Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Munkanélküliek! Titeket nem...

Munkanélküliek! Titeket nem zavar a folytonos kérdezősködés, "van-e már munka"?

Figyelt kérdés

Falun lakok, ahol, ha lehet mondani, még nehezebb állást találnom, hiszen minden nap ingáznom kell majd a munkahelyemre, ami plusz költségekkel (is) jár a munkáltatónak. Nagyon nehéz a munkahely keresés, pedig olyan sok helyen voltam már.


De ami a legrosszabb... a falusiak. Az idősebb asszonyok (nyugdíjasok főleg) rendre kérdezgetik, van-e már munka, dolgozok-e már. Nem lehet ebből a házból úgy kitenni a lábam, hogy ne botlanék bele. Vagy a postás, vagy az eladó... vagy a nyugdíjas. Mit tegyek?? Már nagyon unom. Szinte gyomor idegem van, ha megint ezt kérdezik tőlem. Nem elég a saját bajom, az, hogy nincs munkám, még itt idegesítenek ők is...


Mit válaszoljak hogy ne legyen sértő (... még ne hogy már én legyek a rossz alapon), de ne is kelljen válaszolnom? Már nagyon kész vagyok...


2012. okt. 19. 21:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Azt, hogy még nincs. Ne idegeskedj, csak jószándékból kérdik, én is ebben a cipőben voltam, engem sosem zavart.
2012. okt. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
De,idegesít.Tőlem még azt is megkérdezi mindenki,hogy próbálkozok e a kereséssel.Nem,nem ba.zmeg,nem próbálkozok.
2012. okt. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Mond nekik, hogy nem kell megkérdezni naponta, majd szólsz ha már találtál.
2012. okt. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%

Mond azt, hogy törödjön a maga dolgával.

És ha nincs munkád akkor mi van? Ők pénzelnek, vagy mi?

Nem kell felvenni a beszólást, és kész.

Az ilyen nyuggerek azt se tudják, hogy mi a helyzet manapság. Azt hiszik, hogy kádárista teljes foglalkoztatás van, mint az Ő idejükbe.

2012. okt. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
88%
Mondjuk a nyuggerek tényleg idegtépők. Még mindig azt hajtogatják, hogy aki akar az talál munkát.
2012. okt. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Itt, falun, akinek nincs munkája, az munkakerülő. Nem számít, otthon mit tesz, csak a régi szöveggel jönnek, "bezzeg a mi időnkben", "ha akarsz dolgozol". Külön örülök amikor jönnek "a jó öreg TSZ" dumával...


komolyan már surrannom kell az utcán is, nehogy leszólítsanak:S

2012. okt. 19. 21:36
 7/13 anonim ***** válasza:

Mi is ilyen helyen lakunk: a közelben nem nagyon van munka, messzebbre vagy nem tudnék bejárni időre, vagy azért nem vesznek fel, mert van ott helyben is van elég munkaerő, a családi körülmények miatt meg nem is könnyen ugrálhatok.

Az nem zavar, mikor érdeklődnek, van-e munka, az már inkább, hogy miután minden lehetséges állást megpályázok, amihez van képesítésem, de olyat is, amihez igazán nincs, de közel áll hozzá, hátha... Olyan helyekre is megyek, ahol nem hirdetnek munkát, nem-e mégis lenne valami, akár betanított munkát vállalnák, bármit, amit fizikailag bírok, a munkaügyin is regisztrálva vagyok, bár már nem kapok semmit, de hátha tudnak valamit ajánlani, időről időre bejárom Tolnát-Baranyát és semmi, szóval az idegesít, mikor mindezek után legyintenek, hogy óóóó, hát csak az nem talál munkát, aki nem akar. Ilyenkor azért kicsit felmegy a pumpa.

2012. okt. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát nem mind kérdezi csak jóindulatból.Ismerek embereket akik azon élvezkednek,hogy na ennek már megint tönkrement a kapcsolata ezt megint elküldték a munkahelyéről ennek még mindig nincs munkája...stb. Én is munkanélküli vagyok a mai naptól,de mikor felmondtam már elkezdték,pedig én városban élek.A szomszéd nénink is ilyen tenyérdörzsölgetős,pletykagyáros öreglány és mikor jött vagy harmadszor,hogy hallotta,hogy jujj meg jajj meg mi lesz most,van-e már valami kilátásban akkor szépen illedelmesen mondtam neki,hogy Marika néni! Tetszett látni,hogy a kutyája megint szétrágta a kerítésünket? Na ha nem akkor azzal kéne kicsit többet foglalkozni,és otthagytam! Senkinek semmi köze ez tök magánügy.
2012. okt. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
5%

" Még mindig azt hajtogatják, hogy aki akar az talál munkát."


Hááát mit ne mondjak. Persze nem igazgatóit, meg főpolgármesterit, de munkát, amivel pénzt lehet keresni.

2012. okt. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én diplomával a Mc'Donalds-ban dolgoztam.Ennyit a magyar helyzetről...
2012. okt. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!