Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ezzel most mit csináljak?...

Ezzel most mit csináljak? Kicsit furi szokás.

Figyelt kérdés

Szóval van egy olyan szokásom, hogy ha valami nem működik túl fényesen az életemben és ha nem érzek tökéletességet akkor lecsupaszítom a szobám. Eltüntetem a dísztárgyakat, a szép dolgokat még a gépen lévő dolgaim szokásos témáit (vidám színek) átváltoztatom feketére. És azt szoktam mondani hogy akkor változtatom vissza az egészet ha minden tökéletes lesz. Legutóbb a november elejét tűztem ki célul hogy sok mindent megcsinálok addigra. Lefogyok, szebb leszek mint most és hogy sokkal optimistább leszek. De ez nem sikerült. Két kilót fogytam csak és nem jött helyre az életem.

Nem tudom megmondani hogy miért csinálom ezt. Túl sokat akarok azzal hogy egy vékony (azért nem kéne ehhez sokat fogynom) kitartó és örökké optimista lány legyek? Az egyetlen változás ami sikerült hogy elkezdtem egy nyelvtanfolyamot. De ettől még nem érzem úgy hogy vissza kéne alakítanom a szobám.

Mit csináljak? Tudtok erre valami megoldást?



2012. okt. 24. 18:29
 1/1 anonim ***** válasza:

"Az élet nem arról szól, hogy várjunk a vihar végére, hogy ünnepelhessünk, hanem hogy tanuljunk meg viharban táncolni."

Amúgy ez az elpakolósdi tetszik, érdekes szokás. Célok mindig kellenek, de sztem jobban el kellene fogadnod magad és bíznod magadban. Fogyáshoz nem az étel mennyiségét kell csökkenteni hanem a minőségét változtatni pl finomított kenyér + cukor kiiktatása stb.

Vannak az ember életében olyan időszakok amikor éppen visszavonulós korszaka van és nem érdemes akkoriban elkezdeni új dolgokat mert nem megfelelő az idő hozzá vagy mert még nincs elég tapasztalata a dolog megoldásához. Ilyenkor csak kivárni érdemes. (De a nyelvtanfolyam már elég jó dolog, nem is kell egyszerre 1000 dologba kezdeni szóval kezdetnek megdicsérheted magad a tanfolyam miatt.)

2012. okt. 25. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!