Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok november 1-jéről?

Mit gondoltok november 1-jéről?

Figyelt kérdés

Nekem az a véleményem, hogy teljesen felesleges. Nem azért, de egy külön ilyen napnak szerintem semmi értelme. A halottaimról szinte minden nap megemlékszem, nem beszélve a születésnapról, halál évfordulójáról. Akkor miért kell egy ilyen nap?

(Nem akartam udvariatlan lenni azokkal szemben, akiknek ez fontos, de ezt gondolom és kíváncsi vagyok mások hogyan gondolkodnak erről.)



2012. nov. 1. 15:59
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Szerintem ez azért jó, mert ilyenkor olyan távolabbi rokonok és ismerősök sírjához is kilátogat az ember, akikéhez egyébként nem szokott. Ma már mindennek van világnapja, a halottak is megérdemelnek egyet.
2012. nov. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

tisztelem ezt a napot

bocsánat az offért de minden zárva van ma? meki esetleg nyitva van most is?

2012. nov. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi erővel a karácsonynak is feleslegesnek kell, hogy legyen.

Igazából az év ezen szakasza (a karácsonnyal együtt) szerintem a megnyugvás, a lecsendesedés, az elmélkedés időszaka is, amikor kicsit még közelebb kerülhetünk azokhoz, akiket szeretünk. Úgyhogy nem bánom, hogy van egy nap az elhunyt szeretteinknek.

De tiszteletben tartom, ha valaki másként gondolja.

2012. nov. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Hát igen, aki nem dolgozik az kimehet a temetöbe is.. mi mindig kimentünk a családdal, de most egy sz.ros szabadnapot sem kapni ilyenkor sem, még csak rövidített munkaidöt sem.. Szòval nekem semmit sem jelent ez a nap, csak irigykedek azokra akik nem dolgoznak.
2012. nov. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
35%

Mert legalább ilyenkor az ember elmegy a szerettei sírjához, meg távolabbi rokonokéhoz is. Szerintem megvan a nap szépsége. Mikor kocsiból kinéz az ember, ahogy elmegy a temető mellett a sötétben és égnek a gyertyák, mécsesek. Olyan szép!


Szerintem a Halloween, ami nem kívánatos a mi országunkba. Semmi közünk ehhez a retardált, ízléstelen ünnepre.

2012. nov. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A véleményem az, hogy nagyon idegesítő, hogy folyamatosan összekeverik a halloweent (október31) a mindenszenteket(november1)és a halottak napját (november2).
2012. nov. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Persze, de akkor felesleges a karácsonyi is, mint ahogy már írták, a húsvéthétfő meg pláne az!

Ilyenkor azokra is emlékezni szoktunk, akikről már senki nem emlékszik meg. Ráadásul hívőként nekem ez egyházi főünnep is. Aki meg nem hívő, kap egy szabad napot, hogy elutazhasson a távoli rokonok sírjához, az évben egyszer ezt igazán meg lehet tenni, ennyi mindenkinek kijár.

2012. nov. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Szerintem azért jó hogy van november elseje,mert így nem kell a második nappal indítani egy hónapot!Ez egy csomó félreértésre adna okot!


Viccet félretéve!


Magam sem tartom fontosnak,azt gondolom,hogy ez inkább kifelé szól!

2012. nov. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Engem is idegesít, hogy keverik a napokat. Nem értem, miért nem fér meg egymás mellett ez a 3 nap.

Az első egy pogány ünnepnap, amikor a szellemek eljönnek a földre. A második egy keresztény ünnepnap, mert minden egyházi ünnep pogány ünnep idejére lett téve. (A húsvét és a karácsony is.) A harmadik szintén pogány gyökerekkel rendelkezik, és az emberek áldoznak a holtaknak, illetve emlékeznek rájuk. Remélem, nem csak Halottak napjakor, hanem mindig.

2012. nov. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
És nem ízléstelen meg undorító a Halloween, mert nem esik egybe a Halottak napjával, nem egyazon napon van.
2012. nov. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!