Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék magabiztosabb?

Hogyan lehetnék magabiztosabb?

Figyelt kérdés
Nem vagyok elég magabiztos, ez ellen mit tehetek?
2012. nov. 11. 16:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Korod, nemed elárulod? :)


A magabiztosság lényege, hogy megismered önmagadat, és tisztába vagy a jó és a rossz tulajdonságaiddal egyaránt. a jó tulajdonságaidra pedig tudsz építeni, és tudod azokat fejleszteni.


Ha a külsőddel van problémád, akkor kezdj el tornázni, futni járni-bár ez inkább csak nyáron jó.


Építs emberi kapcsolatokat, legyél barátságos és kedves mindenkihez, ha adsz, akkor ne várj el cserébe semmit. Mosolyogj, és a világ is visszamosolyog Rád, és akkor elégedett leszel magaddal. :)

2012. nov. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
15/F és kinézettel annyira nincs gond, sportolok, kondizok. Kicsit magabiztosabb akarok lenni, pl. ha órán kérdeznek valamit akkor egyből mondjam, mert amúgy félek válaszolni. Valami hasonló a probléma, persze az utóbbi csak egy példa volt.
2012. nov. 16. 22:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát, ez a tinikorszak kellős közepe, szóval teljesen normális ez az érzés, idővel majd kinövöd, és lesz Neked is magabiztosságod.


Ha nem a külsőddel van a gond, hanem inkább a belsőddel (félénken szólalsz meg órán), akkor tanulj, okosodj, és művelődj! :)


Olvass sok könyvet, készülj fel rendesen az órára!

Keresd meg, hogy melyik tanulási módszer a leghatékonyabb a számodra, amivel jól be tudod vésni az agyadba a tanulnivalót.


Az interneten számos önismereti teszt van, ami sokszor nagyon hasznos, mert olyan tulajdonságaidat ismerheted meg, amit eddig észre sem vettél. És amint előbb írtam, a jó tulajdonságaidra tudsz építeni.


Remélem segítettem egy kicsit :-)

2012. nov. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!