Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben én lennék...

Ebben a helyzetben én lennék a neveletlen, bunkó?

Figyelt kérdés

Három éve kezdtem a mostani munkahelyemen. Nagy cég, rengeteg ember. Amikor elkezdtem dolgozni, akkor igyekeztem beilleszkedni. Mindenkivel illemtudó voltam. Nem kellett hozzá egy hónap, hogy kitapasztaljam ki az, akinek nem tetszik a képem. Ez leginkább abban nyilvánult meg számomra, hogy ezek az emberek csak akkor köszöntek, ha én köszöntem, s többször előfordult, hogy csináltam a dolgom, s csak azt vettem észre elmentem mellettem.


Egy idő után viszont ezt meguntam, s "kapja be az ilyen" alapon meguntam, hogy köszöngessek, ha érezhetően csak azért köszön vissza, mert én is ezt tettem. Azóta így áll a helyzet, hogy elmegyünk egymás mellett. Legalábbis így volt, mert az elmúlt időben megszóltak miatta. Egy kicsit fel is kaptam rajta a vizet, mert pont olyanok, akik aztán simán elmennek mellettem átnézve rajtam. És nem is mondhatom, hogy idősek, hanem akad tőlem jóval fiatalabbak is. Érdekes módon a többségnél ez nem jellemző, velük ilyen problémám nincs.


Szóval szerintetek én vagyok a neveletlen, bunkó? Mert én nem érzem ezt.


2012. nov. 13. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne,:De ha már nem bírnak,akkor gondolom csak okot keresnek a kötekedésre.Nekem is volt ilyen egy melóhelyen,de én egy idő után inkább köszöntem,mert kit érdekelnek?
2012. nov. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
41%

Egek, hogy milyen problémák vannak...? Nem értem az ilyen embereket, akik ilyen hatalmas problémán akadnak fent, mint hogy ki köszön kinek?!

Ha tényleg zavar, kettőt tehetsz:

1. mostantól te mindig köszönsz, mert illemtudó vagy, és nem érdekel, hogy ki mit gondol és milyen,

2. elmondod nekik, hogy azért nem köszönsz, mert ők úgy viselkedtek, ahogy. Ebből valszeg sértődés lesz.

Neked kell dönteni.

Amúgy szerintem nem bunkóság részedről a nem-köszönökösdi, csak gyerekes.

2012. nov. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát szerintem nem vagy bunkó!

De!, én nem játszanék ilyet. Ha valaki paraszt, legyen. Én nem alacsonyodom le hozzá. Nem egy köszönésen fog múlni kivel milyen a kapcsolatunk. Ez csak egy köszönés. Ami valljuk be, alap dolog. Mindegy ki köszön először.


Én ezen nem akadnék fent, elkönyvelném magamnak ki milyen, minden nap egyszer köszönnék mindenkinek, aztán meg nem vennék róluk tudomást.

Nem értem miért problémázol ezen?!

2012. nov. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nekem ez nem nagy probléma. Egy ideig köszöntem, csak munkámból adódóan nem mindig voltam elég "gyors", hogy ha elment mellettem előre tudjak köszöni. És így kialakult egy olyan réteg, akikkel naponta találkozok, s elmegyünk egymás mellett. Ezzel megbékéltem, mert inkább így, mint a mindennapi marakodás, beszólogatás egymásnak.


Csak pont az egyik ilyen kezdett el rejtélyes mód megszólni ezért, amiből konfliktus lesz, ha nem akad le rólam. Csak kíváncsi voltam olyan emberek véleményére, akik nem ismernek, csak magát a szituációt.

2012. nov. 13. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!