Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért viselnek némely nők,...

Miért viselnek némely nők, lányok fehér meg rózsaszín nadrágot, kabátot, melegítőt, ha nem képesek kimosni, és mindig retkes rajtuk?

Figyelt kérdés
2012. nov. 15. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert ha reggel 8-kor felveszed, fél 9-kor már "retkes", és ha kimosod, nem szárad meg délre. De sajnálatos módon ez csak vásárlás után derül ki.
2012. nov. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Most én nem értem, mit írtál, vagy te nem érted a kérdést.

Ha mondjuk utazom a buszon, és látok magam mellett egy nőt fehér kabátban, akkor kétféle lehetőség van.

1. Mindennap együtt utazunk, mindig tiszta a kabátja, pedig a busz nem igazán az, de a nőn látszik, hogy dolgozó ember, és vigyáz a holmijára.

2. Ahol dolgozom/dolgoztam, a kamaszlányok egy része és a takarítónék egy része imádja a rózsaszín melegítőnadrágot, illetve a fehér kabátot. Viszont némelyiken borzasztó retkes, pedig nem csak az egy öltözet ruhája van, és mégis.

2012. nov. 15. 11:18
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Akkor elmondom másképp: ezek nagyon kényes színek, amire az ember nem gondol, mikor megveszi. A tömegközlekedés meg mocskos. Bármihez hozzáérsz, legyen az a mozgólépcső kapaszkodója (hozzáér a kabátujj), vagy leülsz, és a szék aljához ér a nadrág szára, azonnal látszik. Ha esik, felfröcsög a sár.

Légy megnyugodva, a fekete és barna kabátok, nadrágok is pont ilyen "retkesek" (a tied is!), csak azokon nem látszik. Egy kabátot meg nem mos ki az ember 5 percenként, de még hetente sem, mert napokba telik, mire megszárad, meg tönkre is meg az anyag, amivel kibélelik.

A megoldás: kosztűrő színeket választani, de sokan erre nem gondolnak, csak veszik a divatosat.


A takarítás az más tészta, ha szerinted a munkaruhának makulátlannak kell lenni, az azt jelenti, hogy soha életedben nem végeztél fizikai munkát. A fazék is "retkes" lesz főzés közben, akkor már nem is eszel az ételből?

2012. nov. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na akkor leírom azt, amire vársz!

Vannak igénytelen emberek, akik ritkábban mossák a ruháikat, de tetszik nekik a fehér és a rózsaszín.Az viszont nem érdekli őket, hogy te mit gondolsz, vagy még nem szóltál nekik.

2012. nov. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem van fehér nadrágom, és imádom. Bizony még egy esőmentes időben is hamar koszolódik, pedig alapjáratban egy igényes nő vagyok.

A fehér és rózsaszín ugyanúgy koszolódik mint a fekete vagy barna. De néha kellenek az ilyen világos színek mert az ember hangulatát is fokozzák.

De szerintem nem az a gond hogy a fehér nadrág koszos az utazás miatt. Hanem az, hogy a legtöbb ember(bizony sok tinédzser fiatal nőn,és férfin is tapasztaltam) nagy gondot fordít a ruhájára, frizurájára, de az izzadságszagát nem képes eltüntetni. Sokan erős izzadságszagúak, vagy az erős izzadságszagra 1 liter parfümöt kifújnak, hátha így jobb lesz. Na ez sokkal rosszabb, mint hogy valaki fehér vagy rózsaszín ruhában mászkál ami koszos. Mit bánom én, csak ne legyen büdös az illető.

2012. nov. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

No, hát akikre én gondolok, azok büdösek is. :S

Nyilván a munkaruhának az a dolga, hogy ne maradjon piszkos, a volt matektanárom is mindig összekrétázott köpenyben mászkált, de én nem erről beszélek, meg nem is arról, hogy a fekete vagy kék kabát is ugyanolyan mocskos, csak nem látszik. Nekem is sötét színű kabátom van. Egyszerűen arról, hogy ezek azok a a típusú emberek, akik nem igazán mossák a ruháikat, de akkor miért olyat hordanak, amin ez látszik?

(Máshogy akartam megfogalmazni a kérdést, de arra nyomban valaki rávágta volna, hogy rasszista.) Egyébként például a villamosra felszálló munkaruhás festő-mázolókkal semmi bajom.

2012. nov. 15. 12:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Én pont emiatt hordok inkább feketét.
2012. nov. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!