Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná nekem, mi...

Zsizsik666 kérdése:

Valaki elmagyarázná nekem, mi a baj a "fogyasztói-társadalommal"?

Figyelt kérdés

Még régebben fórumoztunk, akkor nekünk állt egy csávó, hogy mi a fogyasztói társadalomhoz tartozunk, ezért buták vagyunk, nem látjuk át a dolgokat, stb. Jó hogy akkor csak alma meg krumpli volt otthon, ezért nagyon felidegesített, mert szerintem ő nem csak azt ette egy hónapig...

Oké. Mostmár végre falusi vagyok, van kert, állatok, megtermeljük, amit tudunk. De könyörgöm, aki városi, mit tegyen? Hordjon be a bérházba földet, és szórja be vetőmaggal, meg lakjon együtt néhány tyúkkal, vagy rágjon dilibogyókat az út széléről?

Nyilván valamit enni kell, azt meg kell venni a boltban, tehát fogyasztani kell, hogy éljünk. Akkor meg mi a baj vele? Tusfürdő is kell, meg néhány ruha is, stb. Persze nem felesleges dolgokra gondolok, hogy vegyenek meg mindent, különben meg a kereskedőnek, bolti dolgozóknak is élni kell valamiből. Ezért azt sem lehet leszólni, aki vesz pl. egy gyönyörű képet, szép függönyt, stb. hiszen ha annyira vágyik rá, neki az fontos.

Meg ha ünnep van, pl. Karácsony, vesz egy csomag zoknit az anyjának, vagy aki Halottak napján süt egy kis tököt, vesz egy 300 Ft-os töklámpát, meg ugye süt-főz, mert jönnek sokan, akkor rá van rögtön mondva, hogy kereskedelmi ünnep. De mi nem az? Ünnepnapokon korgó gyomorral kell díszíteni a fát, meg Halottak napján az éhségtől rá kell ájulni az égő gyertyákra...?

Nem értem.

Légyszi mondja már el nekem valaki, miért szídják a fogyasztói társadalmat, és aki szídja, az hogy él?



2012. nov. 7. 21:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Sokan emiatt erőn felül költekeznek, ami eladósodáshoz is vezethet. Utolsó válaszoló voltam.
2016. ápr. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!