Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az internet valóban tükrözné...

Az internet valóban tükrözné az emberek jellemét/értelmi szintjét, vagy csak már szinte egy fajta ember szokott intrernetezni?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, az utóbbi időben romlott a mentalitási szint az internetes társalgó oldalakon, mint például fórumok, (publikus) közösségi oldalak. Lassan úgy érzem, teljesen értelmetlen lesz internetezni, mert csak szeméttel áraszt, mint a TV nagy része.

Megjelenik többféle ember az oldalakon, és idővel a hangosabb, butább emberek veszik át az értelmesebbek helyét, az egész elpopularizálódik. Más is így látja, vagy semmi észrevétel?



2012. okt. 15. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Az internet kicsiben ugyanaz ami a világ nagyban. A nagyvilágban is túlsúlyban vannak az ostoba idióta Down-kóros humanoidformák, meg itt is. Nagynak és hülyének lenni egyszerűbb és mivel a szefós idióta korcsok vannak többségben, csomóan közéjük akarnak beilleszkedni. Hát ezért lesz egyre több ostoba droidvezér a neten is.
2012. okt. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És hol lehet olyan embereket találni, akik nem ilyenek, ha egyáltalán lehet? Akikkel lehet beszélgetni akár elvontan is, nem csak közhelyes témákról és nem csak erőltetetten, érdekli őket valami a világban a fogyasztáson kívül is?
2012. okt. 15. 14:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Abszolút ugyanígy érzem, mint Te. Pláne hogy én a 90-es évek eleje óta netezek, amikor szinte csak a felsőoktatásban volt még net. Úgyhogy ezt egyfajta folyamatként élem meg, ahogy az internet beszivárgott mindenhova, és a 12 éves vérpistikéktől az 50 éves gumicsizmában fröccsöző jobbikosig mindenki beirogat mindenhova, szétverve mindennek a színvonalát. (amúgy ide is) Kedvem sincs hozzászólni a dolgokhoz.


Egy példa csak. Anyukám, még amikor az első XFaktor vagy Megasztár ment, nagyon belelkesedett, végig nyomták a fülébe, hogy kövessen minket interneten, pont azon a hétvégén látogattam hozzájuk, és mondta, hogy nézzük meg neten, miket írnak a fellépőkről. Nekik nincs internetük, az én laptopomon elkezdte olvasgatni a fórumokat, és szinte sírt, annyira felzaklatta, hogy lehetnek ennyire gonoszak az emberek, hogy név nélkül mindenki kurv@zik-zsidózik-cigányozik-anyázik. Szóval itt tartunk.


Azt is olvastam, hogy az internetező ember gyakorlatilag skizofrén, mert interneten más az ember személyisége, mint az életben. Ezt is el tudom fogadni, kérdés, hogy mitől más.

2012. okt. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, örülök hogy érthető volt a kérdésem, még az is érdekelne, hogy ezzel lehet-e bármit kezdeni.


Azért, mert azon gondolkodok, hogy abbahagyom a netezést, és csak akkor fogom használni ha nagyon muszáj, mert egyszerűen lassan már értelmetlen beszélgetni. Csak az a baj, hogy hasonlóan érzem már a "valós életben", mintha ott is a legtöbb ember leamortizálódott volna, és szerintem ennek az lenne a vége, hogy kb 0 közösségi életem lenne, mert csak terhesnek látnék mindenkit. Mintha régebben más lett volna minden - ,ár nem tudom, hogy ez csak valami nosztalgikus, hamis érzés, vagy tényleg ez a helyzet.

2012. okt. 15. 14:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Így igaz, kérdező, én pont ezért nem szocializálódok különösebben - a népesség igen jelentős százaléka szerencsétlen lelkibeteg vérkretén idióta. Kiröhögni jó őket, de másra sajnos nemigen. Éppen elég értelmes emberrel sikerült összebarátkoznom ahhoz, hogy ne kelljen beérnem a söpredékkel.

A megasztár-XFaktor ócsárolás viszont teljesen jogos,az ott fellépőknek kb. annyi tehetségük van a zenéhez mint nekem az integrálszámításhoz, úgyhogy ez kivételesen teljesen jogos, ha a zenebohócokat zenebohócnak hívjuk...

2012. okt. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És ezeket az embereket hol ismerted meg, hogy számodra kielégítőek, értelmesebbnek tartod őket? Szerinted ennek van köze (a megismerés helye) ahhoz, hogy mennyire értelmes/deviáns(bizonyos értelemben, tehát nem követi a tömeget) egy személy?
2012. okt. 15. 17:12
 7/7 anonim ***** válasza:

"A megasztár-XFaktor ócsárolás viszont teljesen jogos,az ott fellépőknek kb. annyi tehetségük van a zenéhez mint nekem az integrálszámításhoz, úgyhogy ez kivételesen teljesen jogos, ha a zenebohócokat zenebohócnak hívjuk..."


A példa az interneten terjedő stílusra volt kiélezve. Mindenkinek lehet véleménye, de ha személyesen kell elmondani ill. ha interneten 'Petikati' álnéven, akkor a durvasági szint jelentősen más.

2012. okt. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!