Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy roma származású, tanult, művelt ember abszolúte a fajtája ellen van, gyűlöletet és megvetést érez miatta?

Figyelt kérdés
Az ismerősöm nem rég felvázolta ezt a szituációt... ugyanis ő került ilyen helyzetbe. Magyarként nem tudhatom, milyen romának lenni. Nagyon okos, művelt, szorgalmas és kedves, vicces az illető, de mivel roma, még így is van, aki elítéli őt. Ő viszont -szavaival élve- undorodik a fajtájától. Ti mit gondoltok erről?
2012. okt. 16. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ti mit gondoltok erről?"


Azt hogy az ismerősödnek klónoztatnia kellene magát.


"Nagyon okos, művelt, szorgalmas és kedves"


Maradjon meg ilyennek mindig! (És persze ugyanez a magyaroktól is elvárható!)

2012. okt. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit lehetne gondolni? Sajnos ez van, a fajtája 99%-a miatt szív a többi aki viszont normálik, és nem csodálkozom, ha nekik is elegük van belőlük.
2012. okt. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Velemeny.Ugye a kivetelek erositik a szabalyt. nekem is van roma ismerosom, egyetemen tanul.Egy masik meg kivandorolt mar jo par eve, o se birta a sajat fajtaja viselkedeset es az emiatt ot ero atrocitasokat.Kar , hogy tenyleg ok csak a KIVETELEK!:(
2012. okt. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
Erősen frusztrált. Borzasztó, ha valaki nem tud azonosulni a gyökereivel, muszáj neki magyarázatot adni rá. Őszintén sajnálom. Üzenem neki, hogy vannak a fajtájában még hozzá hasonlók, akik pedig nem azok, ott sok, évszázados és mai keletű ok van rá. Azokat kell megoldani, és ha nem is azonnal, de ki fog derülni, hogy ugyanolyan büszke lehet a gyökereire, mint bármely más nép fiai.
2012. okt. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt,hogy meg tudom érteni.Szerencsétlent a fajtája viselkedése miatt bélyegezték meg.Nagyon nehéz onnan kikerülni.
2012. okt. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 nagylzs ***** válasza:

A gyűlölet, mint a szeretet ellentéte, nagyon negatív dolog. Nincs jogunk gyűlölni másokat, függetlenül attól hogy milyen a bőröd színe. Sőt, még attól is függetlenül hogy mit tett az illető.


Az előítélet a tudatlanság bizonyítéka, és az sem egy jó dolog.


Az undor meg egy harmadik dolog (nem gyűlölet és nem előítélet).


És bár kerülnünk kellene ezeket a szélsőséges megnyilvánulásokat, mégis gyakran megtesszük. Mert tökéletlenek vagyunk.


Hát én ezt gondolom erről.

2012. okt. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek az értelmes válaszokat. Azért tettem fel ezt a kérdést, mert ez őszintén elgondolkodtatott. Sajnos igen, odáig fajultak a dolgok, hogy nem ritka, ha az ember a saját fajtáját nem szereti. És én is meg tudom érteni. Nem arról van szó, köztünk, magyarok között is van sok olyan ember, akit azonosítani lehetne a tv-ben mutogatott romákkal... kíváncsian várom a további hozzászólásokat, feltéve, ha azok is ilyen értelmesek, mint az elzőek. :)
2012. okt. 17. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!