Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A jelenlegi és volt tanáraim...

A jelenlegi és volt tanáraim közül sokan miért próbálták ennyire görcsösen belém nevelni a hazaszeretetet, miért vetettek meg ha nem értettem velük egyet ilyen téren? 19F

Figyelt kérdés

Én teljes mértékig tiszteletben tartom, ha valaki szereti a hazáját, elfogadom ha ez számára fontosabb mint az élete, hogy mindent megtenne érte. Tiszteletben tartom, hogy neki élete legfontosabb tényezője a haza talpra állítása, illetve, hogy (nem minden, de a legszélsőségesebb esetben) még akár a többi nemzetett is lenézi, alábecsüli, rágalmazza emiatt. Véleményem szerint az egyén gondolati szabadsága alap joga mindenkinek.


Mindazonáltal, én nagyon nem értek egyet a nacionalizmus eszméjével és támogatom a globalizmus eszméjét. Támogatom, hogy a világ nemzetei eggyé olvadjanak össze.


Az órákon mindig szó nélkül hallgattam végig, ahogyan a tanárok önmaguk által kreált hazugságokkal tömték a gyerekek fejét pl. mindenki leborul a magyar emberek előtt, nincsenek nemzeti ellenségeink mert minket mindenki szeret, Liszt Ferenc a világ leghíresebb zenésze sokkal nagyobb mint Mozart vagy Beethoven és népszerűbbek is a világon, a világ minden táján elismerik és imádják a magyar történelmet, Budapest a világ 5 leghíresebb városának egyike stb...


Ez volt általánosban. Nos, a középsuliban a helyzet durvult, odáig hogy a tanár kiabált az osztályban levő fiúkkal, "BE KELL ÁLLNOTOK KATONÁNAK! AZ NEM SZABAD NEMZET AMINEK NINCS NÉPHADSEREGE! FEGYVERBE!", becsmérelte a románokat, szlovákokat hogy "Nemzetlopó, aljas ... (csúnya jelzők sorozata), illetve MINDEN órán politizál! Érdekes, én úgy tudom, egy iskolában nem lehet politizálni, de vele az összes óra ideje ezzel megy el... Ha pedig a diák politikailag olyat mond, amivel a tanár nem ért egyet, akkor "Na, de elég volt gyerekek, iskolában nem politizálunk!"


Szerintem valahol megértő az én álláspontom is, hogy elegem lett ebből az egészből... Én a suliban tanulni akarok, nem pedig a gyűlölködés és ellenségeskedés magvait elvetni magamban! Miért csinálják ezt ezek a tanárok? Miért jó ez nekik?


2012. okt. 24. 07:59
 1/4 anonim ***** válasza:
biztosan van valami lelki háttere. az ilyen iskolákat viszont jobb távolról elkerülni, mert itt megpróbálják azt is megmondani az embernek, hogy mit gondoljanak. az meg már undorító. nagyon rosszul prédikálnak eme szinten. szerintem hagyd őket. ne figyelj rájuk...
2012. okt. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

A miértekre majd talán később válaszolok, azonban én azt tanácsolom, ha van még lehetőséged rá, hagyd ott azt az iskolát. Később áldani fogod magad érte. Ha gondolod, fejtsd ki nekem, ez miért nem opció számodra, ha nem az, és megpróbálok tanácsot adni.


Kicsit hasonló helyzetben voltam, bár nem ennyire durván, de csak a gyűlölet maradt vissza bennem az ilyen tanárok iránt az agymosó szövegeik, mérhetetlen butaságuk, pozíciójuk helyzetének kihasználása, tanári feladatuk el nem látása miatt. A magyar közoktatásban nem egy ilyen lobotómiás elmebeteg szaladgál, mivel szinte semmi hangsúlyt nem fektetnek a tanárok épelméjűségének szűrésére, úgyhogy ügyesen kell manőverezni az iskolák között.


(Melyik iskolába jársz?)

2012. okt. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de én nem akarok egy ennél is globalizáltabb világban élni. Attól, hogy valaki szereti a hazáját, még nem lesz gyűlölködő.
2012. dec. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"BE KELL ÁLLNOTOK KATONÁNAK! AZ NEM SZABAD NEMZET AMINEK NINCS NÉPHADSEREGE! FEGYVERBE!"


Én... kiégtem.... dehát.. ez...

Komolyan, úgy a szemébe röhögtem volna, (hmm.. elképzelem ahogy ordibál)

A nacionalista majdnem náci, ezért is lett a nemzetszocilizmus a legritkább eszme.

2017. okt. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!