Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék közvetlenebb?...

Hogyan lehetnék közvetlenebb? HELP!?

Figyelt kérdés

Mikor valakivel beszélek(nem mindenkinél) nagyon ráparázok és nem tudok önmagam lenni :S

Hogyan tudnék ezen 'túljutni'?

Légyszi segítsetek :/



#önbizalom #közvetelen
2012. aug. 22. 20:40
 1/2 anonim válasza:
100%

Szia!

Hány éves vagy?

Szerintem esetedben a legjobb a gyakorlás.

1 LÉPÉS

Vagyis kezd azzal, hogy megkérdezed magattól:

- mitől is félek tulajdonképpen?

- Butának néz majd?

- Csúnyának tart?

- Kinevet?

Ha amiatt parázol, hogy "ciki" vagy esetleg, akkor kicsit olyan mintha őt menőnek néznéd...túlságosan is.

Ebben az esetben remekül alkalmazható a vizualizáció :-D. Mikor beszélgetsz vele képzeld el őt valamilyen "ciki" helyzetben.

Pl:

- Ő is túrja az orrát

- Ő is fingik titokban ;-), bocsi...de hát ez van

Jó sok mindent el lehet képzelni, ezt a részt a fantáziádra bízom. Ez a technika megfosztja a tróntól azt, aki alá te azt képzelted eddig. Remélem érted mire gondolok, lehet hogy ők mind nem beképzelt emberek, csak te tartod őket valamiért jobbnak magadnál...ennek oka valószínűleg az önbizalmhiány.


2 LÉPÉS

A gyakorlás. Úgyanúgy, mint bármi mást az ismerkedést is lehet gyakorolni. Minél többet gyakorlod, annál gyorsabban rájössz, hogy nincs mitől félned. Válassz először olyan embereket, akikkel kevésbé érzed cikinek.

Nem kell hosszasan beszélgetni, elég először csak röviden. Ha suliba jársz még, akkor egy hello után csak kérdezz rá, hogy telt a hétvége.


Nem tudom hány éves vagy, de tini korban és még utána is elég jellemző, hogy sok ember félénk. Stresszes ismerkedni. Ez azérz idővel elmúlik hidd el.

:-).


Nekem pl az is átttörést hozott a fiúkkal való ismerkedésben, mikor egyszer rájöttem, hogy az akivel beszélek szintés stresszel, ha velem kell beszélnie :-).

Kitartást, menni fog az!!

2012. aug. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm ! :)

Amúgy 13/L.

2012. aug. 23. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!