Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Anyukám folyton azt akarja,...

Anyukám folyton azt akarja, hogy a barátommal közös programjainkban ő is részt vehessen. Miért és hogyan állítsam le úgy, hogy ne legyen sértődés belőle?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, lassan 1 éve élek komoly párkapcsolatban. Anyukámnak a barátommal vannak kisebb nézeteltérései (szerinte megbízhatatlan). Amikor nincs itt a barátom, anyukám szinte állandóan szidja vagy megjegyzéseket tesz rá, de amikor itt van, akkor mézes-mázos vele. Rögtön leáll vele beszélgetni, kérdezgeti mindenről, mikor elmegy, mondja neki, h gyere ekkor meg akkor is, várunk szeretettel meg ilyenek. Nekem állandóan magyaráz, h kínáld már meg ezzel meg azzal, így meg úgy csináld, mert mit fog gondolni rólunk ha nem úgy lesz. Mostanában az lett a mániája, h kitalálta, h pl. el akar jönni velünk moziba. Merthogy azt a filmet ő is meg akarja nézni és azon balhézott, hogy én fel se ajánlom neki, hogy ő is jöjjön velünk vagy h megkérdezem a barátomat, hogy ő mit szólna hozzá. De nem csak a mozival van ez, hanem szinte már mindennel. Akárhova megyünk, ő is jönni akar, mert az milyen jó. Most, a hétvégén mentem egy rendezvényre, 1 órával az indulás előtt derült ki, h a barátom is jön, szóval megyünk együtt. Mikor ezt utólag elmondtam anyunak, akkor jajj, hát miért nem szóltunk neki, velünk ő is eljött volna (de amikor úgy volt, h egyedül megyek, akkor azt mondta, h ő most ezt kihagyja). Egyszerűen nem értem, hogy miért akar mindig velünk lenni, főleg mert nem is tudunk túl sűrűn találkozni a barátommal, mert nem egy városban lakunk, csak kb. hetente egyszer-kétszer. De nem értem, hogy anyu miért nem látja, h kettesben szeretnénk lenni, vagy h miért van így elfoglalva azzal, h mi mindent adjak neki meg mi lesz rólunk a véleménye, ha közben meg állandóan szidja meg más pasikat ajánlgat nekem, akik "normálisabbak"?
2012. okt. 22. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ebből sértődés biztos lesz, bármit is csináltok.
2012. okt. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagyon úgy fest, hogy anyukádnak pasi kell. Mármint külön bejáratú, saját pasi. Apukád...? :-)
2012. okt. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg,hogy az ágyba esetleg nem akarna mellétek feküdni?Ez beteges.Szerintem féltékeny,vagy valami más baja van,amit nem mond ki.
2012. okt. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
25%
Nem bízik meg a barátodban... Szerintem próbáld megbeszélni vele, hogy megbízható, nyugodtan elengedhet titeket egyedül...
2012. okt. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy ne akarna vele elengedni, eddig nem volt ilyesmi gond, soha nem akart eltiltani tőle vagy nem elengedni vele bárhová is (nyáron voltunk együtt nyaralni is). Apukámmal elváltak már régen, anyunak azóta nincs semmi komoly férfi az életében, bár jelentkező akadna bőven, de neki senki nem elég jó. De tegnap pl. azt jelentette be, hogy töltsek le egy bizonyos filmet a netről és majd itthon 3-asban megnézzük.
2012. okt. 22. 12:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sok esetben előfordul ilyesmi. Mi azért szakítottunk a párommal, kb 1 hónapja, mert nem tudott leszakadni anyukájáról, de nem is akart. Ilyenkor határozottan kell kiállni és kijelenteni, hogy ez a te kapcsolatod, és nem kell a jelenléte a ti programotokon. Ez nem jelenti azt, hogy nem lehet közös program néha! Sajnos az én párom nem is akart leszakadni, és az anyuka is kicsi fiacskámként kezelte. Anyukája akarta megmondani, hogy a fiának mi a jó és mi nem. Annyira, hogy még engem is megsértett. Ez egy év után egy törést okozott nálam. Egy 21 éves férfi legyen önálló, és álljon ki a párjáért.
2012. okt. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Ezt hányszor akarod még kiírni??

Ha meg enynire töketlen vagy, hogy nem bírsz anyádnak annyit mondani, nem viszed el a randijaidra és a basrátoddala akarsz kettesben lenni, akkor meg is érdemled.

2012. okt. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyád nem akarja elvágni azt a bizonyos köldökzsinórt.

Sajnos, sok anyuka, ha elvált vagy megözvegyült, megpróbálja magához láncolni a gyerekét, függetlenül attól, hogy fiú vagy lány. Önzők tudnak lenni, bizonyos mértékig, hiába szeretjük őket, sajnos, van ilyen is.

Kedvesen és határozottan kéne vele közölni, hogy már nem vagy kislány, párkapcsolatod van és szeretnétek a partnereddel kettesben lenni. Oké, ha néha veletek tart, de mindig? Vagy neki is a nyomában volt mindig az édesanyja, mikor édesapáddal járt?

Nem könnyű, sajnos az én anyám is kicsit ilyen, nem szeret egyedül lenni, ő is szokott ezért nyafogni. Na, de hogy elváltak, és hogy nincs új hapsi az életükben, az bizony nem a /felnőtt / gyerekük hibája!

Ajánlom elolvasásra a Rettenetes szülők / Hétköznapi pszichológia-sorozat / vagy a Mérgező szülők c. könyveket. Vannak benne jó tanácsok.

2012. okt. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőle, hogy a moziban középen ül e, mert ti smacizni akartok. Mit szólna?
2012. okt. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy egyedülálló anya számára különösen kényes téma ez, főleg hogyha egyszem gyermekéről, vagy a legutolsóról van szó. Fél a magánytól. Amikor tudja, hogy ti kettesben vagytok, és ő kimarad, akkor ezerszeresen rátör a magány, és a jövőtől való félelem.

Szóval nagyon körültekintően ugyanakkor határozottan és következetesen kell kezelni a problémát. Fontos, hogy ne sértődjön meg, mert így készülnek a rossz anyósok (vagy az agglegények/vénlányok).

Érdemes úgy beszélni vele, hogy mellőzöd az ő minősítgetését, egyszerűen, csak a saját érzésedről beszélj. Akkor is, amikor fúrja a kapcsolatot, megjegyzéseket tesz. Pl. Sajnálom hogy te ezt nem tudod elfogadni, de én ilyennek szeretem.

Esetleg annak is hatásosnak kellene lennie, hogy ha azzal állsz elő, hogy:

Tudod, anyu, már húsz éves vagyok, felnőttem, és szerelmes lettem. Nagyon ritkán van lehetőségünk arra, hogy találkozzam a kedvesemmel, és ezért mindkettőnknek nagyon szükségünk van arra, hogy ilyenkor kettesben lehessünk. Légyszíves értsd ezt meg, és engedd meg, hogy mindketten, olyanok lehessünk, amilyenek vagyunk, mert nem szeretünk alakoskodni.

Ha ajánlgat neked más normálisabbakat: Én boldog vagyok a párommal, nincs szükségem másikra.

Valószínűleg akárki lenne a párod, senki se lenne elég jó.

Szóval fontos, hogy amikor sérti az intim szférádat, akkor tudatosan de higgadt ÉN-üzenetekkel állítsd le, mert különben csak birkózás lesz, és akkor valaki mindig veszít.

2012. okt. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!