Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak nekem nincs bajom a...

Csak nekem nincs bajom a fogyasztói társadalommal?

Figyelt kérdés
Sanszos, hogy bennem van a hiba, de én tényleg nem látom, hogy miért olyan káros a dolog. Nekem is van munkám, megkapom a pénzt és elköltöm az üzletben. Néhány barátom szerint konzumidióta vagyok, mérgezem magam, ráadásul még hazaáruló is, mert a cionista multiknál költöm a pénzem. De ezt tényleg rohadtul nem értem. A pénz azért van, hogy az ember egy részét a bankba tegye/vállalkozásra fordítsa, esetleg spóroljon, a többit meg elkölti. Nem ülhetek rajta örökké, főleg ilyen infláció mellett csak magamat szopatnám meg :S Olyan sokan mondták és írták a neten, hogy elfogadtam: A háttérhatalmat kiszolgáló birka vagyok :( Nem provokációból írtam a kérdést, tényleg nem értem. Szerintem a pénzt azért kapja az ember, hogy elköltse. Választhatnám, hogy nem veszek semmit, de akkor beérném minimálbérrel is, ami lássuk be, nem az életem célja. Az igazi magyar embernek kenyéren és vízen kell élni, vagy mi ? Hülye vagyok, tudom :(
2011. márc. 7. 14:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
nem hiszem, hogy az lenne a baj, hogy elköltöd. pont az a lényeg, hogy az ember költsön, így működik a mai kapitalista rendszer, ez működteti a gazdaságot. a kérdés, hogy kinek a gazdaságát működteted vele.
2011. márc. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, de költekezni nem kötelező. A napi étkezés biztosításához elég kimenni a piacra, ott lehet termelőktől venni, ha vkit esetleg zavar a multi. Egyébként nekünk is vannak külföldön áruházláncaink, pl. a CBA, de a nagy monstrumok közül említhetném a Mol-t, Otp-t. Ha a szlovákok többet fogyasztanának, a románok pedig többet tankolnának, az nekünk jó lenne.
2011. márc. 7. 14:53
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem vagy hulye én szerintem,aki tiszteségessen megkeresi a pénzét az azt vesz rajt ami akar,mivel szabad országban élünk és mindenki a saját életéért felel.A fogyasztói társadalomban az a baj,hogy sokan nem látják be azt hogy az amit feleslegessen megveszel az kihat a környezetre is,az összes vegyi anyag amit elégetnek és újra hasznositják.Amit kiviszel a szeméttelepre azt valahogy el kell tüntetni,vagy elégetik ami megint csak a környezetet szennyezi,vagy hadják felszivódni,ami megint csak környezet szennyező!Az emberek túlzásokban esnek és felesleges dolgokat is megvesznek,ami még több termelést jelent,ami a környezetet szennyezi.Lehet nem volt elég világos,de nem vagyok túl jó fogalmazásból:)
2011. márc. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%

Baja általában annak van a rendszerrel, aki

-nem akar dolgozni, de képes lenne rá.

-sokkal többet akar elkölteni, mint amennyit képes előállítani (megkeresni).

-aki még mindig azt várja, hogy valami történjen.

2011. márc. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Jó látni, h a kérdező még hisz a mesékben :D Piac és szupermarket között inkább minőségi különbség van, szerencsére a piac javára. Igen árkülönbség is van tudjuk... De kinek a pap, kinek a papné. Ott költöd el a pénzed ahol akarod és amire akarod. Ezt magadban kell eldönteni, mert lehet tudatosan is költekezni :D Ami az otp-t, mol-t illeti, lehet h az nekünk is jó lenne, de sztem inkább csak nekik ;D Remélem minél hamarabb mondhatom már azt végre: a pohár félig tele van...
2011. márc. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Lerágott csont ez már...

Én is szívesebben vásárolnék a piacon,ha megtehetném,bár minőségibb az tény és való de mondjuk egy nagybevesárlást a piacon végre hajtani hát hogy is mondjam,akkor utánna viszont 1 hétig nem eszek,mert annyival is drágább.Sokan nem azt nézik hogy milyen minőségü,hanem hogy minnél olcsobban tudjon élelemhez jutni,mert sajnos van akinek minden fillér megvan számolva és nem engedheti meg magának az egy szál húsos kolbászt 1000-ftért.A múltkor annyiért láttam a piacon,ami a spárban 500 ft-volt!Azért nem mindegy,én is szívesebben vettem volna meg a piacit,de ha nincs miből,akkor jó lesz az olcsobb is hogy legyen mivel betömnöm a pofámat egyeltalán.

2011. márc. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha tudsz jobbat a fogyasztói társadalomnál, akkor írj privátot. Megvalósítjuk.
2011. márc. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

15:01- ezt a "mesés" dolgot hogy érted ? :D

A piacot azért írtam, mert sok embernek az a baja, hogy a pénz külföldre megy. Sokan ezért veszik meg a drágább magyar tejet(amúgy igen érdekes, hogy én pár évvel ezelőtt a helyi cba-ban iráni tejet vettem fillérekért)

2011. márc. 7. 16:25
 9/14 anonim ***** válasza:
59%
Az a baj, hogy a magyar nép kissé álszent. Nem az érdekli őket, hogy mi lesz a magyar gazdasággal, vagy éppen a magyar gazdával, inkább csak az, hogy mennyi pénz marad a pénztárcájában. Lehet hangzatos dolgokat mondogatni, de nem az államnak kell gondoskodni az emberekről. Mindenki gondoskodjon magáról. Aki sok pénzt szeretne és tesz is érte, az megtalálja a módját legális utakon is. Tehát a kérdezővel szimpatizálok, mert ő éli az életét, nem foglalkozik a sok hülyeséggel, nem panaszkodik orrba szájba.
2011. márc. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, majd lesz. Ne félj csak. Majd lesz...hamarabb, mint gondolnád.


"Az a baj, hogy a magyar nép kissé álszent. Nem az érdekli őket, hogy mi lesz a magyar gazdasággal, vagy éppen a magyar gazdával, inkább csak az, hogy mennyi pénz marad a pénztárcájában. Lehet hangzatos dolgokat mondogatni, de nem az államnak kell gondoskodni az emberekről. Mindenki gondoskodjon magáról. Aki sok pénzt szeretne és tesz is érte, az megtalálja a módját legális utakon is. Tehát a kérdezővel szimpatizálok, mert ő éli az életét, nem foglalkozik a sok hülyeséggel, nem panaszkodik orrba szájba."


Mi is az uralkodás első szabálya?

MINDENÉRT TE VAGY A FELELŐS.

Erről pedig ennyit.

2013. ápr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!