Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Neked mi a meglátásod az...

Neked mi a meglátásod az Amanda Todd sztorival kapcsolatban?

Figyelt kérdés

[link]

Az összes hírportál ezzel van tele, az egész facebook, mindenhol ez megy.

Csak szerintem voltak ritka felelőtlenek a szülei? Mikor a netes bosszúálló megkereste és az első sulijában elterjedtek a hírek szerintem simán meglehetett volna oldani úgy, hogy nevet változtatnak, új külsőt adnak maguknak és már is senki nem ismeri fel a családot és csak egy rossz emlék marad. Ehelyett a szülők még eljáratták az összes iskolába, ahová beiratták. A magántanulóság megse fordult a fejükben? Vagy esetleg rendőrség? De komolyan nem értem, folyton sírt, meg idegroncs volt, minek még bejáratni iskolába? Amikor drogozni meg inni elkezdett akkor is hol voltak a drága jó szülei?


Mellesleg olyan hírek is terjengenek, hogy elég nagy r*ibanc volt a csaj, nem csak a webkamerás eset volt, hanem barátnős fiúkkal kavargatott, idegenekkel találkozott, mindenféle idős embernek odaígérte magát, lezbikuscsók képek is terjednek róla, amin elvileg ő van...


A videón a lány kezein egy darab vágás nincs, az arca sem hasonlít...

Szóval nekem elég gyanús, hogy valami jól kitervelt botránynak indult ez az egész, amit az egész világ benyelt.


2012. okt. 17. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a fészbúk posztokat sem értem, ezzel már k*rvára nem segítenek rajta. Akkor kellett volna, amikor még élt...

Tanulni meg senki nem fog belőle, ha csak átmész a szerelem/szex témába naponta 5x tesznek fel camszexes kérdéseket.

Annyi a hatása ennek, mint a lepkefingnak.

Vagy ezzel akarják mások kimutatni, hogy érző lények, hogy teliposztolnak mindent? Amanda Todd már magasról sz*rik mindenkire, ahogyan egykoron őrá sz*rt mindenki.

2012. okt. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
A véleményem az, hogy egy túl hype-olt történetről van szó, naponta sokkal durvább dolgok történnek, csak nem kap ekkora hírverést.
2012. okt. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Eddig is gyűlöltem a közösségi oldalakat, az egész rohadt médiát, most meg pláne. Ha nincs a facebook ez a lány még most is élne, ha nincsenek görény emberek akkor is. Tudom, hogy nem a facebookkal meg az internettel van baj, hanem azon emberekkel, akik így használják. Viszont ezeknek az embereknek nem szabadna lehetőséget adni, hogy ezeket a médiumokat felhasználva terrorizáljanak másokat. Vegyék már tudomásul, hogy szűrni kell valahogy az ilyet!
2012. okt. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
a szülei tudták hogy hipót ivott akkor valószínünek tartom azt is tudták miért, de akkor meg mért nem tettek feljelentést.Én sajnálom ezt a lányt, és azok az emberek akik ezt tették vele egy kicsit sincs lelki ismerete? mert azt a lányt kikészítették az osztálytársai az ismerősei és ez botrányos csak ezt akkor kellet volna észre venni amikor még élt
2012. okt. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kizcar válasza:

Én csak most értesültem a esetről.


Eléggé meghatott a dolog, és nagyon is sajnálom a lányt.

Ezúton is kívánom, hogy nyugodjon békében! Ha van Isten, remélem megadja neki a boldogságot, ha már az életben ez nem adatott meg szegénynek.


.......


Viszont ahogy olvastam az esetet, több érdekes dolog is összehúzta a szemöldökömet.


1.


Hogyhogy egy csöcsös kép miatt mindenki kivétel nélkül elkezdte utálni csupán ez miatt . Nem igaz, hogy nem volt legalább két ember, akik mellette álltak volna.

Ahhoz, hogy valakit ennyire utáljanak, sokkal több dolog kell mint egy cicis kép.

Bár azt is hozzá kell tenni, hogy vannak olyanok is, amikor ok nélkül bántja a többség az egyedüli emberkét, csupán mert félős, gyenge, vagy mert nem társasági és csendes. De van egy olyan érzésem, hogy a lány nem az utóbb leírt személyiségi körbe tartozott. Abból gondolom, hogy már 13 évesen a mellét megmutatta chaten. Meg ugye állítása szerint voltak barátai, akikkel chatelt.

A félős, gyámoltalan emberekből nem nézném ki, hogy több barátjuk van, és hogy megmutassák magukat félmeztelenül egy vad idegennek. Az ilyenek inkább szégyenlősek szoktak lenni.

De persze az is lehet, hogy félős, nem beszédes lány volt, aki a chatben kereste a vigasztalódást, és egy meggondolatlan pillanatában megmutatta magát.

Na de akkor is, ennyire megutálni ezért, és elfordulni tőle.

Az is benne van a pakliban, hogy a lány csinált bolhából elefántot. Beképzelte magának, hogy nagyon utálják.



2.


