Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Beilleszkedés koleszba? Tanács?

Beilleszkedés koleszba? Tanács?

Figyelt kérdés

Angliában járok egyetemre, és nem igazán sikerült még beilleszkednek az itteni emberek közé. Rengeteg külföldi van, de sok az angol is.

Rólam azt kell tudni, hogy nagyon zárkózott vagyok, gimiben pl. lemaradtam a beilleszkedésről. Volt három-négy ember, mindig csak velük lógtam, de senki mással nem. Nálam fennáll a veszélye, hogy túl sokat vonulok el a világomba és a végén nem fogok tartozni sehova.


Van már egy-két kialakult baráti társaság, amennyire látom. Vannak konkrét társaságok, ahova be akarok kerülni (elsősorban csajok miatt:D), de fogalmam sincs, hogy tegyem. Most ha ülnek négyen-öten egy asztalnál, akik már mind ismerik egymást, akkor mégis hogy menjek oda? Az tök gáz lenne... tudom, mit kéne tennem, de a gyakorlatban valahogy nem megy.


2012. nov. 12. 20:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Megértem a problémádat, én is ilyen voltam. Hála Istennek az egyetemen már sikerült társasági emberré válnom.

Hogy mit tettem? Egyszerűen csak annyit, hogy nem görcsöltem rá. Nem vártam sokat, csak annyit, hogy legyen úgy 3-4 jó barátom, és a többiekkel is valamilyen szinten legyek jóban. Igyekeztem minél elfogadóbban hozzáállni a legkülönbözőbb emberekhez - ezt észreveszik ám, és akkor szívesen barátkoznak! Gimiben ezzel szemben állandóan amiatt szenvedtem, hogy nagyon visszahúzódó voltam, ugyanakkor népszerű akartam lenni és emiatt rengeteget görcsöltem, meg amiatt féltem h mi lesz, ha valami rosszat mondok - na ez hülyeség volt. Magadból csak azt adhatod, amid van, akinek tetszik, tetszik, akinek nem, nem, az azonban biztos, hogy talál az ember barátokat, ha nyitottan, érdeklődve áll a többiekhez!


A már kialakult baráti társaságokhoz nehéz csatlakozni, de nem lehetetlen. Legjobb talán, ha első körben inkább a magányosan lézengő társaiddal próbálsz kapcsolatot teremteni. Ha mész előadásra, ülj le vki mellé és kezdj vele beszélgetni. Lehet ez a valaki egy olyan ember is akár, aki az általad szimpatikusnak tartott társaságba tartozik :-)

Sok sikert!

2012. nov. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!