Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki mit javasol egy panelházban...

Ki mit javasol egy panelházban "garázdálkodó" idegesítő ember ellen?

Figyelt kérdés

kicsit hosszú lett. elválasztottam vonalakkal azt a részt amik elolvasása nem követelmény, hogy tudjatok válaszolni a kérdésre, az inkább csak keretinformáció.


Nem nagy "bűnről van szó, csak nagyon idegesítő és káros is lehet.

Van valaki aki pár hete hétköznaponta telegyömöszöli a postaládánkat reklámújságokkal. Felkap vagy 20-30-at és telenyomja. Egyrészt idegelő, másrészt pedig félek, hogy így a postás nem tudja bedobni a levelet, vagy esetleg amikor kiszedegetem akkor nem veszem észre, hogy közötte maradt egy. pl csekkek.


-------------------------

Elég valószínű, hogy egy idős nyugdíjas emberről van szó. Pár hónapja vasárnap 10 óra körül kellett fúrnunk ütvefúróval 2 lukat a falba(nem mennék bele részeltesen, annyit csak, hogy ajtót szereltünk fel, már 3. napja és ha nem fúrjuk ki azt a 2 lukat, akkor hétfőre gyakorlatilag nem lesz ajtónk, ami egy panelházban nem éppen jó dolog). A szomszédaink közül midnegyik tolerálta, elfogadta. De valahonnan előjött egy idős úr aki nekiállt ordibálni, hogy ezt hpgyan képzeléjük mert neki itt vannak az unokái akik nem tudnak aludni(reggel 10kor), és, hogy ne tegyük. Próbáltunk vele szót érteni, hogy értse meg, hogy nem órákig fúrunk, hanem kb 5-10perc és ha nem tesszük, akkor nincsen ajtónk. Erre annyit reagált, hogy ezt őt nem érdekli, tegyünk fel egy függönyt. Aztán nekiállt sértegetni minket, hogy ne barkácsszerszámokkal dolgozzunk, hanem igaziakkal(ütvefúróról beszélünk). Apámnak végül az volt a reagálása, hogy ha az urat nem érdekléi, hogy velünk mi van, akkor őt sem érdekli, hogy mit pampog. (jelzem, hogy apám normális hangnemben beszélt, és nem is sértegetett).


Az ürge erre nekiállt fenyegetőzni, hogy majd meglátjuk, mennyire magas lesz a villanyszámlánk. Erre összenéztünk, hogy ez hülye? Bele akar nyúlni a villanyórába, vagy mi? Azt amikor vissza is kérdeztünk, akkor hebegve módosította, hogy izé a rendőrségi számla lesz magas(igen szó szerint idézve "rendőrségi számla")


Közben kijött egy szomszéd egy kis csaj aki nekiállt kérlelni, hogy ne kiabáljon már, mert ez mennyire nem jó és zavaró, meg ne veszekedjenek. Persze az ürge mondta a magáét, de mint tapasztalhatta, senkit sem érdekel. Mindenki megmondta a közvetlen szomszédaink(fiatalok és idősek), hogy persze megértik, hogy csinálni kellett és mindenki rosszul volt az ürge ordibálásától, jobban zavarta őket mint a 10 perces fúrás.



Ez még karácsony előtt történt jóval, tehát minimum 2-2.5 hónapja.


Pár hete viszont kaptunk a postaládába egy word-el megírt kinyomtatott levelet arról, hogy mennyire nem szép és jó hangoskodni meg a házirendben foglalt időpontokon kívül zajongani és hogy ebből elég mert a szomszédok nem tolerálják már, meg kérik, hogy ne tegyük, stb. Nem kifejezetten személyre szóló volt, tehát bedobhatta több helyre is.

-----------------------------


Ezek után pár hétre kezdődtek ezek az újságos akciók. Ahogy elnéztem, többnyire csak a mi postaládánk van kipécézve. Illetve apámék szerint láttak egy másik postaládában is ugyanígy egy tonna újságot. Lehet, hogy mással is összerúgta a port, de értelemszerűen nem tudjuk kijelenteni, hogy ez az ember volt, de elég valószínű. Viszont rajta még senki sem kapta.