Azt írta magáról a lány, hogy az idő elteltével már jobban volt, bár a magány még mindig gyötörte, nem voltak barátai. De a férfi akivel megismerkedett, a lány barátnőjével hívta a lányt nyaralni. Tehát akkor mégis csak volt a lány mellett valaki. Igaz, hogy a férfivel egy hónappal, a magánya taglalása után ismerkedett meg, ami idő alatt szerezhetett barátnőt magának, akivel tud beszélgetni.



3.


A lány tudta, hogy a férfinek van barátnője, és mégis elment vele, annak ellenére, hogy már milyen nagy slamasztikában volt. Tetőzte a bajt. Vágta maga alatt a fejszét.



4.


Vannak rejtélyes, érdekes dolgok a történetben.

Pl. azt írja a lány, és még két másik ember mondták neki, hogy: nézzen körül, senki sem szereti. Ki volt az a lány aki ilyeneket mondott?? A megcsalt lány esetleg?? Eléggé ködös...


Akkor azt írja: az új iskolája előtt 50 ember, és a férfi azt kiabálta, most már készen áll a lány a verésre. Ki volt az a férfi??? Akivel megismerkedett, és aki nyaralni hívta??? Vagy ki??? Ködös... Miért akarta volna megverni a lányt az a férfi akivel összejöttek. Azt még megérteném, hogy a megcsalt nő akarta volna.


Írja továbbá: hogy azt hazudtam, mindenkinek, hogy az egész az én ötletem volt. Micsoda milyen ötlet??? Hogy ő akart lefeküdni a férfivel, nem pedig az vele??



Persze biztos nem kötöttek, és nem is fognak kötni minden apró részletet a nyilvánosság orrára. Nyilván...


Szóval...


Másokról is kerülnek fel netre kompromittáló képek. Mások is közrejátszanak valaki megcsalttá válásában, mégsem utálják őket annyira mint amennyire a lány állította.

Ilyen fokú utálat "kiérdemléséhez" szerintem többre van szükség.


Az a véleményem, hogy a szegény lány lelke nagyon gyenge, törékeny volt. Amit más le se tojik, azt ő már mindjárt magára vette. Erről nem tehetett szegénykém.

A szüleinek, vagy valamelyik tanárnak észre kellett volna venni, hogy mennyire gondterhelt, és hamarabb cselekedni, hogy a depresszió nem tudott volna ennyire elburjánzani a lányon.


Már egy pár éve nem járok iskolába. Nem tudom milyenek a mai gyerekek.

Vagy tényleg ennyire szörnyetegek lennének a mai fiatalok és egyesek??

Tényleg képesek lehettek a halálba kergetni??

Hogyhogy nem volt legalább egy ember aki, észrevett volna valamit??

Én nem tudom



Nagyon-nagyon sajnálom.

Nyugodjál békében Amanda!

Nyugodjanak békében Amanda sorstársai is!

Akik pedig még az életben vannak!! Ne hagyjátok, magatokat!! Ne aludjon ki bennetek a remény lángja!!

Nagyon nehéz, de ha akarjátok, akkor átvergődhettek minden problémán, ami a szíveteket bántja.

El se hinnétek mennyire erősek vagytok,

csak ki kell magatokból sajtolnotok.

Ha nem sikerül egyedül, merjetek bátran segítséget kérni!!

Van sok olyan ember akik hajlandóak segítséget nyújtani. A többségünk szeretetre éhes, és nem a haragra.



És emberek!!!!

Ha van a környezetetekben olyan akire gyanakodtok, merjetek segíteni, még ha az illető nem is kér. Valószínűleg nem mer, mert lehet hogy fél.

Nektek viszont könnyebb odaszólni pár kedves, bátorító szót.

Tegyetek így, és majd értetek is tesznek jót.

2013. jan. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kizcar válasza:

Még annyit a tegnapi 22:19-es hozzászólásomhoz, hogy nem hibáztatom a lányt amiért összejött a már kapcsolatban élt fószerral, ha igaz amit a lány állított.

Ugyanis ő azt mondta, hogy a pali mászott rá, és erősködött, hogy jöjjenek össze.

Akinek egy 15 éves lányra támad gusztusa, és meg is ....... Az csak egy pedofil állat. Ebben csak a férfit hibáztatom, mert képes volt egy kislányt megrontani. Hiába egyezett bele a kiscsaj.

Ebben elfogult vagyok.

Itt a férfinek kellett volna gondolkozni, hiszen ő volt a felnőtt.

2013. jan. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem az lett a reakcióm,hogy az emberek nagy része egy féreg.Ilyeneket kellene irtogatni. Amúgy olvastam hogy Kody Maxson (Amandáról ő rakta mindenhova a melles képet) több lányt is zsarolt,és ő 32 éves volt,amikor Amandával chatelt!

Most őszintén! Én sosem gondoltam volna,hogy ilyenfajta démonok is léteznek! Meg ugye Amanda halála után csinált egy videót azzal az anonymusos álarcával...ahol elmondta hogy sajnálja a történteket.Engem nem nagyon hatott meg,nem is hittem el hogy sajnálja! Akkor miért zsarolt meg még sok lányt? Ezt nem értem.

2013. nov. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!