Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok november 1-jéről?

Mit gondoltok november 1-jéről?

Figyelt kérdés

Nekem az a véleményem, hogy teljesen felesleges. Nem azért, de egy külön ilyen napnak szerintem semmi értelme. A halottaimról szinte minden nap megemlékszem, nem beszélve a születésnapról, halál évfordulójáról. Akkor miért kell egy ilyen nap?

(Nem akartam udvariatlan lenni azokkal szemben, akiknek ez fontos, de ezt gondolom és kíváncsi vagyok mások hogyan gondolkodnak erről.)



2012. nov. 1. 15:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem is felesleges, mondjuk engem minden mondvacsinált "ünneptől" kiráz a hideg, de ez magánvélemény. Nincs szükségem arra, hogy bárki megmondja, hogy az év X napján szeretnem kell, Y napon gyászolnom, Z napon ajándékoznom. A temetőbe bármikor ki lehet menni, nem csak ma/holnap, aki csak ilyenkor megy, *és* csak azért, mert ilyenkor illik, az szerintem álszent. [Egyébként sem vagyok vallásos, nem értem, miért kell(ene) keresztény (vonatkozású) ünnepeket tartanom.]
2012. nov. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
És ezen a mondvacsinált ünnepen nagyobb giccsparádét rendeznek némelyek a temetőben, mint azok, akik október 31-én Halloweent tartanak. Nem a mécsesre gondolok, az tényleg szép, hanem amikor azon versengenek, hogy ki visz több és nagyobb (mű)koszorút a sírokra.
2012. nov. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy nem esik egybe a két "ünnep", de attól még kiszorítja és komolytalanná teszi ezt az időszakot, mert juj, Halloween van. Ilyen közel egymáshoz nem fér meg ez a két nap.

Egyik nap vidámság, másik nap gyász?

2012. nov. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Egyik nap vidámság, másik nap gyász? Természetesen nem. Az elhunytakra nem csak egy nap illik emlékezni, aki csak azért csinál valamit, mert ilyenkor azt kell, na az nem jó. De azok sosem akarták, hogy az élők miattuk szomorkodjanak, kivéve, ha önzők voltak.
2012. nov. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
11: Maradj a zsidó és moszlim ünnepeknél.
2018. szept. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

És akinek Halottak napján van a szülinapja? Maradjon otthon, és szomorkodjon, mert ilyenkor azt illik?

Én csak a képmutatást nem szeretem, különben mindenki azt csinál, amit akar. A mi családunkban szokás a temetőbe járás, és nem csak Halottak napjakor, hanem mindig, névnapokor, egyéb ünnepen is, amikor összejár a család. Mindenszenteket nem tartunk, templomba nem járunk. Én tartok Hallowe'ent, ahogy az unokatesóim is szoktak, illetve a van a gyerekek számára is. az idősek megvannak nélküle, de nem róják fel nekünk, hogy mi tartjuk.

2018. nov. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én meg a reformáció ünnepét ülöm meg október 31-én, Mindenszerntek ünnepe nekem nem egyházi ünnep, kimegyünk a szeretteink sírjához. Mivel családom egyik fele katolikus volt, azokon a sírokon gyertyát gyújtunk, a másik fele evangélikus ott koszorút helyezünk a sírra, de kevésbé szoktunk gyertyát égetni, bár már ott is egyre jobban divatba jön, igaz az evangélikusok ismerik az adiaphoron fogalmát, ezek a hit szempontjából közömbös dolgok.
2023. aug. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!