Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljak magammal? Attól...

Mit csináljak magammal? Attól félek, hogy irritáló vagyok!

Figyelt kérdés
Sokszor megkaptam már azt, hogy túl sokat okoskodok. EZ valahol igaz, mert mindig "olvasós" kisgyerek voltam, mindig mindent tudni akartam, 8-10 évesen állandóan állathatározókat olvastam meg ilyenek. De túlságosan becsvágyó vagyok és órán sokszor halálba kergetek másokat azzal, hogy fitogtatom a tudásomat. Nem azért teszek így, hogy más agyára menjek, arra jöttem rá, hogy csak egyszerűen dicséretre vágyom legbelül. Elismerése. De nem akarok egy idegesítő hülye lenni. Van ötletetek?
2012. okt. 27. 11:58
 1/5 anonim válasza:
Általános tapasztalatom hogy az emberek szeretik ha valamit jobban tudnak a másiknál, ezáltal könnyebben megnyílnak másoknak. Kicsit néha add a hülyét a társadalmi életben, órán pedig nyugodtan légy szorgalmas, abból sosem volt baj, ha nem vagy s*gghülye. ;)
2012. okt. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért, mert többet tudsz másoknál, nem kell feltétlenül produkálnod magad. Vedd magad egy kicsit takarékra! Ha tudják, hogy sokat tudsz, úgyis megkérdeznek majd, akkor pedig nyugodtan kifejtheted a nézeteidet :)
2012. okt. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tudom, igyekszem ezt csinálni, viszont szerintem itt az áll a háttérben, hogy nincs hol kiélnem magam. Úgy értem, valamiben mindenkinek produkálnia kell magát, ettől érezzük magunkat "valakinek", értékesnek. Kinek a sport, kinek a munka, kinek a hódítás. Nekem az nem elég, hogy otthon ülök és nyelveket tanulok magamtól. Arra vágyok, hogy használhassam mindazt a tudást, amit magamba szívtam. Kell az elismerés is. Ez van, sportokban annyira nem vagyok jó. Valamilyen megmérettetés, versengés az, amire vágyom, de fogalmam sincs, mi ez. Az egyik legjobban megbánt dolog az életemben, hogy nem kezdtem korán csapatsportot csinálni. Imádok szervezni, összehangolni, együtt mozogni, irányítani. Ha régen olyat játszottunk, mint pl. a számháború vagy bármi olyan, ahol csapatban túl kellett járni a másik eszén, lehetett lopakodni, megoldani, kreatívnak lenni, szívvel-lélekkel csináltam. Ez nagyon hiányzik az életemből, erre most jöttem rá. És mivel nincs más, az órán vagyok idegesítő okostojás.


Van erre valamilyen ötlet, hogy mivel foglaljam el magam?

2012. okt. 27. 12:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is kiakasztottam néha az embereket, hogy mindent megmagyaráztam. Most már csak akkor megyek bele a részletekbe, ha a helyzet megköveteli.
2012. okt. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

hány éves vagy?

egyébként mintha én írtam volna magamról:D tiszta jó, am engem nem érdekel amíg én mást meghallgatok meg tanácsot adok addig ő is végig fog engem meg az okoskodásomat ami nem is okoskodás hallgatni, úgy gondolom, hogy mindenből lehet tanulni meg mindenkitől "nap napot tanít"

és szerintem ne csinálj semmit ez miatt, nem kellene aggódnod, egészséges versenyszellem ez viszi előre az embert bármilyen területen, nagyon rühellem amikor valaki jobban tud valamit nálam de ez nem egyenlő azzal, hogy utálom is csak zavar ezért gyorsan jártas leszek a témában és ezáltal én is többet fogok tudni :D

2012. okt. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!