Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Panelház lépcsőházában lehet...

Panelház lépcsőházában lehet e dohányozni?

Figyelt kérdés
Most költöztünk be és észrevettem hogy itt az ötödiken a liftek előtt a lépcsőnél 2 szomszéd is rendszeresen cigizik az egész családdal. Rendes hamutállal mint az üzletek előtt szokott lenni, látszik hogy rendszeresen űzik eme "sportot". Mondjuk télen megértem mert hideg van ne menjen ki az erkélyre de ilyenkor is? Állott dohányszag van ahogy kilép az ember a liftből és bizony a lakásba is beszivárog. Kedvesen szóltam nekik de még neki áltt feljebb. Lehet tenni valamit vagy csak meg kell szokni a füstöt?
2009. aug. 11. 11:25
 1/10 anonim válasza:

A füstöt ne szokd meg mert az nem lesz egészséges dolog

szóljál a házképviselőnek aki szedi a rezsit.

2009. aug. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem dohányozhat a lépcsőházban! Még akkor sem, ha a lakógyűlés erre felhatalmazást adna, ugyanis jogszabályi tilalom van arra, hogy ott NEM jelölhet ki dohányzóhelyet, márpedig a lakók nem törvényalkotó testület. Tehát JOGSZABÁLYT sért. Én még kb. kétszer megkérném, ha nem változik semmi, simán felnyomám. Szerintem azt a 100e Ft-ot, amit ezért kiszabnak jobb helyre is tudná tenni...
2009. aug. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
NEM lehet. Aki megteszi, azt bizony fel lehet jelenteni.
2009. aug. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Csak az erre kijelölt helyen lehet dohányozni közterületen és fel is kell tüntetni táblával, hogy dohányzásra kijelölt terület. Márpedig a lépcsőhőz is közterület,nem magánterület,mint a lakása. Ha a közös képviselő nem reagál a panaszodra, akkor menj be az önkormányzathoz és nézd meg hogy szabályozza e ezt valamilyen rendelet a kerületben. A rendeletek a jegyző hatáskörébe tartoznak, így hozzá is kérhetsz időpontot és elmondhatod a panaszodat.
2009. aug. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
jav. lépcsőház
2009. aug. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2009. aug. 11. 11:55
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet dohányozni a lépcsőházban,csak sajnos vannak olyanok,akiket ez k...ra nem érdekel sajnos.Nem gondolnak a másikra,az a lényeg,hogy nekik jó legyen.Én is szóltam a szomszédnak,aki mikor megy el nem bírja ki sosem azt az időt,amíg leér a 2.ról,rágyújt,és mikor jövök a kisfiammal,az szívja be a tömény dohányszagot,de még ő volt megsértődve.Közölte,hogy had döntse már el ő,hogy mikor gyújt rá.Megkérdeztem tőle,hogy akkor ezek szerint ő dönti el azt is,hogy mi akarjuk-e szívni vagy nem?A válasz nem érkezett meg.Én tiszteletben tartom,ha valaki szívja,de elvárom én is,hogy tartsák azt is tiszteletben aki nem szeretné szívni,és szagolni sem.
2009. aug. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Márpedig a lépcsőház is közterület"

Ez nem egészen így van. A lépcsőház, a lakók közös tulajdonában lévő magánterület. Ha közterület lenne, akkor nem szabadna önkényesen bezárni a főbejáratot.

2009. aug. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nincs egy házirend, ahol ez szabályozva van?
2009. aug. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

/OFF

Mindenhol LEHET dohányozni, csak egyes helyeken nem SZABAD.

Figyeljetek, legyetek szívesek, a helyes szóhasználatra!

ON/


Ha már megpróbáltad megbeszélni vele, és ez nem hatott, akkor bátran csöngess be azokhoz, akiket még érint a dolog (akár az egész lépcsőházat érintheti!), és együtt lépjetek föl az egészségetek védelmében.

Ha ez sem hat, AKKOR jöhet az önkormányzat.

2009. aug. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!