Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg el kell ezt tűrnöm?...

Tényleg el kell ezt tűrnöm? (kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

Hamarosan /egy hét múlva/ lejár a felmondási időm és nem lesz munkahelyem. Van valamennyi félretett pénzem,de apám fixa ideája,hogy neki KELL eltartania,és már most azt hiszi,mindent megtehet. Mióta tudja,hogy felmondtam /egészségügyi okok miatt volt rá szükség sajnos/ már elcsattant pár pofon és megy a fenyegetőzés,hogy ezért-azért így meg úgy majd jól megver. 24 éves múltam,nem vagyok már gyerek,akit el kell verni,mert nem viselkedik jól.Itthon segítek most még többet,mert már szinte nincs is munkám.Apám azt gondolja,csak lopom a napot és nem keresek másik állást,de ez nem igaz,mert járok állásinterjúra,de vagy nem felelek meg vagy messze van a munka vagy valami egyéb probléma adódik.

El kell viselnem a fizikai / a lelkiről nem is beszélve/ bántalmazást annak fejében,hogy talán rá fogok szorulna ha huzamosabb ideig nem találok munkát? Mit tegyek? Mi lehet a megoldás?



2012. okt. 15. 18:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mielőbb keress munkát, aztán költözz el! Tudom, hogy nem könnyű, de nem kell először villát bérelni, lehet egy szobát is egyetemista lányokkal pl.
2012. okt. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen,lehet ez lenne a legjobb megoldás.Vagy a párommal valamit alkotni lakás téren bár nem kényszerből szeretnék vele összeköltözni :/. Minden nap csak a vita megy,hogy mért nincs még új munkám,mikor annyira nehéz munkát találni.És persze az is az én hibám,hogy beteg vagyok és nem végezhetek akármilyen munkát :(...
2012. okt. 15. 18:25
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Milyen betegséged van?

Milyen messze lett volna a "túl messze van" munka?

Milyen végzettséged van?

Milyen állást keresel?

2012. okt. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Bármilyen munka jó lenne. Gerincproblémáim vannak,ami miatt tartós beteg vagyok,nem végezhetek fizikai munkát. a messzi munka az kb 55km-re lett volna de ingázni nem tudtam volna sajna és bérletet sem fizettek volna sajnos.
2012. okt. 15. 19:32
 5/15 anonim ***** válasza:
Pontosan mi az a gerincprobléma? Gerincsérv?
2012. okt. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem kötekedni akarok, de nyilván nem is kapálni akartál menni dolgozni. Elhiszem, hogy gerinc gondok vannak, ami tartós betegség, de én pl asztmás vagyok, szintés tartós beteg, mégis kézilabdázom.

Ha komolyabb a gondod, elnézést érte!

Ezért kellene valóban egy szobát bérelnetek, olyan helyen, ahol több a munkalehetőség, valamelyik nagyobb városban.

Aki mer, az nyer!!!

2012. okt. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Gerincferdülés nagyon komoly és nyitott gerinc és szinte soha nem szűnő néha olyan fájdalmak hogy a falat kaparom kínomban! Az orvosom mondta,hogy ha nem akarom hogy nagyobb bajom legyen vagy nem akarok örökös fájdalmat akkor csak könnyű munkákat végezzek. Tehát van született rendellenességem..De a kérdés nem erre irányult! Amúgy gyógytornára járok rendszeresen,de nem nagyon segít.
2012. okt. 15. 19:57
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

Előző: nekem is súlyos gerincferdülésem van és az igenis fájdalommal jár. Nem kaparom a falat az igaz és soha nem is panaszkodom, de nincs olyan nap, hogy ne fájdulna meg itt ott és ez az idő múlásával csak rosszabb lesz. A hozzászólásod nem csak hozzá nem értésről, de az empátia teljes hiányáról árulkodik, ami már csak azért is döbbenetes, mert egy orvos feleségeként tisztában kellene hogy legyél azzal, hogyan kell tiszteletteljesen beszélni az emberekkel. Ha nem, akkor meg van a véleményünk rólad és a férjedről is, aki ugyebár sebész...


Kérdező: szerintem valami irodai munkát kéne inkább keresned, adminisztrátori pozícióba például elég sok hirdetés van, bár nem tudom mi amúgy a végzettséged. A helyedben én elköltöznék a páromhoz, mert az hogy az apád így bánik veled csak fokozza benned a stresszt!

2012. okt. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
18%

Egy szó, mint száz: ha valóban beteg valaki, azzal tényleg empatikusan kell beszélni.

De ha egy mondvacsinált állapotot nagyít fel halálos betegséggé, ott már nem gondolom ugyanezt.


Te empatikus lennél, ha egy náthás (értsd: folyik az orra és tüsszög) ember elhaló hangon kérne ügyvédet a végrendeletéhez?

2012. okt. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Attól még lehet munkát találni. Gondolom nem fizikai munkát keresnél egyébként sem!
2012. okt. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!