Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Dohányozni bűn?

Dohányozni bűn?

Figyelt kérdés
Mármint a keresztények szerint.
2008. márc. 13. 11:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
45%
A keresztények szerint minden bűn, ami élvezetet!!!
2008. márc. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

pontosabban a testi örömök bűnösek, így nyilván a cigi is az. Nameg az öngyilkosság sem bocsánatos bűn, úgyhogy ebből az irányból is annak tűnik.

Direkt állásfoglalásról viszont még nem hallottam.

2008. márc. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem kifejezetten keresztény ként válaszolok... Nálam az a bűn ha nem figyelsz kinek a társaságában gyujtasz rá és nem nézed hova megy a füstöd.


Én beteg vagyok a füsttől és ki tud borítani hogy a zsúfolt helyeken, buszmegállókban , és az épületek bejárata előtt füstölögnek az emberek.

Nem nézik sem a kisgyerekeket, sem a terheseket, és fel is háborodnak ha szólok érte, hogy én nem kérek belőle.


mellesleg. :)

Ha a halálos ágyadon meggyónod és megbánod a cigit, elvileg nem jutsz a pokolra :D

így tudom.

2008. márc. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Én kultúrált dohányzó vagyok, csak itthon gyújtok rá, meg amikor a kutyát sétáltatom a pusztaságban (városszélen lakom). Szóval ilyen szempontból én nem tartom magam "bűnösnek". Csak egyházi suliba jártam, és ott mondta az egyik atya, hogy dohányozni bűn, ez nemrég eszembe jutott, és érdekel, hogy tényleg az-e más vallásos emberek szerint is.
2008. márc. 13. 17:42
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Én meg keresztényként válaszolok


1. A testi örömök nem bűnök!!!! A szex is csak házasságon kívül. Én házas vagyok, nagyon élvezem a szexet, nem bűn az. A torkosság sem, bármit mond a katolikus egyház (meg különben is, írja már körül valaki), az alkohol sem, csak ha a sárga földig leiszod magad, de az meg, gondolom, szerinted sem élvezet. Jó, drogozni nem kell, de, azt gondolom, ezzel, legalábbis elvileg mindenki egyetért.


2. A konkrét kérdésről: a Bibliában az van, hogy a testünkre vigyázni kell, mert az a Szent Szellem temploma. Ez alapján logikusnak tűnik, hogy a dohányzás, ami nagyon árt a testednek, nem oké. Viszont manapság elég nehéz kikerülni az ilyesmit, pl. légszennyezés, meg ki tudja, abban is mi van, amit megeszel. Láncdohányozni, hogy tüdőrákos, meg ilyesmi legyél, azt hiszem, az bűn. Alkalmilag szerintem nem, de biztos valaki szerint az is.


Ja, és volt egy pap nagybácsim, egy darabig ő is dohányzott. Ő már csak tudta.

2008. márc. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

Én is keresztényként válaszolok: a Biblia szerint A test a lélek temploma,tehát a cigivel gyengíteni, rongálni bizony bűn!! (Hiába a sok kipufogógáz stb. azt nem tudod elkerülni, de az bűn, ha a sok mérgező anyag mellett még tudva-akarva mérgezed magad!)


Viszont: nemcsak magadat mérgezed, mást is!! Főleg akkor, ha mások jelenlétében cigizel. Más egészségét sincs jogod rongálni!!! Ez is bűn, sőt talán nagyobb bűn, mintha csak a saját testedet fütölnéd ki a cigarettával.

2008. márc. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A Bibliában az van, hogy mindent szabad nekem, csak nem minden használ. Mellesleg: ha Isten úgy teremtett volna meg, hogy dohányozzunk, gyárkéménnyel a fejünkön teremtett volna meg bennünket. A dohányzás is a káros függőségek kategóriába tartozik - akár napi egy szál, akár egy doboz. Akár egyedül vagy, akárhol.
2008. márc. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
59%

Hát én még soha nem hallottam, hogy valaki szét dohányozta volna a családját.

De azt hogy elitta, aztigen.

Akkor hogyis lehet ez?

2008. márc. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%
A mohamedán vallásban semmit nem lehet,csak cigizni hát cigiznek is veszettül.Szerintem nem bűn de egy nagy baromság,mondom ezt úgy hogy én is cigizek.Bárcsak le tudnék szokni róla
2008. márc. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a dohányzással akkor követ el valaki bűnt, ha másoknak árt vele. Pl. mikor én terhes voltam annak idején, mikor még ezt szabályok nem korlátozták, nekem zokszó nélkül odafüstöltek a kollégák a néhány négyzetméteres irodában az orrom alá. Még azt sem tartom helyesnek, ha a család szűkösebb anyagi körülményei ellenére valaki cigarettára költ és nem pedig a gyerekei egészségesebb táplálákára. Egyébként csak a saját szervezete ellen követ el bűnt a dohányos és csak sajnálni tudom, amiért olyan botorságot követett el annak idején, hogy rászokott, mert nem igaz, hogy az első szálak élvezetet nyújtottak számára. A férjem és én nem dohányzunk és hála Istennek a két gyerekünk is útálja a füstöt.
2008. márc. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!