Én igazából arra gondoltam, hogy írok egy levelet amiben felhívom az emberek figyelmét arra, hogy egy lakó renedszerint véletlenszerűen kiválasztva teletömködi a postaládákat. ennek a hátrányai a fent leírtak, pl nem kapunk meg egy fontos levelet, csekket, stb, és kérek mindenkit, hogy aki tudja az figyeljen oda minden gyanús emberre. Azt kell tudni, hogy a házban elég sok minden lében kanál idős lakik, jellemző rájuk, hogy lemennek valamiért, vagy csak mászkálnak egymáshoz, ők a célközönség ebben pont.

Valószínűleg kicsi az esélye, hogy bárki is lefülelje így, de feltételezem, hogy ugyanebben a blokkban lakik az emberke aki ezt teszi, és ha ő is megkapja a levelet, akkor talán megijed, ha tudja, hogy az emberek figyelme fel van hívva rá.


szerintetek? ki mit javasolna? Gondoltam arra,is, hogy kiragasztom a folyosóra vagy a bejárathoz lent a kapunál, de azt leszedik szerintem hamar.


2010. jan. 19. 19:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
40%

"Én igazából arra gondoltam, hogy írok egy levelet amiben felhívom az emberek figyelmét arra, hogy egy lakó rendszerint véletlenszerűen kiválasztva teletömködi a postaládákat"


Ha csak a ti postaládátokat tömte tele miért írod többesszámban? Így próbálsz fiktív veszélyt kreálni a többi lakónak, mert képtelen vagy megoldani egy egyszerű problémát? Odamész, beszélsz az öregapóval, nyomatékosan közlöd, hogy nem szeretnéd ha bármi baja esne, mert félted az egészségét.

2010. jan. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

nem tudjuk, hogy ki lehet, őt csak gyanúsítjuk, de nincs rá konkrét bizonyíték, hogy ő lenne.


és igen, egy blöff lenne, miért is annyira nagy baj az?

te rohannál az emberkéhez habzó szájjal? még körbe is röhögne és még jobban élvezné az egészet.


amúgy nem tudom, hogy melyik emeleten lakik, ő tudja, hogy mi hol vagyunk, mert ezt kifejtette, hogy "tudom hol laknak".

2010. jan. 19. 19:16
 3/25 A kérdező kommentje:
amúgy mint írtam apámék más postájában is látott ilyet mostanában. tehát nem csak velünk van ez.
2010. jan. 19. 19:17
 4/25 anonim ***** válasza:
40%
Akkor rakass fel egy rejtett kamerát, más megoldás nincs.
2010. jan. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

gondoltam rá, hogy valami mini kamerát a postaládába.

De egyrészt nem tudok tápot vezetni ki hozzá mert lemerülne hamar, másrészt pedig sok jogszabály vonatkozik a kamerázásra egy ilyen helyen.

2010. jan. 19. 19:24
 6/25 anonim ***** válasza:
40%
Ezért kell rejtett kamerát odarakatni. A postaládába berakni jó ötlet, egyszerű rádiós kellene amiben naponta kicseréled az elemet, biztos lehet kapni ilyet.
2010. jan. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
40%
Írd meg a levelet. Tömködd tele te is az övét aztán meglátjuk hogy reagál. Ha feljön hozzád habzó szájjal, akkor nyilvánvalóan ő volt.
2010. jan. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
65%
Fogsz egy tonfát, és eltöröd a fején.
2010. jan. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
40%
Kezd el te is szívatni az öreget :)
2010. jan. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
40%
a rejtett kamerát nem javaslom, mert bár a postaláda a tiéd az a lépcsőházban van, ahova engedély nélkül nem tehetsz kamerát. szerintem is tömködd át az ő ládájába a cuccot, majd kiderül ő volt-e. amúgy szokj hozzá, nálunk is van egy idős nő, aki minden alkalmat kihasznál, hogy előadja mi hangosak vagyunk meg telerázzuk a teraszást mészporral. holott csendesek vagyunk és nem rázunk ki semmit. de ilyen lakó mindenhol van.
2010. jan. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!