Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Temetésen hogy tudnám megállni...

Temetésen hogy tudnám megállni hogy ne sírjak?

Figyelt kérdés
Napok óta végigzokogom az éjszakákat ami nem gáz mert senki se látja. De a temetés miatt nagyon görcsölök, eddig is folyton azzal húztak hogy mindenen elbőgöm magam és hisztizek... vagy ez annyira nem ciki ilyenkor?
2009. aug. 12. 16:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Dehogy ciki!!!!! Természetes, hogy sír az ember, amikor temetésen van. Ha nem is közeli, de ha látod, hogy sírnak körülötted, te is fogsz. Sőt jobb is, ha kisírod magad.
2009. aug. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Néha az a ciki, ha nem sírsz egy temetésen. Főleg, ha közeli rokon, vagy barát. A vén öregasszonyok majd sugdolóznak a hátad mögött, hogy nem sírsz.


sírj bátran, ha megkönnyebbülést nyújt. Ha zavar, hogy látják, hogy sírsz keress egy félre eső helyet, ahol részt vehetsz a temetésen, de nem látnak sokan. Állj az emberek mögé. Két évvel ezelőtt én is félre vonultam a nagynéném temetésén, mert annyira elkapott a sírás, hogy nem akartam, hogy anyukám és a testvérei lássák, mert akkor ők is jobban sírtak volna. Kicsit félre álltam a ravatalozó mellé, sétáltam egyet a temetőben, amíg megnyugodtam.

2009. aug. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%

Temetésen az a gáz szerintem, ha nem sírsz. A sírással a fájdalmadat nyilvánítod ki, az elhunythoz kötődő szeretetedet és senkinek nincs semmi joga ezt negatívan kommentálni. Egyszer voltam temetésen, de akkor kb. annyit sírtam, mint soha az addigi életemben, pedig voltak ott páran...

De ha nagyon zvar, vegyél fel napszemüveget, így a szemedet nem látják... Az lehet egy kicsit segítene és végülis nyár van, attól, hogy temetésen vagy, még nem kell a naptól is megvakulni.

2009. aug. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
egyáltalán nem ciki, ha sírsz, még akkor sem, ha férfi vagy, pláne, ha nő
2009. aug. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
89%
17:10-es.. szerintem az nem gáz, ha nem sír valaki, fogalmam sincs, miért érzed úgy, hogy ítélkezhetsz. Lehet, hogy a legközelebbi hozzátartozó pont nem sír, mikor mindenki zokog, a fájdalma mégis mélyebb mindenkiénél. Mindenki másképp éli meg a gyászt, ehhez senkinek semmi köze. Szerintem.
2009. aug. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
Egyetértek az előzővel!
2009. aug. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

17:10-es vagyok.

17:29-es, látom nem fogalmaztam világosan. Ha a kérdezőt a szerette halála ilyen mélyen érinti, akkor pont hogy a sírás a helyes érzelemnyilvánítás a világ felé, minthogy csak meredjen maga elé a temetésen. Mellesleg nem tudom miből veszed, hogy én ítélkezem, hagyd már meg nekem, ha nem gond, hogy véleményt nyilvánítsak. A sírással szerintem az ember nem csak a gyászt, hanem egyben a részvétét is kinyilvánítja a hozzátartozók, barátok felé és abban NINCS semmi szégyellni való.

2009. aug. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem gáz sírni egy temetésen, ha nem volt közeli ismerős, csak szomszéd, vagy ismerősnek az ismerőse.

Mert szerintem hülyének néznek, hogy miért siratsz egy idegen embert.

én mindig sírok, idegenén is, mert a saját családomra gondolok, meg hogy akárki is volt ez, soha többet nem lesz már a földön, meg hogy csak egy űr maradt a helyén, meg majd elfelejtik, és nem marad semmi abból, hogy valaha létezett stb.:(

2009. aug. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én történetem: Mikor meghalt az apám, belenéztem a koporsóba és egyből padlót fogtam. Még a boncolás nyoma is ott volt a gégéjén... Hirtelen halt meg, minden előzmény nélkül. A temetésen majd megfulladtam a sírástól. Mikor meghalt a mamám, nem láthattam, mert elhamvasztották. Viszont a kórházban még sikerült egy kézcsókkal elbúcsúznom tőle. A temetésen nem tudtam sírni, csak egy picit könnybe lábadtak a szemeim. Őt könnyebben el is engedtem, mint a papát.
2009. aug. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Kankalin ***** válasza:
Koncentrálj valami másra. Kezdj el visszafelé számolni csak páratlan számokkal, 99 97 95 93... persze magadban, és NE NÉZZ az elhunyt közeli hozzátartozóira! Persze csak ha te magad nem vagy az, mert akkor ne tartsd vissza könnyeid, mert az arcodon úgyis látszik a benned dúló vihar és "pofákat fogsz vágni"
2009. aug. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!