Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagyon félénk vagyok, és...

Nagyon félénk vagyok, és emiatt néha kicsit furán viselkedek, és emiatt sokan, , nyomorultnak, , tartanak mit tudok ez ellen csinálni?

Figyelt kérdés
Sokan meg se ismernek, csak hallanak valakitől egy ilyesmi leírást, hogy nyomorult, és már ilyennek könyvelnek el. Próbálok változni mostanában nyitottabb lenni, de évek alatt ilyennek könyveltek el.

2012. okt. 14. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ezt csak te gondolod, nem?

Ha ok nélkül nyominak tartanak, akkor majd később értelmesebb emberekkel is fogsz találkozni, ezt a hulladékot pedig lesöpörheted magadról.

Szerintem keress magadnak valami programot, tanuluj meg ilyenek. A hülyékkel meg ne foglalkozz vagy beszélj velük. Gondolom az utóbbit nem szeretnéd. Ajánlanám a zene hallgatást, de jobb ha inkább a szabadban, a levegőben élsz, mint a gép előtt szenvedsz. Ha már számítógép, akkor munka miatt.

2012. okt. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
egyik ismerősömtől hallottam, hogy ezeket mondták rám jó páran.
2012. okt. 14. 17:29
 3/9 anonim ***** válasza:

Legyél nyitottabb! Jó kis tanács mi? Én is eléggé félénk és zárkózott vagyok, de rólam még annyi ideig se beszélt soha senki, hogy akár szidott volna, annyira elvesztem a tömegben... :P

Akik nem veszik a fáradtságot, hogy a másoktól hallott véleményen túl tényleg megpróbáljanak megismerni, hanem rögtön elkönyvelnek nyominak, akkor azoktól nem is baj, hogy megkímélted magad. Csak próbálkozz kicsit jobban közeledni az emberek felé, nem baj ha kicsit félénk vagy, csak ne szaladj el! :P

2012. okt. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Milyen idős vagy meg férfi vagy nő?
2012. okt. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
16/F
2012. okt. 14. 18:22
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez a "nyomorult" elég bántó megfogalmazás. Minden ember más típus, különbözőek vagyunk, de tehetünk azért, hogy a gyengeségeinket erősítsük! Te az első lépést már megtetted azzal, hogy felismerted a gyengeségedet. Hidd el nekem - tapasztalatból mondom - a többség soha nem jut el eddig! Második lépés: ismerd meg még jobban magad, olvass a személyiségtípusodról, csinálj személyiségteszteket, hogy feltárd az összes tulajdonságodat ne csak a gyengeségeidet, hanem az erősségeidet is, mert jó hírem van: azok is vannak! Harmadik lépés: meg kell erősítened magad, hogy legyőzd a gyengeségeidet: sportolj! Keress hasonló érdeklődésű emberek társaságát. Beszélgess többet a szeretteiddel, kérj tanácsot tőlük! Általában a személyiségünk nagy részét örököljük, biztos, hogy tudnak hasznos tanácsokat adni! A barátaidat te válgogathatod meg!


Üdv. Péter

2012. okt. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, a családomban én vagyok egyedül ilyen típus. Tanácsokat meg nem szeretek kérni tőlük, mert nem bízok meg ennyire bennük, meg nem is szoktunk ilyenekről beszélni. Az eléggé leszűkült baráti köröm viszont megért, velük lehet normálisan beszélni erről.
2012. okt. 15. 16:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ajánlom ezt a könyvet Hallesby: személyiségtípusok.

Itt le tudod tölteni pdf-ben: [link]

Rövid, lényegretörő, remélem segít!


Üdv. Péter

2012. okt. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. okt. 15. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!