felnőttem, ezáltal jóval érettebbnek érzem magam a koromnál. Nálunk van klikkesedés, többen vannak a "menők". Akik azzal, hogy vagányak el van nekik intézve nekik minden. Gondolom nem kell ecsetelnem, hogy a tanulásba milyen energiákat fektetnek. Nem azt mondom, hogy én eminens vagyok, de jóval több szorgalommal állok neki, mint ők. Nálunk nagyon működik a külső alapján való megítélés. Az alfahímek együtt lógnak és gázolnak át mindenkin. Az ő meglátásuk az, hogy aki átlagos vagy csúnya az már nem jó fej. (De bezzeg akkor jó vagyok, amikor a leckét kell lemásolni.) Én alacsony vagyok, külsőmet illetően pedig nem vagyok egy Adonisz. Úgy érzem, hogy elsősorban sokat szólogatnak be nekem, még apróbb csínytevéseket is elkövetnek az én káromra, amik általában rosszul esnek. (Ezeket általában nem mutatom ki.) Ez nem olyan dolog, hogy a sarkadra állsz és megmondod nekik, hogy álljanak le, mert akkor még jobban beleásod magad. Egyébként úgy kéretik ezt elképzelni, hogy én alig szóluk hozzájuk valamit, akkor sem degradáló megjegyzéseket teszek. Igazából le is tojom magasról, hogy mit csinálnak, ezért cserébe én is ezt várom el. Ők is hagyjanak békén, ne érdekeljem őket. Persze vannak jó fej osztálytársak is. De ez a "rossz" réteg, amiről beszéltem nem elég, hogy kőbunkó, tiszteletlen, de sokukból még az alapműveltség is hiányzik. Nem azt mondom, hogy én micsoda értelmiségi vagyok, de azért 12. osztályban szerintem azért ciki 1-es tollbamondásokat írni, meg úgy olvasni, mint egy általános iskolás harmadik osztályos. Amúgy ezeknek az embereknek általában nyomja valami a lelkét, valamit takargatnak és ezzel a keménykedéssel akarják kompenzálni. Többségük még ebben az elképzelt mesevilágban él, azt hiszik, hogy anyuci és apuci mindig ott lesz, hogy elintézzenek nekik mindent. Hogyha felébrednének és tapasztalnának végre valamit a való életből, akkor talán másképp állnának a dolgokhoz.


18/F

2012. okt. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor te nagyon szerencsés vagy, hogy olyan osztályba jársz. Nálunk se volt annyira feltűnő, mint egy filmben, de azért elég rossz osztályom volt gimiben, legalábbis én rosszul éreztem magam köztük.
2012. okt. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
22/F
2012. okt. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Én most kezdtem el a gimit, az osztály úgy ahogy jóban van mindenkivel, persze, vannak visszahúzódóbbak, és vannak akiket nem mindenki bír, de senki nem utál senkit, és nem nagyon vagyunk "rangsorolva" én egy kissé visszahúzódó vagyok, de beszélek, és szórakozok azzal is aki csinosabban öltözik, és aki sminkeli magát (én nem, nem szeretem). Szóval minden jó.

Az előző osztályom, általánosban, teljesen olyan volt amit leírtál. Csoportokra osztás, k*rvák együtt az irányítók a "menő" sráccokkal. Stréberek, stréberek, a nyomik, azok nyomik. Én ezt nem viseltem el, így én ellenálltam, szóval én voltam a kiközösített egyén. De ez még mindig jobb mint a hamis barátok, és a nyomik, amik valóban azok (tény, elég kegyetlen vagyok, bár én se vagyok gyönyörű, de szebbnek érzem magam a 8 kilós sminkeseknél).

Sokszor szoktak, verekedni, és káromkodni(de ezt nagyon, olyan szavak voltak, amiket én nem is hallottam, pedig azért én is elég sokat ismerek(sajnos..)). A tanárok teljesen megőrültek, 2-t munkanélkülivé tettek. Az emberek folyton elárulták egymást, és másra kenték a rossz dolgokat. Semmi kitartás,és semmi szégyenérzet. Mindenki magával törődött, és utálta egymást.

15/l

2012. okt. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
93%

Itt mindenki aljas szemét, azért mert valaki nem tetszik nekik, már egyből b@szogatják, először engem is próbáltak piszkálni, csak rájöttek, hogy nem érdekel. Van két (aka 2!) jó arc az osztályban, velük elvagyok, meg egy lánnyal, akit már régebb óta ismerek.

Undorító egy osztály....

Ja, a lányokat is piszkálják, de olyan semmiségekkel, hogy az nekem fáj. Az egyik tavaly egy hétig nem evett, mert azt mondták neki, hogy ő egy hájas dög (pedig van vagy 60 kilo, az messze van azért attól). A stréberek... többnyire félősek, ezért ütik-vágják őket, dolgozatnál persze könyörögnek nekik, hogy segítsenek. Ha nem ütöd a másikat, akkor téged is besorolnak nyomoréknak, és téged is agyonvernek.

Azt mondják nekem, hogy undorítóan ocsmány vagyok, kár, hogy élek, és el sem tudják képzelni, hogy jött világra ilyen szörny. Mondhatják, egyáltalán nem zavar, örülök neki, hogy ebben örömöt lelnek. A vicces az, hogy ahol lakom (bejárós vagyok) állítólag mindenki bír engem, és még senki nem mondta hogy csúnya vagyok.

Már megszoktam, hogy ilyen jó környezetben vagyok, a hátralevő 2 és fél évet túl fogom itt élni, aztán majd csak nevetek rajtuk, mire jutottak az életben.

15F

2012. okt. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 happyday ***** válasza:
100%

Szerencsés vagy.Nekem elegem van az osztálytársaimból, elhatároztam,holnaptól már nem figyelek rájuk

l/14

2012. okt. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

akkor most halld (olvasd) egy fiatalabb válaszoló válaszát:

nálunk amolyan "csoportok" vannak (most csak a lányokról beszélek), hogy pl. olyan öten-hatan szoktunk együtt lógni a szünetekben, és pont hogy azokat közösítjük ki akik ribancként viselkednek, gyakorlatilag hozzájuk se szólunk, meg ők se hozzánk, hanem ők inkább az egy-két osztállyal fölöttünk lévőekkel barátkoznak

az okosakat meg nem lestréberezzük (megjegyzem, attól hogy valaki okos, még nem stréber, mert az a stréber akinek a tanulás az élete, sőt még a szabadidejét is tanulással tölti), hanem pont hogy tiszteljük, mert ugyan roppant unalmasak, de ha valami gond van pl. a házi feladattal, akkor kihez megyünk segítséget kérni???

csúfolódni meg nem szokás, arra utoljára első osztályban volt példa -_-

12/L

2012. okt. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
NINCS!!! A legjobb osztályközösség vagyunk a suliban. Szeretjük egymást, ez van. Persze kisebb viták vannak. Azok színezik az életünket. HHHH, nincs mese, összetartozunk :)
2012. dec. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!