Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék bőbeszédű?

Hogyan lehetnék bőbeszédű?

Figyelt kérdés
Teljesen általános témákhoz sokszor hozzá se tudok szólni, nem jut eszembe semmi. Pl. ha barátnőmmel vagyok, akkor sokszor csak helyeselni tudok vagy aha-zni arra amit mond. Amikor egy ismerőse csatlakozik hozzánk, ők teljesen általános dolgokról el tudnak beszélni percekig, de én csak hallgatok mert nem tudok mit hozzászólni. Elég kellemetlen és már többen szóvá tették.:(

2012. okt. 22. 21:58
 1/2 anonim válasza:
Szerintem nem veled van a baj, lehet hogy a társaság nem neked való. Régebben én is így voltam vele. A barátnőim beszéltek röhögtek én meg teljesen kívül állónak éreztem magam. Utána jöttem rá h ők nem azok akikhez én igazán tartozok. Új barátaim lettek, megnőtt az önbizalmam és most már bárkivel bármiről tudok beszélni.
2012. okt. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Régen, az ókori latin időkben tanítottak szónoklattant, mert szerették a szép beszédet.

XIII. Lajos is szűkszavú volt, ha izgalomba jött, még dadogott is.

Egyszerű halandónál elmegy, de egy király méltóságát nagyon leviszi, pedig arra adott volna.

Egyszóval fejleszteni is lehet a beszédkészséget.

Ha gondolataid sem támadnak, akkor egyértelmű, hogy a téma, amiről a társalgás folyik, nem neked való, nem érdekes számodra.

Ezt megpróbálhatod érdekessé tenni, mégpedig úgy, hogy elgondolkodol az elhangzottakon, esetleg nem hiszed el és megpróbálsz más magyarázatot találni.

Az sem baj, ha később történik ez, vagyis a megértés, az új szempontok felvetése.

Rövidesen tapasztalatot szerezhetsz, mert a kellemes társalgás, még ha felszínes is, gyakorlatot igényel.

A lényegbe vágó aztán különösen....

Mivel a problémát kétségkívül kitűnően megfogalmaztad, ostoba nem lehetsz, inkább arra gyanakszom, hogy a kérdés csak álkérdés, az igazsághoz nincs köze.

Ha mégis így lenne, gyakorolnod kell, de az is megeshet, hogy nem hagynak szóhoz jutni.

Meg kell találni a megfelelő pillanatot, esetleg szemkontaktust keresni és jelezni, hogy szeretnél mondani valamit.

De ne gondold, hogy nagy probléma az eseted, sok beszédnek sok az alja. Még szerencsés is lehetsz, mert így nem fecsegsz el olyan dolgokat, amiket később megbánhatsz.

A férfiak sokkal inkább a tettek, mint a szavak emberei.

Illemszabályaik is mások, mint a nőknek, pl.: kéretlen segítséget felajánlani majdnem sértés számba megy, mert azt feltételezi, hogy a másik magától sem képes a problémáját megoldani.

Szóval nem biztos, hogy hibás vagy, de ha így érzed, változtathatsz...

2012. nov. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!