Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen kegyetlenek a...

Miért ilyen kegyetlenek a tinédzserek (és sok felnőtt is)?! (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A minap olvastam egy hírt egy kanadai, Amanda Todd nevű 15 éves lányról, aki azért ölte meg magát, mert a "társai" kikészítették. Most nem mesélem el az egész sztoriját, nagyon szomorú, de ha valakit érdekel, neten megtaláljátok és youtube-on is van egy videója, ahol leírja angolul az egészet. ( http://www.youtube.com/watch?v=vOHXGNx-E7E)

Én iszonyatosan sajnálom szegényt, és az a szörnyű, hogy tényleg léteznek olyan tinik, akik ezt teszik másokkal és ennyire kegyetlenek!

Nektek mi a véleményetek erről az egészről? És egyáltalán miért van ez? Ennyire nem tudják átérezni más helyzetét? Ennyire sz@rnak az egészre?

És egyáltalán lehetne ezen valahogy változtatni szerintetek? Vagy egyre rosszabb lesz a világ és egyre kevésbé fognak törődni az emberek egymással?


Én csak 16 éves vagyok, szóval abban a korosztályban vagyok, mint ez a szegény lány, mégse tudnék ilyen kegyetlen lenni. De sajnos a környezetemben azért én is tapasztalok -ha ennyire durvákat nem is, de- hasonlókat.

Csak azért írtam ki ezt a kérdést, mert tényleg nagyon kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre is!

És légyszíves CSAK normális válaszokat írjatok!

Köszönöm előre is, és bocsi, hogy ilyen hosszúra sikerült!



2012. okt. 15. 18:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
"saját gyengeségünk mások gyengeségével fedjük" By MSE
2012. okt. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, ez igaz! De hát egy idő után sem tudják egyesek észrevenni, hogy mennyit ártanak valakinek?!! Szerintem ez nagyon szörnyű!
2012. okt. 15. 18:25
 3/14 anonim ***** válasza:
31%
Nézd, én borzasztóan sajnálom a lányt, de ha a tanulságokat keresgetjük, és azt kérdezed, hogy egyre rosszabb lesz-e a világ, akkor a történet azon nem apró momentumát se felejtsük el, hogy a lány a srácnak neten mutogatta a melleit, vagy küldöttóluk képet. Szerinted ez normális???
2012. okt. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Engem vertek, anyámat is, apám büdös alkoholista stb..emiatt egy antiszoc vagyok, gyűlölöm az embereket, így nem is vagyok jóba velük, gyakori a vita, és nem vagyok közkedvelt. Én is akartam öngyilkos lenni, de én igazából, nem kértem segítséget..inkább ez a szomorú..h neki nem segítettek
2012. okt. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
43%
Ha kicsit utána nézel a lánynak megtudod, hogy többször váltott iskolát. Érdekes ember akit egyetlen közösség sem fogad be, mindenhol kiutálják. Nem biztos, hogy a világgal volt a nagyobb baj.
2012. okt. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
Végig néztem a videót. És hát tényleg egy kicit sírtam. Nagyon érzékeny vagyok az ilyen témákban. Én 16 éves lány vagyok és velem is csinálnak hasonló aranyos dolgokat. Nem szívesen mondom de én is próbáltam öngyilkos lenni nem is egyszer. Ponosabban 4szer. Hát igen nem vagyok rá büszke. Olvastam, hogy az életet becsülni kell, nekem is sokszór mondták. DE ha valaki ennyire elvan keseredve akkor azt nagyon megértem mivek tudom, hogy milyen cipőben járt ez a szegény lány. Akik ezt művelték vele azokra most.....tudnák mit kezdeni. Nagyon felháborító hogy sok ember ezt egy "jópofának" tartja. Egy kicsit belekevertem az én életemet is. Én nem lennék képes sekivel sem ezt tenni. Nagyon sajnálom ezt a lányt.
2012. okt. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


Amúgy tudom, én is végignéztem, tudok angolul, úgyhogy értettem, amit írt. Viszont szerintem EGY, az egy dolog, hogy sehol nem fogadták be, de a többi régi "barátja" bekevert az újaknál, ráadásul ha valakit ilyen dolgok érnek, és már depressziós, az elég nehezen tud kapcsolatokat kiépíteni egyébként is, és egy új iskolában is. Esetleg a depressziója (és az emiatti viselkedése) miatt is kiközösíthették. KETTŐ, igaz hogy h*lyeséget tett, és nem kellett volna a melleit mutogatnia, de mind követünk el hibákat. Attól még nem kell <<ennyire!>> elítélni. Arról nem is beszélve, hogy a pasi, aki kérte a képet, tudta hogy a lány hol lakik, kik a szülei, melyik iskolába jár, szóval gondolom bepánikolt. Ezért végképp nem tudta végiggondolni, hogy mit tesz.

Persze ez csak pár feltételezés, Ő tudta igazán, hogy mi történt. Mindenesetre én nagyon sajnálom Őt!!!


Kíváncsi vagyok mások véleményére is azért, úgyhogy írjatok még, ha gondoljátok!

2012. okt. 15. 18:53
 8/14 anonim ***** válasza:

A lány is hibás, mutogatta a melleit, a srác is hibás mert ha a lány megmutatta neki a melleit, csak azért mert a fiú megkérte ôt, valószínüleg a lány szerelmes volt belé. S a fiú mutogatta mindenkinek a képeket, s még az a sok szerencsétlen sem hagyta békén a lányt, nem is csodálom hogy idegroncs lett. Egy szerelmi csalódás + a környezete beszólt neki nap mint nap hogy " Hé te r*banc". Szörnyû lehet.

Hát meghallt a lány. Remélem a sok csúfolkodó most büszke magára. Mert ha én csúfolkodtam volna vele mindennap, most biztos lelkiismeret furdalásom volna és hibásnak érezném magam, hogy miattam is lett valaki depressziós és öngyilkos. :(

2012. okt. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen, én őszintén szólva nagyon remélem, hogy lelkiismeret furdalásuk van! Lehet, hogy ez most kicsit csúnyán hangzik, de akkor is, amit tettek szegény Amandával, az a minimum, hogy most legalább megbánják!

És persze, szerintem is hibás a lány is, de azért Őt is meg lehet érteni. :( Nagyon szörnyű lehetett Neki, és tényleg iszonyú, hogy nem kapott normális segítséget és elegendő támogatást!


Köszönöm az eddigi válaszokat mindenkitől!

2012. okt. 15. 19:57
 10/14 anonim ***** válasza:
Ô csak egy hibát követett el és ennyit kelett szenvedjen. S nem ô az egyetlen akirôl meztelen fotók vannak, mégis ôt cseszegették. Pedig amikor manapság a plázacicák egy szál semmibe fényképezik magukat, ami szinte ugyanaz mint Amanda este akkor mindenki írja hogy " jajj de csinos, jajj de szép vagy ..." stb. S szegény lányt addig zaklatták míg öngyilkos lett.
2012. okt. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!