Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit gondoltok arról, aki...

Mit gondoltok arról, aki temetésen fotózik?

Figyelt kérdés

Nem a sajtófotósokra gondolok, hanem azokra az ismerősökre, rokonokra, akik a temetési szertartás egyes részeit végigfotózzák, dokumentálják.


Egyfelől nagyon visszatetszőnek tartom, másfelől meg lehetnek a családban olyanok - idősek, távoliba szakadt rokonok - akik nem tudnak ott lenni...


Legalábbis ambivalensek az érzéseim, kíváncsi vagyok, hogy más hogy látja ezt.


2011. szept. 13. 10:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen természetes, vannak szomorú pillanatok is az életben, miért ne örökítenénk meg azokat is?

Persze nem úgy illik fotózni, mint egy örömteli eseményen, hogy kattintgatunk egyfolytában, csak néhány fotót.

Nekünk is van a családban pár kép apukám édesanyjának temetésén készült.

A tragédia ellenére "jó" látni őt és a testvérét kamaszként, a nagypapámat, és egyéb rokonokat a sírnál, megrendítő látvány, de ennek ellenére egy szép, szomorú emlék, ahogy férfiasan viselik a fájdalmat.

2011. szept. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 dirtboy ***** válasza:
100%

nekem tesóm fotózott egy közeli rokon temetésén és a család kérte fel hogy fényképezzen már néha /fotográfus a szakmája/.

ez nem új dolog én is láttam már ezer éves képeket rokonom temetéséről, szóval nem most lett ez kitalálva.

bár én valószínű hogy soha nem venném elő az albumot hogy megnézem a képeket egy közeli ismerős temetéséről.

2011. szept. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tilos és nem illetlenség fotózni. Mondjuk azt nem illik, hogy a legközelebbi hozzátartozó kattingat, és sem, ha az 50 gyászolóból 45. De egy hivatásos fotós vagy egy felkért rokon vagy barát elfogadott.
2011. szept. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%
Én szívem szerint pofán b&@nám az összeset. Nem azzal van a baj, amikor a temetés után a sírt lefényképezik, de az mindig kiveri nálam a biztosítékot, amikor a gyászoló családot közelről fényképezik. A legjobb, amikor még a ravatalozóban vannak és belevakuznak a síró emberek arcába. Embertelen. A távoli rokon manci néni sem gondolom, hogy azt szeretné nézegetni, hogy gizike milyen szépen kisírt szemekkel állt a férje koporsója mellett.
2011. szept. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk van otthon egy-két ősrégi megsárgult fotó, ami temetéseken készült. Temetési menetben a nagypapám valahol, aztán olyan is van, hogy az egész gyásznép csoportképszerűen és előttük a halott a koporsóban.


Érdekesek ezek így évtizedek után. Ebből kiindulva nem mondom azt, hogy annyira visszatetsző. Én hülyén érezném magam, ha fognám a gépem és fotóznék... De nem nézném ki azt, aki néhány képet készít. Ahogy előttem írták, nem folyamatosan kattintgatni, csak 1-2 képet és ennyi.

2011. szept. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamám temetésén a második férjének a testvére fotózott. Mint egy esküvőn, komolyan. Körbemászkált a padok között és csak kattogott. A sírnál meg azt akarta, pózoljon anyum a fejfánál...
2011. szept. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogyan csinálják, ha diszkréten, akkor nem zavar. De például az egyik rokonom temetésén, ahol rengeteg ember gyűlt össze, többek között régi munkatársai is. Egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy ott állnak csoportban, a sír mellett, ahol ki volt téve a meghalt rokonom fotója és mint, amikor vadásztrófeát fényképeznek, valaki guggolt, valaki állt, és hangos nevetés és vigyorgás a fotósnak. Ez a temetés végén volt, amikor már széledt szét a tömeg, de még sokan ott voltunk... :-o


Aztán a másik, szintén egy másik rokon temetésénél, fotózott egy rokon és a képeket elnevezte, mintha festmények lennének. A temetés után a "toron" még a hidegtálat is lefotózta. Azt mondjuk megértem, hogy a rég nem látott rokonokat lefotózzuk ilyenkor, mert sajnos szinte csak ilyenkor találkozunk némelyikkel. De a hidegtálat lefotózni....azt minek??? És elnevezte a képet, hogy "hidegtál" . Mit gondolt, hogy majd azt fogjuk nézegetni, hogy a temetés után, mit ettünk. (Ilyenkor legszívesebben húznék is már el, de mondjuk azért ettünk, mert messziről mentünk és tényleg éhesek voltunk. Volt aki nálunk sokkal messzebbről az ország túl feléről jött.) Mondjuk ezen csak megilletődtem, de a fentebb említett eset az kiverte nálam a biztosítékot.

2011. szept. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Most jut eszembe, mikor intéztük nagyapám temetését, lehetett volna rendelni fotóst, zenészt, mindent. Pedig ennek már 20 éve.

Persze csak pár képet engedélyeznék, nem azt, hogy egyfolytában fotózzon.

2011. szept. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%

Aki a temetésen fotózik nem gyászol,hanem fotózik.

A temetéseket nem megörökíteni kéne,inkább elfelejteni.

2011. szept. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Két közeli rokonom temetésén is fotóztak, de legszívesebben kitéptem volna a kezükből a masinát, és szétvertem volna a fejükön. Ők is rokonok voltak, tehát nem külső fotós. Én ocsmány dolognak tartom, állunk a ravatalozóban, ő meg kattogtat egymás után, egyik helyről elmegy egy másikra, közelebb jön, távolabb megy, minden lehetséges helyzetből vakuzgat a szemünkbe, mintha valami fotómodellek lennénk... A másik pedig, az elhunyt rokonai mi a francot tudnak lesni ezeken a képeken? Nekem elég egyszer átélni egy temetést, nehogy már még a képeket is nézegessem róla. Amikor az elkészült képeket meg akarták mutatni, közöltem, nem vagyok rá kíváncsi, ott voltam, átéltem, nekem az bőven elég volt.
2011. szept. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!