Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Házirend szerint lehet egy...

Házirend szerint lehet egy panelépület lépcsőházában cigarettázni?

Figyelt kérdés
Új szomszédunk van. Az a szokása, hogy kiül a lépcsőre, ami persze a mi ajtónk előtt van, és ott cigizik. Arra is mérges vagyok, hogy a lépcsőházban cigiszagot csinál, de ráadásul hozzánk, még a lakásba is bejön a szaga. Megnéztem a lépcsőházunkban kifüggesztett házirendet, de az kb. az 50-es évekből maradt itt, és nem is tesz ilyesmiről említést. Amúgy a házban nem szokás a lépcsőházban cigizés. Szeretnék szólni a szomszédnak, hogy ha lehet, akkor az erkélyén cigizzen, de nem tudom, hogy arra van csak jogom, hogy szívességet kérjek tőle, vagy esetleg felhomályosíthatom, hogy itt nem is cigizhet.
2008. szept. 29. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A házirend attól házi, hogy az adott ház/intézmény/... szabályait tartalmazza. Szóval ezt nem tudom megmondani, ezt csak a ti házatok tudja, kérdezd meg a közös képviselőt, neki meg kell legyen a teljes házirend. Mondjuk én ettől függetlenül finoman szólnék neki, hogy ne ott...
2008. szept. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is hasonló gondom van. Én valamelyik nap ragasztottam ki a lépcsőházban egy szépen megszeresztett papír lapot amin ez állt "A lépcsőházban TILOS a dohányzás!!!"

És én úgy tudom, hogy ez így igaz, tilos a dohányzás. Egyszer láttam híradóabn amikor ezt mondták, egyébként a liftben is tilos. De ha teljesen biztos akarsz lenni akkor kérdezd meg a közösképviselőt.

2008. szept. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Általános,minden panelben szabály az, h tüzet okozó tevékenységet folytatni tilos:))
2008. szept. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Van valami közös képviselő, vagy házmester. Feltétlenül szólj neki, ez tényleg tűrhetetlen!!! Na én már biztos megmondtam volna neki, hogy hol bagózzon!!
2008. szept. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
kérj egy mostani házirendet a lakásfenntartótól vagy a közös képviselőtől és mond is el neki a problémád. Neki tudnia kell mit tehetsz. Nálunk a kitett papírt még az nap eltüntette a másik képviselő. Szóval ezek ilyenek. Én sem értem miért nem lehet kibírni míg az ember kér a lépcsőházból.
2008. okt. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!