Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem találok...

Mit csináljak, ha nem találok munkát?

Figyelt kérdés

Debrecenben lakom, de fiatal lány létemre, sokféle vizsgával és ilyen-olyan tapasztalattal egyszerűen sehol nem találok munkát. Az interneten szinte más sincs, mint értékesítői állás (amit köszönöm, már csináltam, elég volt... mindenre jelentkezem, amit találok a vendéglátós munkáktól kezdve a bolti eladóig, hiába. 3 hónap alatt egy helyre hívtak be ( azt is egy kezemen meg tudom számolni, hányan válaszoltak egyáltalán), oda sem kellettem végül.


Teljesen kivagyok akadva. Magamat tartom el, és mióta megszűnt a munkahelyem, azóta az egyetemre félretett pénzből élek (nem vagyok olyan kapcsolatban a családommal, hogy hazaköltözésre gondolhassak), de lassan ez is elfogy. Diákmeló alig van, arra is többszörösen túljelentkeznek a diákok, és megélni főleg nem tudok belőle...


Nem tudom, mit tehetnék... mégha kényszerből haza is megyek, akkor meg várjak és csak várjak, hátha egyszer szerencsém lesz? Semmi lehetőséget nem látok...


2012. nov. 11. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
és mégis mi az a sokféle vizsga meg ilyen-olyan tapasztalat?
2012. nov. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van angol nyelvvizsgám, pénzügyi vizsgám, OKJ-m, dolgoztam már gyakornokként/diákmunkásként/állandó állásban újságíróként, ügyintézőként, értékesítőként, voltam recepciós, kasszás,árufeltöltő, rövid ideig pultos - nyilván ezek többsége diákmunka volt, amiből pénz nem sok folyt be, de legalább fel tudom tüntetni önéletrajzban.
2012. nov. 11. 16:55
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Szia

Tényleg jó lenne ,ha leírtad volna a vizsgákat.


Én 22 éves vagyok amikor végeztem 4 ajánlatot is kaptam abból 2 külföld 2 pedig belföld. Lehet ,hogy rossz szakmát választottál?Meg kell jegyezzem ,hogy nincsen csak érettségim meg egy 90%os szakmunkás vizsgám..


Javaslom próbálj a barátnőktől infót kérni. Majd a leg váratlanabb lesz a nyerő. Anyám is így járt. 2 évig 4 órás takarításokból éltünk majd egyszer csak mondták ,hogy menjen el egy céghez és azóta megbecsült 8 órás viszonylag könnyű munkája van.


Sok sikert neked mihamarabb lábalj ki a válságból.

Szerintem próbálj egy nagyon ütős életrajzot írni Illetve ,ha behívnak akkor legyél vidám kedves stb és ne szorongj mert megérzik ,ha félsz. Mutass olyat magadból amit más nem tud. Legyél egyedi a szakterületeden így fogsz révbe érni!

2012. nov. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Pénzügyi felsőfokra azt hiszem a rájfájzen(bocsi:D) bank szervez pályakezdőknek banki gyakorlati állást. ( [link]
2012. nov. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Barátaimat már körbekérdeztem, sajnos hiába. Az önéletrajzomat már váltogattam, alapvetően kétféle van, akadt hely, ahova időeltéréssel mindkettőt elküldtem, hiába. Alapvetően válaszolni sem szoktak, nemhogy állásinterjúra behívni....



Sajnos a pénzügyi vizsgámat nem felsőfokú képesítésként szereztem, hanem egy szimpla tanfolyamon.

2012. nov. 11. 17:18
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
Szerezz egy gazdag hapsit vagy írtad hogy tudsz angolul. Menj ki Angliába.
2012. nov. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
az OKJ is felsőfokú végzettségnek számít
2012. nov. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem igazán, középfokú is van belőle.
2012. nov. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%
menj el hosstessnek az jol fizet ha csúnya vagy viszont akkor beszoptad
2014. jún. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!